• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2023

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.219 191 14
A ktoś wie kiedy wyjdzie Rumun od Albert Model (ST43)?
O ile wyjdzie. Wiem że właściciel formy, Pan T.K. będzie prawnie scigał każdego, który będzie sprzedawał te modele. Formy do rumuna zostały nielegalnie wyprowadzone z firmy Modern Gala po ich upadku. Czy Albert za je zapłacił nie ma znaczenia, skradzione jest skradzione. Będzie ciekaw z tym rumunem.

Czekając na Falns-y od SM na razie można zadowolić się Fals-mi od Rivarossi (HR6522);)

Zobacz załącznik 960271

Cena: 380,00 zł.

Źródło: swiatmodeli.com
Coś mi ten Fals sie nie zgadza z oryginałem… czy to tak trudno wypuścić polskiego talbota zgodnego z orygniałem…?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Coś mi ten Fals sie nie zgadza z oryginałem… czy to tak trudno wypuścić polskiego talbota zgodnego z orygniałem…?
Co prawda tu i teraz mowa jest o Rivarossi, ale ileż to razy różne firmy wypuszczały tzw. "zapchajdziury" biorąc jakiś podobny wagon, oznaczając go PKP .... i jakoś się sprzeda....
Jak to się mówi.... stary numer bazujący i na niewiedzy kupujących lub na ich zaniżonym poziomie akceptowalności w odstępach od oryginału. Stawiam jednak na to pierwsze.

Z tego powodu doceniam mocno firmę Schlesienmodelle i Robo. Staracie się nas zadowolić. Za to dzięki.
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.219 191 14
Dziękuje. Dla mnie te 440V były mocne ryzyko, poniewasz rynek tym typem wagonu jest zalany totalnie. Ale ja się już na te fejki patrzeć nie mogłem, i dlatego sobie powiedziałem, jak ja nie zrobie tego poprawnie, to chyba nikt się za to nie wezmie.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
Dziękuje. Dla mnie te 440V były mocne ryzyko, poniewasz rynek tym typem wagonu jest zalany totalnie. Ale ja się już na te fejki patrzeć nie mogłem, i dlatego sobie powiedziałem, jak ja nie zrobie tego poprawnie, to chyba nikt się za to nie wezmie.
Rynek jest zalany tylko w epokach, na które wszyscy producenci się uparli. Macie jakiś swój dekalog, w którym na pierwszym miejscu jest „nie będziesz robił wagonów samowyładowczych PKP w epoce IVa”, a na drugim „ani innych 4-osiowych zgodnych z oryginałem”?


stary numer bazujący i na niewiedzy kupujących lub na ich zaniżonym poziomie akceptowalności w odstępach od oryginału. Stawiam jednak na to pierwsze.
Zapewne z obu powodów. Znam przypadki, które łykają każdą odpowiednio tanią „kolejkę” z napisem PKP i nie ma znaczenia, czy taki pojazd w ogóle istniał. Tu na forum jest garstka zbawców, która sama nie stanowiłaby żadnego rynku.
 
Ostatnio edytowane:

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.111 28 6
Rynek jest zalany tylko w epokach, na które wszyscy producenci się uparli.
Jest to zabawna sytuacja, z punktu widzenia obsadzenia rynku. Nie jest zabawna dla zainteresowanych - zaczynam odnosić wrażenie, że to samospełniające się przepowiednie - robimy tylko epokę VI bo się sprzedaje najlepiej, my sadzimy że epoka vi jest robiona, bo się najbardziej sprzedaje.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.671 102 1
O ile wyjdzie. Wiem że właściciel formy, Pan T.K. będzie prawnie scigał każdego, który będzie sprzedawał te modele. Formy do rumuna zostały nielegalnie wyprowadzone z firmy Modern Gala po ich upadku. Czy Albert za je zapłacił nie ma znaczenia, skradzione jest skradzione. Będzie ciekaw z tym rumunem.
Ciekawa informacja(y) Może w tym trzeba upatrywać, dlaczego wersją z polskimi reflektorami do tej pory jeszcze się nie ukazała:niepewny:
Dla mnie te 440V były mocne ryzyko, poniewasz rynek tym typem wagonu jest zalany totalnie. Ale ja się już na te fejki patrzeć nie mogłem, i dlatego sobie powiedziałem, jak ja nie zrobie tego poprawnie, to chyba nikt się za to nie wezmie.
Dobry wyrób zawsze się obroni:) Na takie modele czeka rynek. Tu nie będzie ryzyka.
Bo co do tej pory oferowałym nam firmy modelarskie w kwesi wagonów samowyładowczych to... delikatnie ujmująć tragedia:( Przemalowanki mniej lub bardziej udające polskie wagony (z wyjątkiem niskonakładowych modeli sprzedawanych przez rybnicki sklep Świat Modeli).
 

rprail

Aktywny użytkownik
Reakcje
875 43 1
Rynek jest zalany tylko w epokach, na które wszyscy producenci się uparli. Macie jakiś swój dekalog, w którym na pierwszym miejscu jest „nie będziesz robił wagonów samowyładowczych PKP w epoce IVa”, a na drugim „ani innych 4-osiowych zgodnych z oryginałem”?


Zapewne z obu powodów. Znam przypadki, które łykają każdą odpowiednio tanią „kolejkę” z napisem PKP i nie ma znaczenia, czy taki pojazd w ogóle istniał. Tu na forum jest garstka zbawców, która sama nie stanowiłaby żadnego rynku.
Przydałby się nowy wątek: "Autentyczne modele PKP". To byłby ciekawy temat.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 382
Tabor 1100

Podobne wątki