• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Trochę off topujemy ale na koniec: od lat 90, Gliwice mocno się zmieniły. Część na dobre, część z gorszym skutkiem. Ale to było inne miasto niż teraz. Tak mi się wydaje.
 

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
Trochę off topujemy ale na koniec: od lat 90, Gliwice mocno się zmieniły. Część na dobre, część z gorszym skutkiem. Ale to było inne miasto niż teraz. Tak mi się wydaje.
Może nowy wątek ?
Górnośląskie koleje wąskotorowe AD 1853
[DOUBLEPOST=1476130529][/DOUBLEPOST]
Mam trochę zdjęć z Gliwic z początku lat 90tych od dobrego kolegi z Czech. Wracam do nich często z sentymentem.
Możesz się nimi podzielić ?
 

Oktawian

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Wspomnienie lata 2011 r. na kolejce średzkiej z okien pociągu. To efekt dzisiejszej pogody.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
Starachowicka kolejka.
 

Załączniki

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.511 119 86
Jest również broszura pt. Powiatowa Kolej Sochaczewska, autor B. Pokropiński, rok wyd. 1994 lub 1995. Tam powinny być rysunki tych wagonów oraz ich zdjęcia (co najmniej jedno). Co do bardziej szczegółowych informacji, to Koledzy panowie Jarząbek, Generał lub PrezesTS albo Inni będą wiedzieli na pewno dużo więcej.
Coz... zakupilem rzeczona broszure. Niestety rysunki w niej zawarte nie zawieraja wymiarow i sa na maksa nieproporcjonalne. Sensownych zdjec brak - jest jedno ale wagon jest pod takim katem, ze praktycznie do niczego niepotrzebne.
Ale byl tam tez maly cukiereczek, ktorego pozwole sobie tu wstawic.

Mostek_Sochaczew.jpg


Zrodlo: Powiatowa Kolej Sochaczewska
autor: Bogdan Pokropinski
Wydawnictwo: Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
Moze komus przyda sie na makiete H0e.

Jezeli chodzi o sama broszure to brakuje mi w niej rysunkow budynkow stacyjnych np. dosc prostego w formie a jednoczesnie ladnego ze stacji: Tulowice, Piaski Krolewskie i Sochaczew Miasto (3 takie same). A moze ktos ma takie plany? Chetnie sie z nimi zapoznam :D

Podobny a moz ten sam
Zrodlo: http://750mm.pl/index.php?topic=1441.80

Mostek_Kamion.jpg
 
Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Broszura ta jest moim zdaniem bardzo cenna z historycznego punktu widzenia, mimo pewnych ograniczeń, np. ubogich szkiców. Poniżej rysunki z książki p. Bogdana "Sochaczewska Kolej Wąskotorowa", WKŁ, 2012 r. Pomyliłem tę broszurkę z książką-pardon. Ale tak myślę, że nawet taka uboga publikacja jak wspomniana broszurka jest zacna. W końcu to pierwsza książeczka o PKS wydana drukiem.
 

Załączniki

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.011 505 29
Wydaje mi się że Pan BP ma taką koncepcję wydawania wszelkich wydawnictw, "wydam byle co, a i tak każdy będzie piać z zachwytu" od lat tak to działa i nic nie jest w stanie przekonać go że rysunki są do niczego, o ile treść mniej więcej zgadza się z oryginałem, to część graficzna to dowolna interpretacja rzeczywistości.
Szkoda bo ma materiały i dostęp do nich...
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.511 119 86
Broszura ta jest moim zdaniem bardzo cenna z historycznego punktu widzenia, mimo pewnych ograniczeń, np. ubogich szkiców. Poniżej rysunki z książki p. Bogdana "Sochaczewska Kolej Wąskotorowa", WKŁ, 2012 r. Pomyliłem tę broszurkę z książką-pardon. Ale tak myślę, że nawet taka uboga publikacja jak wspomniana broszurka jest zacna. W końcu to pierwsza książeczka o PKS wydana drukiem.
Te rysunki tez nie trzymaja proporcji bo wlasnie przy nich siedze w Corelu w 1:1. Natomiast czy warto wydac 30zl za plan mostka i jedno zdjecie ze stacji Piaski Krolewskie? Wziawszy pod uwage, ze nigdzie indziej ich nie ma - warto :D
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
W rzeczy samej, to Kolega ma słuszność, tylko niepotrzebnie tyle emocji w sprawie zasłużonego dinozaura wąskich torów. Wtedy kupowałem wszystko "jak leci", bo innych publikacji nie było. Jest również inna broszurka p. dinozaura BP, jeszcze mniej obszerna i dotycząca motoryzacji WKD. Muszę ją odnaleźć, bo kupiłem wtedy wszystko, co było w kiosku na peronie. Jak to zrobię, to wrzucę skany lub zdjęcia dla Kolegi.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.511 119 86
Emocje musza byc :D Przerobilem troche rysunkow BP - polowa z nich odpadla ze wzgledow wiadomych. Mam zamiar wyskoczyc do Rud na wagon Ferrostalu z cukrowni Pelplin i go dokladnie pomierzyc bo rysunki, ktore zrobil BP to straszna kicha. Ale na to sie bede musial umowic z Pawlem R jak beda jechac z Piotrem Ch w tamte rejony. Na razie siedze przy sochaczewskich Cx bo mi sie podobaja a juz niestety nie istnieja wiec musze sie opierac na tym co jest obecnie dostepne.

Ten jeszcze stoi (z hamulcami)
Ferrostal_Break.jpg


O tym nie wiem nic
Ferrostal_Anull.jpg


Rysunki oczywisc autorstwa Bogdana Pokropinskiego z ksiazki:
'Koleje Wąskotorowe Polski Północnej'
Wydawnictwo: CIBET
Byly zamieszczone tez w ktoryms z numerow 'Swiat Kolei'. Oczywiscie nie trzymaja proporcji.
 
Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.511 119 86
Kolega Paweł doskonale wie, kto zadziałał, nie ma tu żadnej tajemnicy. Proponuję, żeby Kolega wziął sobie do serca moją prośbę, którą otrzymał. Za chwilę usunę powyższy wpis oraz ten swój komentarz.
Teraz to co napisalem o emocjach nie ma sensu bez 'Q' i 'zj'. A my jestesmy w miejscu Wersalek dziewicznych czy jak to jest? Tlumaczenie, ze czyta to mlodziez szkolna nie ma sensu - bo oni uzywaja 'poprawnej polszczyzny' zdecydowanie mocniejszej. pozdrowienia dla moderatorow.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.511 119 86
To, że ktoś inny zachowuje się nagannie nie oznacza, że nam też wolno.
Czasami (nie przesadnie) warto wyrazisciej przedstawic swoje emocje :D Jak zauwazyles - staralem sie zminimalizowac efekt 'poprawnej polszczyzny'. Z drugiej strony moze warto posluchac sobie kilku wykladow profesora Miodka na temat uzycia frywolnego slownictwa, ze tak to ujme.
 

Podobne wątki