• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
881 6 0
Waskotorowy klimat z .... Gniezna 22.7.2001r.
Na zdjeciu Wmc-004, Px48-1919, W1E Asxh
Juz wtedy wygladalo nie najlepiej...
Pozdrawiam
PS: Poszperam i wyszukam zdjecia z Koszalinskiej KD
Wmc-004 Px48-1919 W1E Asxh Gniezno 22.7.2001.jpg
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
W Koszalinie byłem w lipcu 2001 r. Jeździły wtedy ostatki "turystyków" pod egidą PKP z MBxd2. To był bardzo smutny krajobraz.
Co się dzieje z tą gnieźnieńską salonką (na zdjęciu powyżej)? To był chyba pierwotnie wagon motorowy. Żyje jeszcze?
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
Ostatnim razem kiedy ją widziałem (chyba w 2012 roku) była w opłakanym stanie. Teraz może być tylko gorzej
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
@Tw53-2566 broń boże! To przedwojenny wagon motorowy z przekładnią spalinowo-elektryczną typu W1E. W czasie wojny stracił zespół napędowy, a późnIej został przerobiony na salonkę
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Salonka ta występuje w "Nostalgii za Parą'93". Autor: A. Mastalerz. Film na pewno wszystkim znany.
Filmy mają swój wątek, zapomniałem o tym, pardon, więc decyzja zależy od Moderatora.
 
Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Zdjęcie zamieszczone przez Pawła w "Kolejowych klimatach" wywołało wspomnienia. Dlatego pozwoliłem sobie zamieścić wycinek zdjęcia z albumu fotograficznego autorstwa p. Tomasza Roszaka: Młynów, HFka z teczką na cały dzień służby i przyjacielem. Zima 80/81. Mam nadzieję, że nie naruszam praw autorskich. Jeśli tak, to proszę Moderatora o korektę. Album ten dostałem w prezencie dokładnie 22 lata temu, w dniu 29.09.1994.
 

Załączniki

Podobne wątki