• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2023

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
i jeszcze były wagony sprzęgowe, które z jednej strony miały normalny sprzęg śrubowy a z drugiej np. sprzęg automatyczny do łączenia się z wagonami kolei SZD, czy obecnie z UZ i itp. Dla zmylenia na takich wagonach tez był napis "wagon ochronny" i rysunek sprzegu automatycznego. I taki chyba ma być ten model. Natomiast wagonem ochronnym dla przedzielenia innych wagonów np. z towarami niebezpiecznymi mógł być każdy próżny budowy wagon 4 osiowy lub dwa wagony 2-osiowe - kryty, węglarki czy platformy a czasami nawet widziałem szutrówki czy talboty w tej roli.
@J1974H0. O tym juz byla dyskusja przy okazji wypustu pierwszej edycji weglarek od AM. Zaraz znajde link..
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
i jeszcze były wagony sprzęgowe, które z jednej strony miały normalny sprzęg śrubowy a z drugiej np. sprzęg automatyczny do łączenia się z wagonami kolei SZD, czy obecnie z UZ i itp.
Dzięki za to info. Zapytałem o wagon Ochronny, gdyż chciałem się upewnić, bo właśnie to zauważyłem. Wagony ochronne które ja widziałem miały właśnie różne sprzęgi...
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.867 86 0
Skąd czerpiecie informacje o planowanych datach wydania Tilliga? Jak szukam na ich stronie PKP ep. IV w H0, pojawia się zaledwie to:

1678362596565.png



No to może zorganizujmy poszukowawczą ekspedycję płetwonurków po te fanty z dna oceanu.:LOL::ROFL: Będzie prędzej niż doczekamy się czegoś od Roco.
Tam jest kilka km głęboko. Musiałbyś zainteresować tym jakiegoś Camerona :D
A znaleziska pewno wykupilibyście na pniu, przecież nie wyjmowane z pudełka mają największą wartość :D
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.774 102 1
Skąd czerpiecie informacje o planowanych datach wydania Tilliga? Jak szukam na ich stronie PKP ep. IV w H0, pojawia się zaledwie to:
Z Tilligiem jest dziwna sprawa. Modele wydawane na zlecenie dystrybutorów/sklepów nie znajdują się w oficjalnym katalogu ani na stronie internetowej. Również posiadają inną numerację katalogową. To w sumie powoduje, że odnalezienie takich modeli jest bardzo trudne i można łatwo pominąć interesujący produkt.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Z Tilligiem jest dziwna sprawa. Modele wydawane na zlecenie dystrybutorów/sklepów nie znajdują się w oficjalnym katalogu ani na stronie internetowej. Również posiadają inną numerację katalogową. To w sumie powoduje, że odnalezienie takich modeli jest bardzo trudne i można łatwo pominąć interesujący produkt.
To nie jest dziwna sprawa. Rzekłbym, że jest to norma. Tak jak Tillig, tak też robi np. Hornby (Rivarossi, Arnold), Lemke czy Brawa. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy modele zamawiane samodzielnie przez dystrybutorów lokalnych są ukazane w katalogu, jak to się pojawia np. u A.C.M.E.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Czy są jakieś informacje na temat wagonów sypialnych od Tillig ?
Modelmania zmieniła termin ukazania się niebieskiego wagonu sypialnego Wars z marca na koniec września 2023...

WLAB.jpg


Jak widać "nietypowy" numer katalogowy potwierdza to, o czym pisali koledzy:

Modele wydawane na zlecenie dystrybutorów/sklepów nie znajdują się w oficjalnym katalogu ani na stronie internetowej. Również posiadają inną numerację katalogową. To w sumie powoduje, że odnalezienie takich modeli jest bardzo trudne i można łatwo pominąć interesujący produkt.
Jak widać modelmania wymienia też model bazowy (Tillig 74775), który ma być wykonany na zlecenie polskiego dystrybutora pod numerem katalogowym zaczynającym się na 50xxxx (tutaj 506000).
 
Ostatnio edytowane:

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
377 1 0
Modelmania zmieniła termin ukazania się niebieskiego wagonu sypialnego Wars z marca na koniec września 2023...

Zobacz załącznik 958801

Jak widać "nietypowy" numer katalogowy potwierdza to, o czym pisali koledzy:



Jak widać modelmania wymienia też model bazowy (Tillig 74775), który ma być wykonany na zlecenie polskiego dystrybutora pod numerem katalogowym zaczynającym się na 50xxxx (tutaj 506000).
Dzięki za informacje, wcześniej mieli własnie 1.03.2023, więc trzeba poczekać.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 321
Tabor 339
Tabor 382
Tabor 1100

Podobne wątki