• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Parowóz pośpieszny Pt47

OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#21
Witam-i wielkie dzieki za ten skan wahaczy,postaram sie to poprawic.Resory tylnego wozka juz dorobilem,tylko znowu to kolidowalo z wielkoscia popielnika itd itd.Mam problem z rurami wszelkiej masci ktore sa w ostoi (patrzac na Twoj mode).Szukajac w dokumentacji nie moge sie ich doszukac,pod pozycja orurowanie niczego nie dostrzeglem.Thx x jeszcze za cenne uwagi


Pozdrawiam Wroclaw :D
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#23
Witam wszystkich zainteresowanych budowa,poprawilem malowanie wozkow(mysle ze jest lepiej)jeden obraz jest wart tysiaca slow ,coz tu duzo pisac-ocence sami.

Pozdrawiam.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#26
Witaj

Swego czasu w ZSRR otwarto kilka lokali ze striptizem. Tak z zazdrości, że Amerykanie zarabiają. Lokale były zrobione na wzór tych ze Stanów. Muzyka również. Po pewnym czasie okazało się, że jest finansowa klapa. Zebrało się plenum KC i debatują - co jest tego przyczyną. Cały dzień debatowali i nic. Wreszcie jeden z mało znaczących sekretarzy mówi - a może striptizerki nie takie. Na to pierwszy sekretarz - jak to złe? Przecież one czasy Lenina pamiętają.

A teraz poważnie. Brudzenie jest trudną sztuką. Moim skromnym zdaniem zawsze lepiej mniej, niż zbyt dużo. Marnym brudzeniem można zepsuć całkiem fajny model. Mówiąc o poprawie brudzenia miałem na myśli przemalowanie elementów jeszcze raz na czerwono i zrobienie tego na nowo. Myślę, że problem tkwi w tym, że chcesz od razu uzyskać gotowy efekt. Ja stosuje brudzenie etapowe. Zaczynam bardzo delikatnie, a potem dokładam. U Ciebie widać maźnięcia pędzla. Nie wiem jakich farb używasz. Jeżeli czerwony to emalia olejna to proponuję nałożyć separator w postaci sidoluxu, a do głównego brudzenia używać farb olejnych dla artystów rozcieńczonych benzyną lakową. Pigmenty zostawić do wykończenia.

Pozdrawiam
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#27
Witaj ponownie

Dodam jeszcze, że to co prezentujesz przy budowie Ty2, wychodzi (wyszło) Ci zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję, że nasze uwagi traktujesz jako konstruktywną krytykę. Zawsze jednak ostateczne zdanie zostaje dla Ciebie. To Ty tu rządzisz ... :D :D :D

Pozdrawiam
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#28
Witam -jasne jasne kazda krytyka zwlaszcza konstruktywna jest po to by wyciagac wnioski,i przy okazji czegos sie nauczyc.Wiec coz musze poeksperymentowac.czlowiek uczy sie cale zycie :p Musy wyprobowac Twoja metode.Thx wszystkim za rady

Pozdrawiam
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#30
Witam.Tak wygladaja moje zmagania z kolami do parowozu,oraz tendera.Mam problem bo jak widac moje kola roznia sie od tych z wycinanki.Czemu?Nie jestem znawca tematu,moze byly dwa ..rodzaje kol.Ale teraz to juz woda po kisielu.Musze niestety odpuscic na jakis czas moje zmagania z Pt47,zycie to nie tylko modelarstwo.Pozdrawiam
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#32
Nie chcę się wcinać wszak żaden modelarz ze mnie, ale chyba popełniłeś ten sam błąd co ja, przeciwciężary na Twoich zdjęciach wydają się symetryczne względem gnizada czopu korbowego, a nie powinny.
 

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#33
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ja nigdy bym czegoś takiego nie zrobił!
:!: SUPER :!:
Życzę powodzenia w dalszych pracach!
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#34
Witam wszystkich zainteresowanych budowa Pt47.Cala ostoje zrobilem od nowa,roznica bedzie chyba widoczna.Zrobilem tez wozki ktore tez troche przerobilem,jak wyszly,mysle ze jako tako.A tu pare fotek.Pozdrawiam
 

Załączniki

OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#35
Witam wszystkich podgladaczy moich wypocin.Troche wolno postepuje robota,poniewaz uzupelniam w parowozie te elementy ktorych brakowalo w wycinance,pare rzeczy,takich jak reflektory,zderzaki sa jeszcze traktowane jako surowka,zreszta co ja sie tu produkuje.Ogladajcie.Pozdrawiam
 

Załączniki

OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#40
Witam wszystkich tych,ktozy sledza moje wypociny nad tym modelem.Prace nad wiazarami sa dosc trudne bo.... e co bede pisal popatrzcie sami.

Pozdrawiam.
 

Załączniki

Podobne wątki