• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.657 77 6
Paweł... szczególnie drugie zdjęcie dość ciekawe mimo tego, że roślinność się zapanoszyła .
Rampa jest dość kompletna i dzięki temu są widoczne dość istotne elementy takie jak sposób prowadzenia liny przeciągarki,
Beckery ( bo na Kutruffy to nie wygląda...), sposób oświetlenia itp...

Pozdrawiam z MMz:)
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.587 73 0
Marne? To co powiedzieć o innych, których cała masa trafia tu zupełnie niepotrzebnie, beznadziejne? :( Oby pozostałe, wstawiane tu na Forum trzymały ten poziom co Twój. :)
Zresztą ... widzicie sami. Zdjęcia robione pogrzebaczem bądź kluczem francuskim. Poobcinane części taboru, zdjęcia krzywe, nieostre, itd, itp. Jeszcze rozumiem gdyby na nich było coś unikalnego ale ... dzisiejsza masówka i jeszcze w tak kiepskim wydaniu. :(
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.011 505 29
Paweł... szczególnie drugie zdjęcie dość ciekawe mimo tego, że roślinność się zapanoszyła .
Rampa jest dość kompletna i dzięki temu są widoczne dość istotne elementy takie jak sposób prowadzenia liny przeciągarki,
Beckery ( bo na Kutruffy to nie wygląda...), sposób oświetlenia itp...

Pozdrawiam z MMz:)

Roślinność niedawno jak mniemam została usunięta, dawniej niczego nie było widać, mam nadzieję że to wszystko w celu uruchomienia tej piekielnej machiny, zaiste wykazującej cechy kompletności, nie było się kogo spytać.
[DOUBLEPOST=1474032514][/DOUBLEPOST]
Oby pozostałe, wstawiane tu na Forum trzymały ten poziom co Twój. :)
Dziękuję, aż się zarumieniłem, taka pochwała to jak ambrozja, będę się starał.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.576 8 0
Moze cos wiecej o tym wagonie 62WS? Kto go produkowal, na jaki tor jest (900mm?). Moze jakies planiki.

Mnie to wyglada na jakis czeski wagon. Czesi produkowali wagony kopalniane na tor 900mm - pod swoje Skody 17E.
Ja o 62WS nic nie wiem. Wiem, że jakieś wąskotorowe wagony samowyładowcze robił Zastal. Czy to te - nie wiem.
Faktycznie ZASTAL produkował wagony wąskotorowe (samowyładowcze i cysterny) oraz lokomotywki. Niestety, wagonu o takim symbolu w opracowaniach producenta nie ma. Ale jest wagon samowyładowczy typu 60W oraz 60Ws (w dwóch opracowaniach ten sam wagon w innych oznaczeniach) zbudowany na tor 900 mm o max. prędkości konstrukcyjnej 80 km/h. Łącznie w latach 1957-58 zbudowano 140 sztuk.

Kolejnym wąskotorowym wagonem samowyładowczym budowanym przez ZASTAL, był wagon typu 4Ww (na tor 785 mm). Tych zbudowano 320 szt. a lata produkcji to okres od 1959-60 roku.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.512 119 86
A czy ktos z Was ma moze jakies rysunki tych wagonow? Interesuja mnie szczegolnie te samowyladowcze ZASTAL 60W/60Ws na tor 900mm. Moze byly oferowane przez Centrale Handlu Zagranicznego KOLMEX i gdzies sa chociaz takie foldery jak ten ponizej pokazany dla przykladu?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.349 58 3
http://hosting1631786.az.pl/katalog...torowa-wyrob-fabryki-wagonow-w-sanoku-mhsf502
Opis ze strony;
Autor dzieła: nieznany
Czas powstania: 1927 r.
Nr inwentarzowy: MHS/F/502
Technika: fotografia czarno-biała
Wymiary: 8 x 11 cm
Opis: Fotografia przedstawia cysternę wąskotorową wykonaną w Fabryce Wagonów w Sanoku dla 6. Okr. Skł. Art.
Właściciel: Muzeum Historyczne w Sanoku
Sposób pozyskania: uzysk własny
Autor wpisu: mgr Andrzej Romaniak
img_MHS-F-502.jpg
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
Kolejnym wąskotorowym wagonem samowyładowczym budowanym przez ZASTAL, był wagon typu 4Ww (na tor 785 mm). Tych zbudowano 320 szt. a lata produkcji to okres od 1959-60 roku.
Myślałem, że 4Ww produkował tylko ZNTK Stargard Szczeciński. A tu proszę. Zestawienie wagonów w tomie 2. Kolei wąskotorowych na Górnym Śląsku potwierdza. Lata 1959-1960.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.576 8 0
A czy ktos z Was ma moze jakies rysunki tych wagonow? Interesuja mnie szczegolnie te samowyladowcze ZASTAL 60W/60Ws na tor 900mm. Moze byly oferowane przez Centrale Handlu Zagranicznego KOLMEX i gdzies sa chociaz takie foldery jak ten ponizej pokazany dla przykladu?
W folderze KOLMEX-u wagonów wąskotorowych nie ma (przynajmniej w tym co posiadam ;) ). Samych rysunków u producenta wagonów - nie znalazłem (ale zapytam znajomych). Dokumentację obu wspomnianych wagonów opracowało CBK-PTK w Poznaniu - może coś się zachowało w archiwach ?

Mogę podać podstawowe dane techniczne wagonów w układzie:
szerokość toru (mm)/max.prędkość (km/h)/ilość osi (szt.)/masa własna (t)/masa ładowna (t)/objętość pudła (m3)/długość ze zderzakami (mm)

1. Wagon samowyładowczy 60W/60Ws - 900/80/4/16/30/40/9.972
2. Wagon samowyładowczy 4Ww - 785/80/4/9/15/16/7.770

Co do cystern wąskotorowych produkowanych przez ZASTAL - wszystkie wyszczególnione w opracowaniu są wagonami czteroosiowymi.
 

Podobne wątki