• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Białośliwie, 21.03.2015 r. W zeszłym roku zrobiłem kilka fotek na stacji podczas przystanku w drodze powrotnej z Pomorza Zachodniego.
 

Załączniki

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.587 73 0
Na jednej ze stron Bazy Kolejowej jest coś takiego:

https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=linie&id=18&od=1&do=39&okno=galeria&photoid=102887&uid=0

Z następującym podpisem:

Parowóz kursujący na linii wąskotorowej pomiędzy Polanowem i Sławnem.

Bardzo delikatnie wyrażając swoją opinię stwierdzam, że w podpisie jest błąd. ;) Jaki? Nagrody nie przewiduję.

Dla ułatwienia rozwiązania tej zagadki taka mała ilustracja:

Tyb6-3406 (1).jpg

Szkoda, że tak bezmyślnie publikuje się rozmaite rzeczy, wprowadzając innych w błąd.

Kilka dni temu dojrzałem ze zdumieniem, że na innej stronie "wreszcie pomyślnie" zidentyfikowano parowozy ze zdjęcia zamieszczonego przez nieodżałowanego Ś.p. Kolegę Piaskowego na tym Forum. Od siebie dodam, że zarówno poszczególne serie przedstawionych tam parowozów jak i miejsce zostało tu zidentyfikowane prawidłowo i tak opisane. Stali uczestnicy Forum bez trudu sobie to przypomną.

PS. I Do wykorzystania tej układanki wykorzystałem zdjęcie Kolegi Tomiego ze strony "Wciąż pod parą".
PS. II Mam nadzieję, że ten knot zostanie sprostowany w Bazie Kolejowej, wiem, że tu zaglądają a przynajmniej jeden.
PS. III Jeżeli gdzieś znajdę tego typu "odkrywcze informacje" nie omieszkam ich tu zamieścić.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Białośliwie i powrót Px38 na kolejkę wyrzyską po 16 latach. 24.06.2011 r. Wygląd parowozu zrobił na mnie duże wrażenie.
 

Załączniki

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.511 119 86
Poszukuje roznych zdjec wagonow z 1928 roku wykonanych w firmie 'Juliusz Weiss' we Lwowie. Jezdzily na Sochaczewskiej Kolei Dojazdowej jako Cx1306, Cx1307, Cx1309, Cx1311. Prawdopodobnie sa na ponizszej fotografii, ktora pochodzi ze zbiorów Bogdana Pokropinskiego a zamieszczona zostala w ksiazce: 'Sochaczewska Kolej Waskotorowa', WKL 2012. A moze ktos ma rysunki lepsze niz te w wyzej wymienionej ksiazce? Moze ktos z Was by podpowiedzial jakie napisy mogly znajdowac sie na tych wagonach?

Wagony_Cx_JuliuszWeiss.jpg
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Poszukuje roznych zdjec wagonow z 1928 roku wykonanych w firmie 'Juliusz Weiss' we Lwowie. Jezdzily na Sochaczewskiej Kolei Dojazdowej jako Cx1306, Cx1307, Cx1309, Cx1311. Prawdopodobnie sa na ponizszej fotografii, ktora pochodzi ze zbiorów Bogdana Pokropinskiego a zamieszczona zostala w ksiazce: 'Sochaczewska Kolej Waskotorowa', WKL 2012. A moze ktos ma rysunki lepsze niz te w wyzej wymienionej ksiazce? Moze ktos z Was by podpowiedzial jakie napisy mogly znajdowac sie na tych wagonach?

Zobacz załącznik 422408
Jest również broszura pt. Powiatowa Kolej Sochaczewska, autor B. Pokropiński, rok wyd. 1994 lub 1995. Tam powinny być rysunki tych wagonów oraz ich zdjęcia (co najmniej jedno). Co do bardziej szczegółowych informacji, to Koledzy panowie Jarząbek, Generał lub PrezesTS albo Inni będą wiedzieli na pewno dużo więcej.
 
Ostatnio edytowane:

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.587 73 0

Podobne wątki