• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Parowóz pośpieszny Pt47

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#1
Witam, dzis chcialem zaprezentowac jak postepuja prace nad modelem parowozu pospiesznego PT-47. Jak widzicie jestem na poziomie ostoi, pomijajac fakt, iz model ten zawiera duzo bledow, (to moje zdanie) staram sie pominac je za pomoca fotek kol. Robert, wielkie thx za ich udostepnienie. Oto efekt mojej pracy na dzien dzisiejszy.





Wozki przedni i tylni prezentuja sie tak. Wymagaly tez korekt, ale mysle, ze tak wygladaja lepiej. Jak wspominalem wczesniej, autor tego modelu szedl na skroty, ale coz... Ocencie sami.


 

Precyzyjny

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#2
Re: Parowóz pośpieszny pt-47

No i na dzień dobry strzeliłeś sobie w stopę. Wg mnie ubrudzenie ostoi wygląda bardzo nienaturalnie, nie jak ubrudzona ostoja tylko jak pomazany model. Szczególnie widać to na zbiornikach sprężonego powietrza. Kolor brudu też raczej powinien być bardziej czarnoszary, a u Ciebie sprawia wrażenie zrudziałego.
Ale wszystko jest kwestią gustu, jeżeli Tobie się tak podoba to nie ma co dyskutować.
 
E

e-lektryk

Gość
#3
Re: Parowóz pośpieszny pt-47

Precyzyjny napisał(a):
No i na dzień dobry strzeliłeś sobie w stopę. Wg mnie ubrudzenie ostoi wygląda bardzo nienaturalnie, nie jak ubrudzona ostoja tylko jak pomazany model. Szczególnie widać to na zbiornikach sprężonego powietrza. Kolor brudu też raczej powinien być bardziej czarnoszary, a u Ciebie sprawia wrażenie zrudziałego.
Ale wszystko jest kwestią gustu, jeżeli Tobie się tak podoba to nie ma co dyskutować.
Popieram :D
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#4
Re: Parowóz pośpieszny pt-47

Precyzyjny napisał(a):
No i na dzień dobry strzeliłeś sobie w stopę. Wg mnie ubrudzenie ostoi wygląda bardzo nienaturalnie, nie jak ubrudzona ostoja tylko jak pomazany model. Szczególnie widać to na zbiornikach sprężonego powietrza. Kolor brudu też raczej powinien być bardziej czarnoszary, a u Ciebie sprawia wrażenie zrudziałego.
Ale wszystko jest kwestią gustu, jeżeli Tobie się tak podoba to nie ma co dyskutować.
Zgadzam się z tą wypowiedzią.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#5
Re: Parowóz pośpieszny pt-47

Nie jestem ekspertem, jak kolega Precyzyjny, więc jak dla mnie, zapowiada się baaardzo interesująco. Ale zwróciłem uwagę na coś całkiem innego: kiedy wreszcie ludzie, którzy uważają się za modelarzy kolejowych, zaczną używać prawidłowych oznaczeń taboru??? Nie pt-47, jak w tytule wątku, ani PT-47, jak w treści postu, ale Pt47. Chyba już czas, by te, w sumie proste zasady, były stosowane przez wszystkich, którzy uważają się za miłośników kolei i modelarstwa kolejowego. To jest tylko przykład, bowiem, niestety, błędy tego rodzaju są powszechne, również w opisach innych pojazdów trakcyjnych, nie tylko parowozów.
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#6
Re: Parowóz pośpieszny pt-47

silnik
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#7
Re: Parowóz pośpieszny pt-47

Witaj

Zgadzam się z kolegą Mariuszem. Brudzenie jest możliwe do poprawienia.

Kolega klint ten model buduje z wycinanki czy skanu, bo cylindry parowe to chyba wydruk z drukarki laserowej. Malowanie cylindrów wyszło fajnie.

Pozdrawiam
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#9
Re: Parowóz pośpieszny pt-47

Witam,coz trzeba bedzie pomalowac ostoje raz jeszcze.A jesli chodzi o pisownie pt47,czy pt-47 to jest mi to.......nie jestem expertem w tej dziedzinie.Thx za slowa krytyki,ona zawsze jest pomocna.Pozdro
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#10
Re: Parowóz pośpieszny pt-47

klint napisał(a):
A jesli chodzi o pisownie pt47,czy pt-47 to jest mi to.......
To mniej więcej tak jakbyś pisał swoje imię i nazwisko małą literą. Spróbuj, zobaczysz czy Ci się to spodoba...
Mój dziadek mawiał, że jakby było wszystko jedno to zamiast czekolady można by jeść g..., też brązowe ;)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#11
A ile razy ja na forum kogoś upominałem o poprawną pisownię oznaczeń serii? Pewnie co poniektórzy mnie za idiotę z tego powodu mieli. Ale na szczęście, jak widzę, nie tylko mnie to razi i wpienia.
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#14
Witam-prosze dajcie juz spokoj odnosnie pisowni.jesli kogos to razi to srki.Widze ze wywolalem dyskusje na temat pisowni.Myslalem ze chcecie popatrzec na efekt moich wypocin,a nie pisowni.KONIEC TEMATU.

Pozdrawiam
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#15
klint napisał(a):
Witam-prosze dajcie juz spokoj odnosnie pisowni.jesli kogos to razi to srki.Widze ze wywolalem dyskusje na temat pisowni.Myslalem ze chcecie popatrzec na efekt moich wypocin,a nie pisowni.KONIEC TEMATU.

Pozdrawiam
Nie gniewaj się, diabli z pisownią, dawaj dalej fotki z postępu prac. Ja jestem ciekawy Twoich kolejnych relacji z budowy. Gdzie nabyłeś tyle cierpliwości, ja w tym samym czasie musiałem stać w kolejce chyba po coś innego :|

Rafał
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#17
Witam-dzis staralem sie poprawic malowanie osti,mysle ze jest lepiej :p .Albo lepiej nie mowic,z reszta ocencie sami
 

Załączniki

OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#18
Tu pare fotek kompresora oraz generatora,srki za fotki ale sami wiecie ze pogoda dzis byla do bani
 

Załączniki

Podobne wątki