• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Znalazłem jedno zdjęcie z Pogorzelicy wykonane w dniu 27 sierpnia 2010 r. przedstawiające zachowane podkłady w miejscu, dawnego odgałęzienia toru bocznego/ładunkowego prowadzącego pod budynek dworca.
 

Załączniki

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.587 73 0
Kolejne "pamiątkowe" zdjęcie bez większej wartości merytorycznej - brak daty, miejsca, autora...
Bez przesady. Trochę z tego zdjęcia można wyciągnąć. :)
Numer węglarki - 00 07 542 0501-1 - jest to wagon na 1000 mm.
Ostatnia cyferka samokontroli na transporterze 5, jest to ostatnia cyfra numeru 00 00 944 5108-5 a ten pojazd jak wiemy znajduje się w Gryficach.
Mamy dwunastocyfrowy numer wagonu, który świadczy o tym, że to kolej o szer. 1000 mm i przybliża nam m/w okres wykonania zdjęcia i wiemy, że w tym okresie te transportery były używane wyłącznie w obrębie stacji Gryfice.
Autora nie wyciągnę ... sam wyskoczy.;)
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
Koledzy nakręcili się jak widzę na rollbocki i zrobił się kolejny temat do wydzielenia (Halo administrator! Może by się dało?)
Ja jeszcze dodam, że wózki do Wielunia "przysłano (...) w 1958 roku ze Śmigla, zastępując wcześniej wykorzystywany (do przewozu szyn, B.D.) transporter sześcioosiowy". Był to Ty 77520, WMB Busch Bautzen, 1923. Przybył z Krośniewic, odjechał do Kobylegopola. Cytat z wiadomej książki A.Tajcherta

Aha- na rozluźnienie:

Źródło: http://www.joka-video.de/Polen/Industrie/index.html
Polecam przejrzeć wszystkie galerie!
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.058 25 2
I to jest prawidłowe wyliczenie. Przepraszam Ciebie Mój Przyjacielu i Kolegów za wcześniejsze wprowadzenie w błąd.
Oj tam, oj tam, Drogi Przyjacielu - nic to, jak mawiał mały rycerzyk !
Najważniejsze żeśmy wreszcie doszli do poprawnego wyniku.
Zobacz ile razy ja mieszałem wynik.
Widocznie jako emeryt muszę brać się za liczenie o innej porze dnia, no bo wiesz - ten wpływ gwiazd i księżyca ...
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Czytających nasze posty, które jak zauważyłem były czytane niemal jak akta śledztwa.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Grozi tylko zamęczanie pytaniami od czytających ;) Wpisy Szanownych Panów czyta się jak książkę. Dopytuję o ten nietypowy pociąg transporterowy na kolejce gnieźnieńskiej, podobny do tego ze zdjęcia kol. Michała z JHMD.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.058 25 2
Dzisiaj to chyba nic, ale jeszcze tak niedawno (niedawno - mając na myśli nasz wiek), to ...
Ja na ten przykład to i teczkę w MSW mam założoną, na Rakowieckiej też byłem na tę okoliczność, ale wspominam ten epizod z lubością. A i w liście Wildsteina figuruję, czyli coś jakby działalność na dwa fronty ...
Taka Mata Hari w spodniach ?
Mimo wszystko jakoś się uchowałem i dzisiaj mogę się produkować na tym forum wzbudzając chyba zaciekawienie czytających.
To tylko tak na wylewność mnie wzięło, co by młodzi miłośnicy kolei mieli na względzie - jak dobrze dzisiaj mają, i jaką swobodę w bieganiu z aparatem w ręku, do czego m.in tu piszący przyłożył swe trzy grosze.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Miałem jeden jedyny epizod z MO w wieku lat 13 na stacji w Śnieciskach. Powód: chodzenie po torach i kopanie w szyny. Wymieniano wtedy stare, oryginalne szyny (trzymały się smaru i ledwo, ledwo spróchniałych podkładów) na staroużyteczne S42. Nie miałem legitymacji szkolnej, więc pojechaliśmy do domu (do cioci, u której spędzaliśmy wszyscy wakacje). Skończyło się na mandacie, a po wszystkim mój Ojciec przemówił silnie. Dosłownie.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
3 0 0
Chciałeś kopaniem w szyny obalić ustrój socjalistyczny/mały dywersant/, cóż tak było- psychoza tamtych lat -zakaz wejścia na tereny kolejowe ,zakaz fotografowania,zakaz szkicowania,zakaz spisywania nr serii wagonów ,zakaz wejścia na peron bez biletu,total bareizm.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Mam na koncie również jeden akt malowania na płocie odgradzającym stację kolejki w Środzie od cukrowni. Zdjęcie przeszło do historii ponieważ dokładnie w to miejsce wjechał traktor i zniszczył moje dzieło.
 

Załączniki

Podobne wątki