• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Opowieści dziwnej treści czyli Piotra i Pawła kolejowe peregrynacje

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Też próbowałem powiększyć ale mi nie wyszło, teraz wiemy ze podałem mylnie hipotetyczny numer "Gagarina".
Dziękuję za informację.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Na koniec dnia, wycieczka do ZNTK Olechów, 25.10.2002 to były czasy.

SM42-116, SM03-108, SM30-165 i jeszcze dwie SM42 których numerów odczytać nie mogę, przed halą.

98-crop.jpeg


Wewnątrz SM42-396 i ET22-1064

99-crop.jpeg


EU07-123 obok żywo gestykulujący Piotrek, Zbyszek Wrochna i kawałek głowy Roberta W.

100-crop.jpeg

Normalnie łza w oku się kręci.:cry:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Skończymy to dzisiaj, będzie spokój, będę mógł się zająć grą w warcaby lub piciem wódki, a tak to tylko ślęczę przed tym ekranem, ślipia mi wygniwają, a pożytku z tego co kot napłakał.

Karsznice ZNTK 26.03.2003 ET42-020 ciągnięta przez SM30-159

105-crop.jpeg


ET40-30

106-crop.jpeg


Karsznice Osobowe pług odśnieżny OMW3A (lok.Łódź Widzew)

107-crop.jpeg


Klasyczny 411s Xja 591946 (lok.Piotrków Trybunalski

108-crop.jpeg


I na chwilę wracamy na Chojny ST44-891 plus ET22-1139 z moimi ulubionymi wagonami 413S

109-crop.jpeg


Słowo się rzekło do zobaczenia 9.06.2022 jak dobrze pójdzie.
Pan Papież Franciszek apelował o odrzucenie pychy, zarozumiałości, własnego interesu itd. itp. jak tu nie posłuchać takiego autorytetu.
Ciągła walka,z samym sobą, już mnie to nudzi i męczy.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Niemożliwość podjęcia jakiejś konstruktywnej decyzji jest wyniszczająca, znalazłem się w martwym punkcie, ani nie idę do przodu, ani się nie cofam, masakra.
Na FB jakaś nawiedzona cipka pisała o swoje modlitwie do św. Józefa, a zaraz tysiące opowiastek o tym jak komu pomógł, myślę pogadam, choć niechętnie bo w świetle ostatnich doniesień panów w czarnych sukienkach Maryja była nieletnia, więc co to za święty, no chyba że nic nie robili tylko mu hebelek ostrzyła na kamyku, ale zamiast ruszyć d*** i coś ze sobą zrobić łatwiej odprawiać gusła, no a babcia moja mawiał że spróbować nie zaszkodzi.
No więc sobie rozmawiamy, żadnych konkretnych próśb, tylko ogólniki co ze sobą zrobić, zadumał się i mówi do mnie " nie ustawaj w walce z samym sobą, miej nadzieję i wypatruj znaków" , prawie jak wróż Maciej, się zobaczy.
Sobota dzień absolutnie wolny od pracy, moja ukochana mówi że nigdy nie była w Koluszkach, słońce mojego życia w iluż to ja miejscach nie byłem i nigdy nie będę, ale dla niej i serce wyrwałbym z piersi, a co dopiero podróż do Koluszek, zwłaszcza że ja siedzę a jedzie ona, zapakowaliśmy córeczkę i w świat i w tejże metropolii spotkała mnie dziwna przygoda, spacerując natknęliśmy się na bezdomnego, no to widać, ale taki nie do końca stereotypowy, nie odrażający, pijany, brudny, nie stanął nam na drodze i rzekł: Nazywam się Mortuus, widzę że coś Pana trapi, na Pańskim szlachetnym quasi rzymskim obliczu, odrobinę zaburzonym żydowskim nosem, coś rzeźbi smutek lub cierpienie, nie mogę przejść obojętnie obok Pana, dlatego postanowiłem podarować Panu bezinteresownie mały prezent, tuszę że wzbudzi w Panu radość" podał i niewielki pakunek, i gdy zająłem się zaaferowany tym wystąpieniem, rozpakowywaniem tegoż znikł niepostrzeżenie, hm, dziwne, czyżby to znak którego wyglądać miałem.

Moim oczom bo odarciu ze zwojów gazety ukazała się tabliczka, nie, nie z przykazaniami, ale nie mniej cenna.
Po powrocie z wycieczki, zrobiłem jej zdjęcie.

IMG_20220115_152945-crop.jpg


Dwa dni później po trzygodzinnym moczeniu w gorącym roztworze emulsji chłodzącej Emulkol PS.

IMG_20220117_085501-crop.jpg


Zeżarła znaczy ta emulsja wszelkie zabrudzenia i zdecydowaną większość farby, doczyściłem ją ręcznie szczotką i wypiaskowałem, potem pomalowałem podkładem, postanowiłem jej nie szpachlować i nie usuwać śladów długiego żywota, wszak bidula ma już 72 lata, jak na ten wiek, trzyma się całkiem nieźle.

IMG_20220118_082551-crop.jpg


W jesieni życia stałem się posiadaczem pięknej tabliczki, pierwszej takiej w mojej powstającej kolekcji, czy nie za późno na to.:niepewny:
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
Szanowny Kolego Pawle.
Czy wiesz coś na temat wagonu, który jest na drugim planie zdjęcia lokomotywy ET 40-30 z Karsznic? Wygląda na ciekawy brankard. Ponieważ w oryginalnej metryce urodzenia mam wpisane województwo Stalinogrodzkie, to moje "jesienne" oczy wypatrują w tym coś podobnego do amerykańskiego wagonu rodzaju caboose,- chyba, że udzieliło mi się tak zwane złudzenie apteczne. Jestem świadom, że takich oryginałów na PKP nie było, ale wyraźnie widzę, że nad dachem owego wagonu sterczy jeszcze coś, czego na naszej sieci nie widziałem.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Niestety nic na temat tego wagonu nie wiem, ale wydaje mi się że to zwykły wagon, natomiast zupełnie nie wiem co gra drugorzędną rolę na tym zdjęciu za wagonem.:niepewny:
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Czy wiesz coś na temat wagonu, który jest na drugim planie
zupełnie nie wiem co gra drugorzędną rolę na tym zdjęciu za wagonem.:niepewny:
Specjalnie dla Kolegi Hamulcowego który to jako jeden z nielicznych komentuje moje wpisy, przeszukałem archiwum i znalazłem zdjęcie pokazujące w całej krasie tajemniczy wagon, co nie znaczy że wiem co to za wagon, ale znawcom będzie już łatwiej go zidentyfikować.
Oto i on.

4-crop.jpeg
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
Dzięki serdeczne Kolego Pawle.
W pewnym momencie wydawało mi się, że to wagon podobny do tego, jaki widnieje na jednym ze zdjęć Dolomitów Kolegi Kempola, prezentowany zaraz za "tekatką", a tu niespodzianka. Zupełnie inny wagon, o ciekawej budowie.
Serdeczności wąskotorowe.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Ciekawy tabor, co najmniej jeden wagon kryty, stał dość dawno temu ale nie w bardzo odległych czasach przy linii z Łodzi Kaliskiej w okolicach łącznicy z magistralą węglową, tuż przy początku łącznicy, po lewej stronie patrząc w kierunku Zduńskiej Woli. Nie pamiętam już, czy wagon stał na torze żeberkowym, czy po prostu na gruncie. Może Paweł lub Koledzy pamiętają ten wagon.