• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Generał

Znany użytkownik
Reakcje
803 5 0
Ok już poprawiłem datę.
[DOUBLEPOST=1475959361,1475958764][/DOUBLEPOST]To jeszcze 2 zdjęcia z tej imprezy.
Px48 Sroda Wlkp 1989.jpg
Px48-1920 Sroda Wlkp 1989.jpg

[DOUBLEPOST=1475959439][/DOUBLEPOST]Ale coś mi nie pasuje z tą datą . Na pewno 1989 a nie 1988 ???
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Tak, bez pudła na pewno! Byłem tam wtedy! Piękne zdjęcia! Z podziękowaniem! Datę można zweryfikować przez "Parowozik" 1/1990 i "Świat Kolei" 6/2009. Na zdjęciu w Zaniemyślu widać wagon platformę, która była wtedy używana do przewożenia podsypki pod wymieniony tor na stacji. W 1988 roku "Nostalgia za parą" odbyła się w Witaszycach, a na stacji w Zaniemyślu, na torze nr 1 były jeszcze lekkie szyny pamiętające dawną "metrówkę".
 
Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Na pierwszym zdjęciu Środa Wlkp., 3 czerwca 1989 r., III spotkanie z cyklu "Nostalgia za Parą". Wycinek zdjęcia p. Andrzeja Żmudy z "Parowozika" 1/1990. Po lewej stronie Px48-1726, a na pierwszym planie Px48-1756, który stoi na torze prowadzącym do warsztatu-widać jeszcze historyczny odcinek toru 1000mm.
I kilka moich archiwalnych zdjęć z kolejki średzkiej. Na drugim popołudniowy pociąg do Środy Wlkp. prowadzony parowozem Px48-1920 opuszcza stację/ładownię Śnieciska, koniec sierpnia 1990 r. Na następnym, wagony transportery na stacji Środa Wąsk, w lipcu 1993 r. Kolejne zdjęcie przedstawia Annopole w początkach sierpnia 1994 r. Na ostatnim zdjęciu pociąg osobowy do Zaniemyśla prowadzony parowozem Px48-1756 tuż przed odjazdem ze stacji Słupia Wielka (zdjęcie to zrobiłem w tym samym dniu, co poprzednie).
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Początek czerwca 2000 roku. W tym dniu pociągi prowadził parowóz Px48-1920. Po ostatniej w jego życiu pod parą naprawie głównej w Pile, po której parowóz wrócił na macierzystą kolej, stracił on nieco na oryginalnym wyglądzie, a przede wszystkim stracił wcześniejszy oliwkowy kolor.
 

Załączniki

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Nie wiem, czy w dobrym miejscu wrzucam. Oto budynek stacji GKW Gliwice Kopalnia. Od ok. dwóch tygodni nieistniejący. Został wyburzony. Tor kolejki w stronę stacji Trynek zamienił się w ścieżkę rowerową. Zostały tylko krótkie odcinki szyn w ulicy Kopalnianej i Bojkowskiej.

DSC_0030(1).JPG
 

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
Nie wiem, czy w dobrym miejscu wrzucam. Oto budynek stacji GKW Gliwice Kopalnia. Od ok. dwóch tygodni nieistniejący. Został wyburzony. Tor kolejki w stronę stacji Trynek zamienił się w ścieżkę rowerową. Zostały tylko krótkie odcinki szyn w ulicy Kopalnianej i Bojkowskiej.

Zobacz załącznik 424083
Gliwice nie chcą już wąskotorówki tzn CIUCHCI
 

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Położenie na nowo torów, w obu przypadkach, to potężna inwestycja. Myślę, że jeśli już to nie prędko. Jak na razie w Gliwicach raczej likwidują tory, niż kładą nowe.
 

Podobne wątki