• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
W kilku miejscach publikowałem już to zdjęcie, tutaj chyba nie. Przedstawia nieustalony parowóz (ja obstawiam O&K) podczas pracy w cegielni w Zduńskiej Woli:
123.jpg

Wls40-217 z tej samej cegielni. Krótko przed zakończeniem żywota około 2000 roku:
WLs40217q.jpg

I jeszcze prośba. W którejś z książek B. Pokropińskiego jest rysunek (szkic) projektu dwukabinowej lokomotywy wąskotorowej produkcji Konstalu. Czy ktoś może mnie tymże szkicem wesprzeć? Mam niecny plan, ale potrzebuję wymiarów bazowych :)
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.452 27 2
Skoro poruszony został temat strony The transport library, to wkleimy kilka większych zdjęć, które udało mi się wygrzebać. :)

Px48-1786 | Warszawa | 1973

KT001149.jpg


Tyn6-3631 | Piaseczno | 1973

KT001143.jpg


Tyn6-3632 | Piaseczno | 1973

KT001146.jpg


Piaseczno | 1973

KT001144.jpg


Px48-1723 | Sompolno | 1973

KT001134.jpg


Px48-1909 | Osiek Mały | 1973

KT001136.jpg
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
@Jarząbek - dziękuję! A co ze szkicem loka? Ktoś pomoże? Chcę spróbować, na jego podstawie i na podstawie rysunku Konstala, zwizualizować tą konstrukcję. Nie chcę przy tym inwestować w całą książkę o wątpliwej wartości merytorycznej
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Uproszczony szkic tej projektowanej lokomotywy znajduje się w książce B. Pokropińskiego "Lokomotywy spalinowe produkcji polskiej". Jak na książki pana Bogdana, to ta jest całkiem niezła, choć niektóre rysunki przypominają sieczkę. Ten szkic jest bardzo ubogi, a lokomotywa swoją sylwetką dokładnie oddaje konstalowski wagon motorowy. Mogę wieczorem wrzucić fotkę tego szkicu dla kol. Dobrzyna.
To chyba zespół "Klan" i utwór "Wszystkie nasze myśli urojone"-archiwum polskiej muzyki. Nie wiem, czy później nie próbował śpiewać tej piosenki "Vox" lub któryś ze solowych wykonawców.
 
Ostatnio edytowane:

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.452 27 2
@Jarząbek - dziękuję! A co ze szkicem loka? Ktoś pomoże? Chcę spróbować, na jego podstawie i na podstawie rysunku Konstala, zwizualizować tą konstrukcję. Nie chcę przy tym inwestować w całą książkę o wątpliwej wartości merytorycznej
Tutaj http://kolejrogowska.pl/?page_id=288 znalazłem coś takiego:

"Jako ciekawostkę należy podać, że w okresie produkcji wagonów 1Mw opracowano również koncepcję dwukabinowej lokomotywy spalinowej typu 2Mw. Miała to być lokomotywa czteroosiowa, oparta na konstrukcji pudła wagonu 1Mw, o odpowiednio krótszej części pasażerskiej, zamiast której miał powstać przedział bagażowy. Prawdopodobnie jednak na skutek problemów z wagonami 1Mw, oraz trudności w prowadzeniu manewrów pojazdem dwukabinowym dalsze prace projektowe zarzucono, decydując się wkrótce na import lokomotyw Lxd2."
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Dziękuję za dobre słowo. W tym roku minęło mi już 41 lat, a z młodości zapamiętałem głównie ducha lat 80tych. Wtedy dość często w radiu można było posłuchać muzyki z lat wcześniejszych. Jest kilka przebojów, które doskonale pasują do klimatu wąskich torów i to nie tylko "Na wszystkich dworcach świata" Skaldów, choć pewnie zjechałbym na bocznicę tematyczną pisząc wiecej.
 

Podobne wątki