• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki z okresu PRL - skala 1:43

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Dziś premiera kolejnego modelu z serii KCP. Tym razem Jelcz 315 M. Mamy tu trochę nieprawidłowości, bo okrągłe migacze przednie, a powinny być prostokątne, są za małe opony i wygląda na nich dziwnie. Poza tym słabe są tylne światła, bo to kawałek plastiku pomalowanego farbą. Podwozie jest plastikowe, dla jednych to dobrze, bo łatwiej przerabiać, a dla drugich źle, bo wolą modele z metalową ramą. Podoba mi się faktura plandeki. Naprawdę ciekawie zrobiona jest imitacja materiału. Szkoda tylko, że dali taki sam kolor kabiny jak w Autocysternie. Zresztą oceńcie sami.

Jelcz 315 M

Jelcz 315 001.jpeg
Jelcz 315 002.jpeg
Jelcz 315 003.jpeg
Jelcz 315 004.jpeg
Jelcz 315 005.jpeg
Jelcz 315 006.jpeg
Jelcz 315 007.jpeg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
Co do kierunkowskazów to często na Jelczach można zauważyć okrągłe. Nie wiem czy to fabryczne czy z czasem ludzie wymieniali, no ale były. Reszta rzeczy rzeczywiście nie bardzo wygląda.
 

Załączniki

  • 543 KB Wyświetleń: 58
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Co do kierunkowskazów to często na Jelczach można zauważyć okrągłe. Nie wiem czy to fabryczne czy z czasem ludzie wymieniali, no ale były.
Tak były, ale w Jelczu 325. No a ten jest sygnowany jako 315 i to z 1971 r. Notabene Jelcza 325 wprowadzono do produkcji w 1982 r.
 

RIT8-4

Znany użytkownik
Reakcje
542 3 1
Spodziewałem się czegoś nowego , a to w sumie ten sam co wydaniu specjalnym Kultowych pojazdów PRL . Mogli chociaż zmienić koła , zrobić wiszą plandekę i by było w miarę poprawnie .
 

RIT8-4

Znany użytkownik
Reakcje
542 3 1
Jeśli o kabinę chodzi to chyba tylko przednie kierunki się różnią i ten z KAP-u ma prawidłowe . Maiłem nadzieje że to będzie trochę przypominać oryginał 315M;)
DSC09240.JPG
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Masz rację Piotrze, koła do wymiany. Mam nadzieję, że niedługo któryś z kolegów, którzy umieją odlewać w żywicy zrobi takie koła na podmianę.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Dziś kolejny model z serii gazetkowej - IFA H6. Model ogólnie robi dobre wrażenie. Co prawda model trochę kombinowany, bo podwozie jest plastikowe z modelu wywrotki zrobionej przez firmę IST Model, skrzynia z plandeką wzięta z Jelcza 315. Kiedyś pewnie zrobię z niej pojazd PKS-u.

IFA H6 w wersji skrzyniowej

Ifa H6 skrzynia 001.jpeg
Ifa H6 skrzynia 002.jpeg
Ifa H6 skrzynia 003.jpeg
Ifa H6 skrzynia 004.jpeg
Ifa H6 skrzynia 005.jpeg
Ifa H6 skrzynia 006.jpeg
Ifa H6 skrzynia 008.jpeg
 

Podobne wątki