• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Film z 1993 roku Katowice Szopienice - Miasteczko Śląskie Wąskotorowe

Reakcje
109 0 0
#1
Witam,

Po rozmowie z Krzyśkiem Soidą uzyskałem pozwolenie na udostępnienie filmu który nakręcił w roku 1993. Wtedy to autor sfilmował całą tytułową trasę siedząc na skrzyni ładunkowej Wmc106. Film uzupełniłem o opisy mijanych miejsc i podzieliłem na 9 części które sukcesywnie będę dodawał na stronę SGKW na Facebooku. Nie omieszkam podlinkować ich również tutaj. Zapraszam do oglądania.
 
OP
OP
Mariusz Senderowski
Reakcje
109 0 0
#7
Przepraszam za opóźnienie, ale dzięki temu hurtem wstawię linki do kolejnych trzech części.

Odcinek IV.
Maciejkowice - Bytom Wąsk.

[DOUBLEPOST=1490125059][/DOUBLEPOST]Odcinek V.
Bytom Wąsk. - Bytom Karb Wąsk. wraz z wejściem na szopę i nastawnię BKw.

[DOUBLEPOST=1490125103][/DOUBLEPOST]Odcinek VI.
Bytom Karb Wąsk. - Repty

 
OP
OP
Mariusz Senderowski
Reakcje
109 0 0
#10
Przepraszam za opóźnienie, ale dzięki temu hurtem wstawię linki do kolejnych trzech części.
Przepraszam za pomyłkę, faktycznie wkleiłem trzy razy ten sam link.

Cześć V


Cześć VI

[DOUBLEPOST=1490173318][/DOUBLEPOST]
@Mariusz Senderowski Mam pytanie odnośnie encyklopedii Koleje wąskotorowe na Górnym Śląsku. Czy Pan Krzysztof Soida byłby w stanie wydać reedycję ?
Rozmawiałem z nim kiedyś na ten temat. Z nieznanych mi powodów, nie ma tego na razie w planie.
 

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#12
Reakcje
3 0 0
#13
Myślę, że warto wspomnieć, że w pierwszym odcinku filmu w trakcie przejazdu nad S86, widać biegnące pod wiaduktem, a wzdłuż drogi tory kolei piaskowej do Kopalni Katowice. Niestety już nie istniejące.
Dziękuję za możliwość obejrzenia wspaniałego filmu!
 

Podobne wątki