• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Parowóz pośpieszny Pt47

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Dla mnie, nie-modelarza, model jest super. Na tych czarno-białych fotkach detali trudno poznać, że to nie oryginał. Ale mam nieodparte wrażenie, że reflektory są trochę za duże i umieszczone za blisko siebie, zwłaszcza z przodu. Przynajmniej tak mi to wygląda, porównując model do wszystkich, znanych mi zdjęć Pt47. Może ten konkretny egzemplarz tak miał, ale wtedy warto byłoby to udokumentować.
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
Hm dał mi kolega do myślenia, cóż trzeba będzie dokonać korekty. Wielkie thx za tą uwagę .
Więc wiem co będę jutro robił :LOL:

Pozdrawiam.
 

paulus60

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
Nie jestem modelarzem, tylko wychowanym "na kolei" obserwatorem tych wspaniałości i porównuję je do prawdziwego taboru, który znam z doświadczenia, bo 51 wiosen już za mną.
Model, który uważam za lepiej wykonany od Twojej "Petuchy", to Ty2 Precyzyjnego. Tylko dlatego Twój oceniam za nieco gorszy, że nie do końca kontrolowałeś stopień i logikę umiejscowienia zabrudzeń ("patyny"), jak również "czystości", np. wiązarów, i ich ostateczny wygląd. Tu widzę lekką przesadę (co już wcześniej podkreślono w innych komentarzach). Stopień odwzorowania detali, jak dla mnie, REWELACYJNY (krzyczę nie bez powodu). Niepotrzebnie się "uskromniasz" w swoich dokonaniach, ponieważ posiadasz doskonały warsztat, którego może Ci pozazdrości wielu utytułowanych modelarzy. Gratuluję wspaniałego modelu, uwagi jw.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Zgadzam się z Kolegami że model robi jak najbardziej pozytywne wrażenie, jednak mam pewne pytanie merytoryczne: mógłbyś zmierzyć średnicę kotła? Bo mam wrażenie, zwłaszcza patrząc od przodu, że jest ciut za mała. Nie miałem do tej pory do czynienia z Angrafem bo to nie moja skala. Poza tym, jak napisałem wyżej: BRAWO :!:
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
KLASA :!: BRAWO :!:
Widzę,że obok Mariusza(Precyzyjnego)mamy kolejny diament. Psia kość jak patrzę na Wasze prace to aż korci samemu popróbować swoich sił w tej skali i kartonie. Jeszcze raz niskie ukłony i wielkie Brawa :!: ;)
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
ZBIN1964 napisał(a):
KLASA :!: BRAWO :!:
Widzę,że obok Mariusza(Precyzyjnego)mamy kolejny diament. Psia kość jak patrzę na Wasze prace to aż korci samemu popróbować swoich sił w tej skali i kartonie. Jeszcze raz niskie ukłony i wielkie Brawa :!: ;)
Dzięki za dobre słowa :D . ZBIN gdzie mnie tam do mistrzów tej dziedziny, ale powiem tak. Jeśli Cie bawi ta dziedzina modelarstwa to tylko brać się za parowozy.A efekty przyjdą prędzej czy pózniej.

Pozdro.
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
Dzięki wszystkim za komentarze, za konstruktywną krytykę etc. Teraz tylko czekać na modele które były testowane, a niestety niema ich w sprzedaży.

Pozdrawiam.
 

Podobne wątki