• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Moje kolei postrzeganie

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.900 111 7
Mam wrażenie, oparte na obserwacjach iż młode dziewczęta, już prawie kobiety, zdając sobie sprawę ze swej atrakcyjności, nie do końca wiedzą co z nią zrobić, powielają wzory narzucone przez social media, nie zadając sobie trudu oceny czy coś co pokazuje tępa dzida na insta czy YT do niej pasuje i czy raczej nie szpeci, miast upiększać.
Wydaje mi się ale mogę się mylić, że dawniej te ukochane nasze przedmioty westchnień były bardziej kreatywne, cóż, czas płynie nieubłaganie.
Wszystko się zmienia i to nie zawsze .
Owczem kreatywne nadal są, ale jak to Zauważyłeś, nie zawsze zadają sobie trudu pomyśleć czy to raczej nie szpeci-tu utatuowane gożej niż marynarze, jak i żelastwa pełno jak na szrocie.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Owczem kreatywne nadal są, ale jak to Zauważyłeś, nie zawsze zadają sobie trudu pomyśleć czy to raczej nie szpeci-tu utatuowane gożej niż marynarze, jak i żelastwa pełno jak na szrocie.
Marynarze nie robią tatuaży ponieważ uważają, zgodnie z wiekową tradycją, takie zdobienia za prymityw, podobnie jak przysłowiową fajkę w zębach. Co do reszty - pełna zgoda, że aż czasem serce boli.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
Jutro wyruszam na wyprawę, co prawa wodną, ale z akcentem kolejowym, będziemy przepływać pod mostem kolejowym, a dziś chciałem się podzielić z Wami przebłyskami naszego (mojego i kolegów) geniuszu i możliwościami, nieograniczonymi gdy ma się zręczne ręce.
Zbudowaliśmy mobilny przenośny nakajakowy organizer do środków antydepresyjnych, na zdjęciu przymiarka na "sucho" jutro chrzest bojowy w warunkach frontowych.
Po jego wykonaniu i zamyśle aby zarzucić wypożyczalnie kajaków naszymi wyrobami, postanowiliśmy z towarzyszami z naszego Zakonu zmodernizować konstrukcję i stworzyć żyroskopowy organizer działający w trudnych warunkach pogodowych z naciskiem na sztormy do 8 stopni w skali Beauforta, gdy powstanie prototyp zobaczycie go jako drudzy.

IMG_20220916_102034.jpg


Skośne łapki są ruchome i mogą zmieniać położenie co skutkuje zmianą sposobu mocowania z rozpychanego na obejmujący burty statku rzecznego.
Wszelkie prawa zabronione kopiowanie będzie karane chłostą.
W poniedziałek składamy wniosek o nadanie statusu wzoru użytkowego.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.900 111 7
Jutro wyruszam na wyprawę, co prawa wodną, ale z akcentem kolejowym, będziemy przepływać pod mostem kolejowym, a dziś chciałem się podzielić z Wami przebłyskami naszego (mojego i kolegów) geniuszu i możliwościami, nieograniczonymi gdy ma się zręczne ręce.
Zbudowaliśmy mobilny przenośny nakajakowy organizer do środków antydepresyjnych, na zdjęciu przymiarka na "sucho" jutro chrzest bojowy w warunkach frontowych.
Po jego wykonaniu i zamyśle aby zarzucić wypożyczalnie kajaków naszymi wyrobami, postanowiliśmy z towarzyszami z naszego Zakonu zmodernizować konstrukcję i stworzyć żyroskopowy organizer działający w trudnych warunkach pogodowych z naciskiem na sztormy do 8 stopni w skali Beauforta, gdy powstanie prototyp zobaczycie go jako drudzy.

Zobacz załącznik 918163

Skośne łapki są ruchome i mogą zmieniać położenie co skutkuje zmianą sposobu mocowania z rozpychanego na obejmujący burty statku rzecznego.
Wszelkie prawa zabronione kopiowanie będzie karane chłostą.
W poniedziałek składamy wniosek o nadanie statusu wzoru użytkowego.
To może jeszcze jakieś rysunki poglądowe...oczywiście aby wiedzieć...czego nie kopiować;)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.900 111 7
Marynarze nie robią tatuaży ponieważ uważają, zgodnie z wiekową tradycją, takie zdobienia za prymityw, podobnie jak przysłowiową fajkę w zębach. Co do reszty - pełna zgoda, że aż czasem serce boli.
Mowa oczywiście o tych amerykańskich marynarzach...z resztą na tym dzikim zachodzie to w zasadzie już prawie wszyscy mają tatuaże, a dzieci uczą gęby i włosy malować tymi zmywającymi się farbami.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
Żona nie chce, abyś szedł do baru z kolegami, to idziesz na kajaki i wychodzi na to samo ;)
Jakie to samo, jutro to będzie mordęga, przynajmniej takie są plany, no i śpimy pod plandeką zawieszoną na kształt wojskowego namiotu , nie bierzemy namiotów, eko pełną gębą, ale to pierwsze spotkanie naszego reaktywowanego Zakonu Braci Akcyzowych Mniejszych, doszli nowi bracia, jedzie mój młody, będzie fajnie, ale teraz cicho sza bo to nie na temat.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
Mam wrażenie że większość rzeczy które spotykają człowieka w życiu ma charakter zastępczy, dorabiając sobie ideologię to przaśnej rzeczywistości, rekompensujemy sobie brak prawdziwych doznań, ale co w takim razie jest prawdziwe a co zastępcze.
Czy to że jeden megaloman rozpętuje wojnę, a My jako nacja podpadamy mu bo pomagamy, czy to sprawiedliwe dla tego że nie mogliśmy pojechać do Petersburga w odwiedziny d poznanych w Rumunii Kolegów wąskotorowców z tamtejszego muzeum uzkolejki, czy także wyprawa inspirowana kupioną książką, pewnego fotografa podróżnika, w jego domu w Budzie Ruskiej, i nie jest to były prezydent który tam bywa atrakcją turystyczną, wyprawa nad jezioro Bajkał, już za mojego życia chyba nas nie pokochają w takim stopniu by nas tam tolerować.
Czy też w zastępstwie mojej wymarzonej wyprawy, która nie odbędzie się bo zawsze kasy mało, a jak jest to na co innego potrzebna, do Peru, coby cyknąć fotkę przy pomniku Malinowskiego, czy to wszystko co robię to nie jest jeden wielki ersatz, czy dam radę to czego mi nie dane doświadczyć, w porę zastąpić, czy zdążę, obserwując organizm, daję sobie szczodrze jakieś dwanaście lat, nie zamierzam stać się stałym pacjentem przychodni lekarskich by atrakcją i wyznacznikiem rytmu dnia były wizyty w tejże.
I to tak dziś obudziłem się jak zwykle przed budzikiem, z nieokreślonym lękiem że jednak chyba to nie ma sensu bo w tym wyścigu już na starcie nie byłem faworytem, za oknem ciemno, ukochana śpi, nasza "córeczka "zwinięta w kłębek cicho posapuje, mrok na zewnątrz i wewnątrz w duszy o ile takowa istnieje, czy to ściganie ma w ogóle sens, od dawna się nad tym zastanawiam, i od dawna nie znajduję satysfakcjonującej odpowiedzi.
Może powinienem sobie kupić telewizor i jak ojciec mojej ukochanej ślepiąc w ten zaczarowany ekran czekać na śmierć, jaki błogi spokój, w każdej chwili ktoś za mnie moknie, naraża życie, wędruje, cierpi, kocha, traci, a ja tylko trwam przez chwilę.
Co by powiedział mój przyjaciel Tomas gdyby żył, gdybyśmy go pewnego lutowego dnia nie złożyli w darze ziemi naszej ojczystej, wiem jestem pewny bo widzę go i słyszę co dzień, jego uśmiech i dobrą radę "nie ******* Radzio, sprawdzaj ekwipunek, nie rozmazuj się, niebawem chłopacy po Ciebie podjadą, żyj".
Raz kozie śmierć, ruszam, jako rasowy desantowszczik nie potrafię pływać, ale się nie ulęknę.

 

grek

Aktywny użytkownik
Reakcje
506 7 0
Jakie to samo, jutro to będzie mordęga, przynajmniej takie są plany, no i śpimy pod plandeką zawieszoną na kształt wojskowego namiotu , nie bierzemy namiotów, eko pełną gębą, ale to pierwsze spotkanie naszego reaktywowanego Zakonu Braci Akcyzowych Mniejszych, doszli nowi bracia, jedzie mój młody, będzie fajnie, ale teraz cicho sza bo to nie na temat.
No dobra, nie to samo - ciężki dojazd i pełen kamuflaż...
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.652 81 4
Jutro wyruszam na wyprawę, co prawa wodną, ale z akcentem kolejowym, będziemy przepływać pod mostem kolejowym, a dziś chciałem się podzielić z Wami przebłyskami naszego (mojego i kolegów) geniuszu i możliwościami, nieograniczonymi gdy ma się zręczne ręce.
Zbudowaliśmy mobilny przenośny nakajakowy organizer do środków antydepresyjnych, na zdjęciu przymiarka na "sucho" jutro chrzest bojowy w warunkach frontowych.
Po jego wykonaniu i zamyśle aby zarzucić wypożyczalnie kajaków naszymi wyrobami, postanowiliśmy z towarzyszami z naszego Zakonu zmodernizować konstrukcję i stworzyć żyroskopowy organizer działający w trudnych warunkach pogodowych z naciskiem na sztormy do 8 stopni w skali Beauforta, gdy powstanie prototyp zobaczycie go jako drudzy.

Zobacz załącznik 918163

Skośne łapki są ruchome i mogą zmieniać położenie co skutkuje zmianą sposobu mocowania z rozpychanego na obejmujący burty statku rzecznego.
Wszelkie prawa zabronione kopiowanie będzie karane chłostą.
W poniedziałek składamy wniosek o nadanie statusu wzoru użytkowego.
Dla bawiących się inaczej, na odprężenie.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
A może zrobić bocznicę na rampę z zagrychą?
I tak zrobię, bo chciałbym Was przekonać że mała odskocznia od uwielbionego hobby od tego naszego prywatnego ołtarzyka jest niezbędna dla higieny psychicznej, kilka zdjęć dosłownie i krótki emocjonalny komentarz.

Średnia wieku 47 lat, oczywiście ja znacznie ją zawyżyłem mój "młody" znacznie obniżył, to nie zmienia faktu że większości z nas bliżej już niż dalej.
Miejsce akcji Łowicz, trwa pakowanie skarbów i przydasiów do kajaków.

P1280262.JPG


Podczas prac przygotowawczych przyszli nad rzekę mili Państwo z trzema pieskami, wszystkie skrzywdzone i odebrane katom, ta najmniejsza śliczna dziewczynka została powieszona na drzewie przez swoje oprawcę i bita sztachetą, jestem w zasadzie już spokojnym człowiekiem, ale gdyby skurwysyna dorwał gołymi rękoma wyrwał bym mu te plugawe łapy, co się ****a dzieje z ludźmi dlaczego tacy są. Bidulka wtulała się we mnie wyjąłem jej "ropkę " ze ślipek dała mi buziaka ja jej też, przed nią jeszcze jedna z wielu operacji i długotrwały proces odbudowy mięśni, całe szczęście nie straciła zaufania dla ludzi, chwała takim ludziom jak jej opiekunowie.

IMG_20220917_083009.jpg


I tak sobie płynęliśmy od dziewiątej do siedemnastej, niespiesznie, łagodnie, chłonąc przyrodę ciszę i piękno Bzury, bo wbrew temu co twierdzą niektórzy w naszym kraju jest mnóstwo pięknych miejsc.
Nie obeszło się bez chwil grozy,;) "o mało co nasze wątłe ciała umęczone świeżym powietrzem, wyrobami monopolu narodowegoo_O , ciszą i beztroską, pokonane by zostały przez "katarakty" :eek: "dobrej zmiany".

P1280325.JPG


Po znalezieniu miejsca na odpoczynek i prasłowiańskie orgie, zaczęliśmy od pośpiesznego urządzania ogniska, by strawę uwarzyć i wysuszyć ubranie Kolegi który nieopatrznie nam się do wody usunął zadnią częścią ciała, strachu nam napędzając i troski o jego zdrowie.

IMG_20220917_153528.jpg


Suchych gałęzi zatrzęsienie, było z czego wybierać.
Grochówka się gotuje spodnie i buty się suszą.

IMG_20220917_160430.jpg


Sprawdzian jej gęstości, już gotowa.

IMG_20220917_172744.jpg


Nasze lokum, oczywiście byłą jeszcze podłoga, w nocy nie było zbyt upalnie, raptem 6 stopni, daliśmy radę, podłoga folia bombelkowa jako izolator, karimaty i ciepłe śpiwory, do tego ubraliśmy się jak na arktyczny spacer, dało radę, około północy zaczęło lać, całe szczęście na d ranem przestało.

IMG_20220917_153523.jpg


Rano uporządkowaliśmy teren obozowiska i po zwodowaniu kajaków kontynuowaliśmy podróż, z wolna podziwiając okoliczności przyrody i nie bojące się nas ptaszyska dopłynęliśmy do Sochaczewa, relaks 1100% integracja konsumpcja, super, aż się chce iść na tory, zrobiłem dwa zdjęcia dwóch końców pociągu na moście w Łowiczu, ale marne są, trudno dymać wiosłem i robić super fotki, ale się nauczę.

P1280304-crop.JPG


P1280385-crop.JPG


Polecam tej rodzaj odpoczynku nawet takim staruchom jak ja.
Trzymajta się ciepło.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora: