• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Kolejna odsłona kolejki średzkiej. Na pierwszym zdjęciu Px48-1920 w połowie lipca 1993 roku. Na drugim zdjęciu Px48-1756 w sobotnie, sierpniowe popołudnie 1994 roku, objeżdża skład w Zaniemyślu. Na następnym zdjęciu ten sam pociąg na stacji Środa Wąsk. (dawniej Przeładownia) w drodze na stację docelową, a na ostatnim pociąg prowadzony parowozem Px48-1756 w następnym dniu (niedziela) rusza z przystanku osobowego Annopole.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Czekam na tę książkę. To była bardzo klimatyczna wąskotorówka. Z kolejką tą wiąże się pewien epizod z mojego życia harcerskiego. Otóż nasz łódzki szczep "Wawerczycy" postanowił zorganizować rajd szlakiem kolei wąskotorowych (rok chyba 1988, jeśli pamięć mnie nie myli). Zameldowałem naszej druhnie szczepowej, że najbliższe parowozy pracują w Krośniewicach i dojeżdżają do Ozorkowa. Druhna postanowiła jednak jechać do Piotrkowa, a tam, w ruchu trakcyjnym, i to już tylko towarowym, pracowały wyłącznie Lxd2 (spotkałem się z nimi po raz pierwszy latem 1985 r. właśnie na tej kolejce). Moje argumenty trafiły jednak w powietrze i rajd odbył się na jesieni w kierunku Piotrków-Sulejów. Po powrocie nasze druhny i nasi druhowie narzekali, że parowozu nie zastali. A ja i tak im zazdrościłem. Czerwona Lxd2 z dwoma wagonami 1Aw i trzecim bagażowym pobudzała moją wyobraźnię. Byłem wtedy przeziębiony i musiałem zostać w domu. To se ne vrati ale jest wiecznie żywe w pamięci.
 
Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Stare Bojanowo na początku maja 2000 roku. Manewry prowadzi Lxd2-338. Na drugim zdjęciu, w tle prezentuje się ET22-1001 lub 1002 ze sterowaniem wielokrotnym. Skupiony na lokomotywie wąskotorowej nie zdawałem sobie sprawy jaki rarytas pojawił się na torze normalnym. Zdjęcie robiłem stareńkim lunetkowym Kievem.
 

Załączniki

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.452 27 2
Nie będę pojedynczo odpisywał, więc podziękuję hurtowo.
Dziękuję wszystkim, którzy poprawiają informacje odnalezione w odmętach sieci. :)
Jesteście szalenie kompetentni. Szczerze podziwiam zasób wiedzy. :)

To teraz obrazek... ;)

Px48-1912 | Gniezno | 08.09.1976
Źr. eBay | Autor Keith Robinson

Px48-1912 Gniezno 08.09.1976.JPG
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
Zacząłem skanować swoje zdjęcia. Ostrzegam - w większości słabe. Efekty póki co takie:
Lxd2-322 na moście na Bugaju, Piotrkowska KD. 31.05.2003
Lxd2-322.jpeg

Px48-1912, Pleszew Miasto, data nieznana. Zwróćcie uwagę, na mocno nietypowe reflektory na peiksie:
Px48-1912.jpeg


WLs150-6843, Kruszwica. To już była końcówka kolejki, szlak nie istniał, lokomotywownia i tabor w większości też
Wls150 – 6843.jpeg


WLs150-7234. Miejsce i czas jak wyżej:
Wls150 – 7234.jpeg

Pocięty wagon, prawdopodobnie samosyp. Miejsce i czas jak wyżej:
2 — kopia.jpeg


Wagon 343. Stał wtedy na miejscu po rozebranej lokomotywowni. Miejsce i czas jak wyżej:
2.jpeg


WLs150-7621 z pociągiem rozbiórkowym na torach Cukrowni Tuczno
Wls150-7621.jpeg


2WLs50-1171. GS Wierzbinek, V 2003
2WLs40-1171.jpeg
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
To zdjęcie chyba jest w książce o rogowskiej. Piękny 1W i równie piękny opolski... Miód na serce :)
[DOUBLEPOST=1477779593,1477779179][/DOUBLEPOST]
Kontynuując temat skanów.
Resztki Wmc z pojedynczą kabiną, Krośniewice ~2003 roku:
Obraz (5) — kopia.jpg

Dwie Lxd2 (259 i 329?) w szopie w Sompolnie, ~2003 roku
Obraz (5).jpg
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
54 0 0
Dzięki! Chciałem zawsze wiedzieć, jak ta zniszczona drezyna w całości wygląda, bo w internecie tylko jedno zdjęcie znalazłem i tam tylko przód widać było i na początku myślałem, że to jest drezyna Doc.
Pozdrawiam, Bartosz
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Stare Bojanowo, początek maja 2000 roku. Pociąg prowadzi Lxd2-338. NA stacji towarowej, tory dosłownie trzymały się trawy. Gwoździe mocujące tor można było wyciągnąć ręką. Co ciekaw, po torze w identycznym stanie technicznym, w latach 80tych, prowadzono ruch transporterowy na kolejce średzkiej między Polwicą a Zaniemyślem.
 

Załączniki

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
2.014 6 0
ciekawe wagoniki (obce? ten z tym wielkim numerem na biało ) wąskotorowe klimaty na PKP , jak dla mnie to klimat -wagon znaczy się , angielski lub francuski .. -ale co ja tam będę zmyslać -niech wypowiedzą się znający na rzeczy


 
Ostatnio edytowane:

salio

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 1 0
Pozostałości ręcznej kolejki stajennej o prześwicie 600mm. w stadninie koni Kraków ul. Kobierzyńska
Tory dochodziły do wszystkich pięciu stajni magazynu na paszę i zwałki obornika , było sześć ręcznych wózków do przewozu paszy i obornika DSC_0520.JPG DSC_0519.JPG DSC_0518.JPG
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
409 1 0
ciekawe wagoniki (obce? ten z tym wielkim numerem na biało ) wąskotorowe klimaty na PKP , jak dla mnie to klimat -wagon znaczy się , angielski lub francuski .. -ale co ja tam będę zmyslać -niech wypowiedzą się znający na rzeczy
Ten z numerem to może być chyba jakiś Steinfurt z Królewca
 

Podobne wątki