• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki Gryngola 1:43

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 0 1
#1
Witam. W tym temacie będę Wam przedstawiał moje przerobione ciężarówki. Część z Was, widziało je już na innych forach i FB. Cały czas się uczę, podpatruję innych i potem staram się ta wiedze wykorzystać w praktyce. Z różnym skutkiem ;) Modele maluje lakierami akrylowymi w sprayu.

Mój pierwszy przerobiony model to KrAZ-255B1.




Tak wyglądał pierwotnie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.886 386 20
#3
Witaj Maćku na forum. (y)
Pokazuj modele (bo wiem, że masz świetne miniatury), komentuj u innych kolegów i po prostu baw się dobrze. :)
Kapitalnie zrobione są te Krazy. W porównaniu z modelem bazowym to wyglądają zupełnie jakby to był inny model. Gratuluję umiejętności (y).
 
OP
OP
gryngol

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 0 1
#7
Cieszę się bardzo :)
Pierwsza poważniejsza robota, czyli przerobienie Jelcza 315M z Kultowych Aut PRL na ciągnik siodłowy Jelcz 317D. Wymienione koła, elementy fototrawione takie jak wycieraczki, lusterka, uchwyty pod wycieraczkami, grill, schodki. Kierunkowaskazy boczne i przednie zeszlifowane i zastąpione wyknanymi z żywicy. Siodło, kołyska, błotniki i tylne lampy pozyskane z RL. Zbiorniki na sprężone powietrze podebrane jelcza 315 śmieciarki.









Nie ma jeszcze kalkomanii i rejestracji, bo nie wiem jaką naczepę dostanie, najprędzej będzie to ZREMB BSH-061C BETONOMIESZARKA, ale może być cysterna do cementu, a może coś z bazy PKSu. Zobaczymy.
 
OP
OP
gryngol

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 0 1
#9
Kolejnym przerobionym Jelczem w mojej kolekcji jest mix 315 z KaPu z 325 WUKO z Kultowych ciężarówek. Za bazę posłużył 315, rama została skrócona, zmodyfikowany jej tył, wymienione koła na żywiczne z RL, blaszki od Pabla, kalkomanie Polskimodel, kabina se śmieciarki 325. I tak o to powstał Jelcz 325 który ma odzwierciedlać istniejący taki egzemplarz po odbudowie.









a tu prawdziwy pojazd na którym się wzorowałem. Jak widać brakuje jeszcze halogenów.

242341171_160463349575965_1105774621003372988_n.jpg
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.620 33 4
#14
Mała prośba do kolegi @gryngol. Nie dałby rady kolega wrzucać większych zdjęć? Myślę, że swobodnie wejdą nawet 1500-2000pix przy 72dpi. Na tych miniaturkach ciężko podziwiać całą robotę kolegi.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
OP
OP
gryngol

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 0 1
#15
Przedstawiam Wam moją rodzinę Starów 20-25

Na początek STAR 20 z Kultowych Aut PRL
- przemalowana kabina, pomalowane wnętrze, dodane lusterko, przemalowana skrzynia ładunkowa wraz z plandeką







STAR 20 N23
- przemalowana skrzynia ładunkowa, plandeka i felgi








STAR 21 SK-1
- przemalowane felgi i zderzak







STAR 25 MSH-2
- przemalowana kabina (wzięta z szarego 25) i jej wnętrze, zamiana kół z szarym Starem 25, kalkomanie Transbud








STAR 25
- kabina i koła wzięte ze Stara 25 betoniarki, przemalowana skrzynia ładunkowa








STAR 25
- usunięta plandeka, przemalowana skrzynia ładunkowa





@Magic, fotki wrzucam na Fotosika i potem udostępniam tutaj, bezpośrednio na forum bez odnośników, max jaki oferują w tej opcji to szerokość 620 :(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.886 386 20
#16
Świetne Stary. Trudno wybrać faworyta. Właściwie wszystkie mi się podobają po Twoich przeróbkach. W Starze 20 wywaliłbym błotniki tylne. Lepiej będzie wyglądał.
 
OP
OP
gryngol

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 0 1
#17
Żubr A80 cysterna ukończony. Wczoraj dojechały gaśnice i jest komplet. Z braku ciekawych zdjęć oryginalnych pojazdów, wzorowałem się za Żubrze jakiego stworzył jeden z kolekcjonerów, Karol. Bardzo mi się spodobał Jego Żubr i postanowiłem mieć podobnego. Zabudowa Żubra od Resin Labor , kalkomanie zdobyłem u Polskimodel.











----------------------------------------------------------------------------------
W między czasie, równolegle z pracami nad Żubrem, powstał pomysł żeby zrobić coś z Jelcza 415 z kolekcji Kultowe ciężarówki z okresu PRL. Jakoś nie podobało mi się to targowe malowanie, chciałem mieć odpowiednik modelu który jeździł po drogach i ciężko pracował, a nie stał i błyszczał na targach i pokazach Natrafiłem na zdjęcie takiego Jelcza i postanowiłem stworzyć coś podobnego. Generalnie poza zmianą kolorów, pomalowaniem wnętrza i dodaniem jednej skrzynki po lewej stronie, żadnych innych zmian. A nie, za radą kolegi metall'a, podniosłem o około 2mm skrzynię ładunkową, w modelu DeA jest za nisko. Jak widać na pierwszym zdjęciu, prawdziwy Jelcz miał do kompletu przyczepę, więc będzie co robić w zimowe wieczory. Kalkomanie od Polskimodel.











na prośbę kolegi Magica, wrzucam w końcu większe fotki :)
 
OP
OP
gryngol

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 0 1
#19
Kolejnym modelem jest Jelcz 640 JS, przerobiony z betoniarki.
Przemalowane podwozie i rama, kabina, dołożony kiper z żywicy.
Brakuje kalek i siłownika kipra - ten będę dorabiał z anteny od radia.













 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.886 386 20
#20
Kapitalny model zrobiłeś. Pełen szacun... (y)(y)(y).
Muszę i ja uśmiechnąć się do Resin Labor o taki kiper.
 

Podobne wątki