• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

sybic

Aktywny użytkownik
Reakcje
230 71 0
Ja na forum od lat może nie jestem, ale w modelarstwie kolejowym (i nie tylko) siedzę od dziecka. No tak intensywniej w kolejowym od lat 30 i Pan Robert jest dla mnie producentem bezkompromisowych modeli i projektanci z Roco czy Piko mogą u niego terminować.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Opisał Pan dokładnie postępowanie Pana Reszki, tylko przeniósł je na inne osoby. Jest Pan na tym forum od lat więc musi Pan pamiętać zachowania Pana Reszki. Próbujecie odwrócić kota ogonem. Ja np. nie mam żadnych pretensji do formy sprzedaży, tylko i wyłącznie do infantylnego zachowania tego Pana.
...a co się tak tym spinasz? W końcu to forum modelarskie i liczą się modele - efekty pracy pana Roberta, a nie to, co twoim zdaniem gdzieś tam, kiedyś tam "nie tak" napisał.... Skupiasz się nie na tym co konkretne, tylko na jakichś głupotach. Bez urazy, ale przypomina mi to rozkminę urażonego dziecka nad tym, że mama mu nie kupiła resoraka. Eee..... g...burza...
Wywalacie na wierzch ten temat do znudzenia. Może pora już dać sobie z tym spokój i skupić się stricte na modelarstwie?
 
Ostatnio edytowane:

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Opisał Pan dokładnie postępowanie Pana Reszki, tylko przeniósł je na inne osoby. Jest Pan na tym forum od lat więc musi Pan pamiętać zachowania Pana Reszki. Próbujecie odwrócić kota ogonem. Ja np. nie mam żadnych pretensji do formy sprzedaży, tylko i wyłącznie do infantylnego zachowania tego Pana.

Założyłeś użytkowniku forum konto 16 lutego 2023 roku, jesteś tu kilka dni i zaczynasz jak podobne tu osoby od razu "pluć jadem".
Wnioskuję, że masz drugie faktyczne konto, bo wiesz co tu się dzieje od lat .....


Jak to jest, tak poza marginesem tematu o SM, itd .... że nikt nie ma jaj, aby zrobić porządek na forum, by banować jakiekolwiek agresywne reakcje, jakieś żale, teorie spiskowe i wymysły, itd ... ?

Od jakiegoś już czas mam luzacki stosunek do forum, przeszło mi jakieś boczenie się itd, mam za to więcej czasu na czytanie i co stwierdzam, cały czas jest bicie piany, cały czas szukanie teorii spiskowych, cały czas jest słowna napier..dalnka... pomiędzy tymi samymi użytkownikami forum i co najlepsze, że końca nie widać ;)
 
Ostatnio edytowane:

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.078 129 15
Luźna propozycja - zostać cichym obserwatorem, patrzeć i śmiać się, jak inni naparzają się słownie, wysnuwają różne dziwne insynuacje o ludziach, z którymi nie mieli doczynienia. Już czwarty dzień trwa naparzanka, gdzie jest reakcja? Gdzie jest potrzebny tu porządek i wyciągnięcie odpowiednich wniosków?

Gorąco polecam zostanie cichym obserwatorem, jeden z użytkowników tego forum mi to polecił. Jeszcze się wylogujcie i przeznaczcie większość wolnego na modelarstwo, albo na czytanie zagranicznych forów, które w wielu przypadkach są na wyższym poziomie, niż te gównoburze :)
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.774 102 1
Z Facebooka - Schlesienmodelle:

Palety EU07-494 są już ładowane do lawety i się wybierają na lotnisko. Tym razem koledzy przywioyą samolotem.

333902504_784451795911892_998741409798672640_n.jpg

Dla przypomnienia model:
EU07-494
PKP Intercity Zakład Północny w Gdyni
ZNTKiM w Gdańsku
Napr. rew. 01.08.2008
243288498_4246026502193845_5639924107145922013_n.jpg


121143092_1266505910365664_7838111735257105903_n.jpg


EU07-494 świeżo po naprawie rewizyjnej ukończonej w firmie ZNTKiM Gdańsk, stoi na terenie lokomotywowni Gdynia Grabówek, 6.08.2008.
Źródło: facebook.com/Gliwickiebrameczki

4852.jpg


2008-11-30 - Bydgoszcz - CM Bydgoszcz (Bydgoszcz Gł.)
Autor: Pawel Telega
Źródło: ilostan.forumkolejowe.pl
 
Ostatnio edytowane:

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.428 230 14
Może warto wspomnieć o tym że ta seria numerów 400+ jest ostatnia na długi czas. Następna seria będa numery z zakresu 300 - 389, a potem seria 4E. Mówie tylko żeby potem nie było żalu że nie mówiłem o tym. Może, jak mi się pojedyńczy egzemplarz spodoba z numerem 400+, ja go wdrąże do produkcji, ale to nie jest pewne. Pewne jest, że teraz będe odrabiał zapowiedzi z numerów 300+.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.774 102 1
Informacja z Facebooka Schlesienmodelle dotycząca planowanej sprzedaży najnowszego modelu EU07-494:

[...] Mimo że obie palety z modelami już u nas są, postanowilismy podzielić sprzedaż na dwa razy. Piątek 19.30 i niedziela 10.00 (jak wkładki dojdą bedzie to 31.3 i 02.4). Mamy nadzieje że teraz te modele tak szybko nie wyparują bo Denaturat to nie taki żądany jak IC. [...]

Ciekawe czy prognoza "szybkości" sprzedaży się spełni:niepewny: Mimo wszystko malowanie "denaturat" należy do tych z najładniejszych...:)
 

sybic

Aktywny użytkownik
Reakcje
230 71 0
Może warto wspomnieć o tym że ta seria numerów 400+ jest ostatnia na długi czas. Następna seria będa numery z zakresu 300 - 389, a potem seria 4E. Mówie tylko żeby potem nie było żalu że nie mówiłem o tym. Może, jak mi się pojedyńczy egzemplarz spodoba z numerem 400+, ja go wdrąże do produkcji, ale to nie jest pewne. Pewne jest, że teraz będe odrabiał zapowiedzi z numerów 300+.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czyli zielonych prędko się spodziewać nie można?
 
Reakcje
19 1 0
Może warto wspomnieć o tym że ta seria numerów 400+ jest ostatnia na długi czas. Następna seria będa numery z zakresu 300 - 389, a potem seria 4E. Mówie tylko żeby potem nie było żalu że nie mówiłem o tym. Może, jak mi się pojedyńczy egzemplarz spodoba z numerem 400+, ja go wdrąże do produkcji, ale to nie jest pewne. Pewne jest, że teraz będe odrabiał zapowiedzi z numerów 300+.
To za ile lat znowu będą 400+, 500+?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Może warto wspomnieć o tym że ta seria numerów 400+ jest ostatnia na długi czas. Następna seria będa numery z zakresu 300 - 389, a potem seria 4E.
Ooo.... ciekawe info. A myślałem, że Schlesienmodelle to będą tylko i wyłącznie numery 400+.... Szcególnie zaciekawiła mnie informacja o wersji 303E i numerach tego typu lokomotywy do 399...
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
Treść katalogu z 2014 roku wskazywała już wtedy, że firma nie ograniczy się tylko do 303E. I dobrze, bo wiele ciekawych wariantów (zwłaszcza w epoce 5c i 6a) lokomotyw dzięki temu powstanie.
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.428 230 14
Zapowiadane były 433 i 512:
Trochę szkoda, jeśli nie ukażą się.
Chyba źle się wysłwowiłem lub mnie źle zrozumiałes. Wszystkie modele pokazane/zapowiedziane w „sneak preview” na FB będą sie ukazywały w tym roku. Te modele - modele serii 300+ o których mówie jeszcze nie zostały zapowiedziane pomimo mam wiekszośc ich artworków już gotowe.
 

Podobne wątki