• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Amerykańskie ciężarówki 1:43 - mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
#1
W związku z tym, że kolekcja ciężarówek rozrasta się, to postanowiłem założyć nowy osobny temat dla tych modeli i przeniosłem tu wszystkie swoje prezentacje wraz z komentarzami. :)
============================================

W ostatni weekend stałem się posiadaczem modelu jednego z bardziej lubianych przeze mnie samochodów ciężarowych z amerykańskich dróg. Będąc małoletnim chłopakiem, kiedy po fali zauroczenia "Dzikim Zachodem" i filmami typu "Western" nadeszło zauroczenie ciężarówkami i kowbojów zastąpili kierowcy, polubiłem te stare konstrukcje. Do dziś pozostało to uczucie jak widzę w oryginale ciężarówkę amerykańską. Jedną z tych pierwszych, które lubię i które udało mi się nabyć, jest Mack B z lat 50 oraz 60 ubiegłego wieku.
Model jest w skali 1:43, a producentem jest IXO. Wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie, a i cena bardzo przystępna (obecnie można go kupić za 110-115 zł).

Mack B61 z 1953 r.

Mack B61 001.jpg
Mack B61 002.jpg
Mack B61 003.jpg
Mack B61 004.jpg
Mack B61 005.jpg
Mack B61 006.jpg
Mack B61 007.jpg
Mack B61 008.jpg





I na koniec jeszcze takie porównanie z modelem Macka B w skali 1:87 produkcji Athearn

Mack B61 porównanie skal 001.jpg
Mack B61 porównanie skal 002.jpg
Mack B61 porównanie skal 003.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#2
Piękne były i są Macki serii B, chociaż współczuję kierowcom bo komfortu w kabinie to nie było. Model bardzo ładnie zrobiony, jedynie trochę tylne światła jak dla mnie przeskalowane.
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.102 153 19
#3
Mafo, piekne prezentacje, modelarstwo motoryzacyjne, to inna bajka w porównaniu z kolejowym, piekne modele posiadzasz i przyjemnie sie je oglada. Brak złosliwych i zawistnych kom.
Wiele razy miałem cheć cos napisać, ale .... po ostatnich wypominkach o chwaleniu sie modelami przez pokazujących swe modele kolejowe , zastanawiam sie, dlaczego w autach moze byc tak fajnie, miło i przyjemnie, a kolejarstwo jest skazane na tylu zazdrośników, zawistnych i złych ludzi.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
#5
Model bardzo ładnie zrobiony, jedynie trochę tylne światła jak dla mnie przeskalowane.
Masz rację Piotrze, trochę są za duże, no i jeszcze siodło jest nie do końca takie jak powinno być. Mogli je zrobić lepiej. ;)

Mafo, piekne prezentacje, modelarstwo motoryzacyjne, to inna bajka w porównaniu z kolejowym, piekne modele posiadzasz i przyjemnie sie je oglada. Brak złosliwych i zawistnych kom.
Wiele razy miałem cheć cos napisać, ale .... po ostatnich wypominkach o chwaleniu sie modelami przez pokazujących swe modele kolejowe , zastanawiam sie, dlaczego w autach moze byc tak fajnie, miło i przyjemnie, a kolejarstwo jest skazane na tylu zazdrośników, zawistnych i złych ludzi.
Nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie. My po prostu podchodzimy do modelarstwa z dystansem. Znamy problemy i uproszczenia, ale je akceptujemy, jako jeden z elementów przeskalowania. Choć niektóre niedoróbki związane z brakiem chęci, czy też chęcią oszczędności wkurzają. Ale i tak poza pojedynczymi narzekającymi (mówię tu przede wszystkim o sobie), to i tak kupujemy te modele. ;):)

Świetny jest ten Mack.
Ale... brakuje Ci porównania z eNkowym ;-)
Brakuje, bo nie mam takowego w skali 1:160. ;)
 

metall

Użytkownik
Reakcje
283 0 0
#9
Maćka,dopiero Twoje zdjęcia przekonały mnie do zakupu Mack'a. Model na prawdę fajnie wykonany.
Teraz jak odwiedzam Twój temat zaczynam od poprzedniej strony żeby popatrzeć na. zdjęcia Challengera.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
#13
a jeżeli chodzi o US to też 1:64 jest bogate.
To wiem, ale nie chcę wchodzić w kolejną skalę. Ten Mack to taki rodzynek, jakich pojawi się pewnie jeszcze kilka w tej skali (taką mam cichą nadzieję), jako że lubię te ciężarówkowe konstrukcje amerykańskie. Czas pokaże co z moich planów wyjdzie. ;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
#14
Dzień dziecka minął, to sobie kupiłem prezent. ;) :) Tym razem wybór padł na kolejnego staruszka zza Atlantyku z najnowszej produkcji IXO.
Model przedstawia ciągnik siodłowy Peterbilt 281 z 1955 r.

Peterbilt 281 001.jpg
Peterbilt 281 002.jpg
Peterbilt 281 003.jpg
Peterbilt 281 004.jpg
Peterbilt 281 005.jpg
Peterbilt 281 006.jpg
Peterbilt 281 007.jpg
Peterbilt 281 008.jpg
Peterbilt 281 009.jpg
Peterbilt 281 010.jpg
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.595 33 4
#15
Super wygląda. Do niego mogłaby fajnie pasować naczepa do przewozu bydła.
690b095335b2b486f149a1e1b50591d1.jpg

Ten wąski nos jest do tej pory popularny, na zlotach można często stosunkowo spotkać.
Pozdrawiam.
Maciek "Magic"
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
#18
Do niego mogłaby fajnie pasować naczepa do przewozu bydła.
To jest właśnie problem, bo jak na razie to IXO nie robi samych naczep amerykańskich w 1:43. Co prawda jeszcze nie szukałem z innych firm, ale nie wiem czy ktoś robi takie naczepy, no i jaka jest ich cena... ;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
#20
Piękny jest w takiej zieleni. Do niego bardziej jakaś naczepa do przewozu drewna czy sprzętu ciężkiego by pasowała.
Tak, masz rację Piotrze. Tu niskopodwoziówka idealnie by się spasowała. Drewnowóz też byłby świetny. Może kiedyś uda się takie naczepy zdobyć.
 

Podobne wątki