• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
Pora na kampanię... tyle że już bez wąskich torów od dawna. A Tuczno, Kruszwica i Dobre wydawały się nie do ruszenia. Wydawało się, że będą wieczne. Zwłaszcza Tuczno, z wyremontowanym w latach 80-tych torowiskiem.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Byłem na pożegnalnych jazdach kolejek cukrowni Tuczno i Kruszwica
Jak z Px48 to lata.siedemdziesiąte i powrót wagonów naprawy w Resku bo osobowe już od dawna tam nie jeździły.
To najprawdopodobniej lata 1975-1979 rok. Przypuszczam, że rok 1978.

Wielichowo, 21.09.2016 r.
 

Załączniki

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
Lyd1-215, Jeżów, 14.03.2014.
DSCF2155.JPG

Powoli zbieram się do skanowania zdjęć z końcówki wąskotorówek pod szyldem PKP. Szałowe te zdjęcia może nie są, ale wartość historyczną (a dla mnie sentymentalną) mają.
I jeszcze taki klimacik ;) Data ta sama, Rogów:
DSCF2119.JPG
 
Ostatnio edytowane:

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.452 27 2
Bardzo dziękuję! Idąc tym tropem znalazłem trzy maszyny Kraussa (Linz an der Donau) o numerach 3653/1897, 3654/1897 i 4063/1899 i oznaczeniach kolejno: U17, U18 i U19 przeznaczone na szlak Łupków - Cisna 760mm. Układ osi: C1n2t, więc wszystko się zgadza. Według podanej wikipedii zostały skasowane po przebudowie toru na 750 mm. O zdjęciach więc pewno nawet nie można marzyć.

Raz jeszcze dziękuję :)
Przed chwilą znalazłem coś takiego.
Czy to będzie któryś z powyższych parowozów? :)

s-l1600.jpg
s-l1600 (1).jpg
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Być może to jeden z parowozów austriackich podobnych do tych, o których wspomina B. Pokropiński w "Kolejce Mareckiej". Lokomotywa firmy Krauss w Linzu, o czterech osiach napędnych, długim korbowodem na czwartą oś i maszyną sprzężoną.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0

Podobne wątki