• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja makieta modułowa

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam kolejne prace poszły w ruch i kolejna walka z ulicami 1 zdjęcie przedstawia stan przed zmianą kolejne po zmianie na zdjęciu może tak nie widać ale pozbyłem się grudek piasku na drodze oraz poprawiony został przejazd kolejowo drogowy, następnie wziąłem się za krótki odcinek torów po którym nic nie było w stanie przejechać totalna krzywizna oraz masakryczny przejazd wraz z drogą. Oczywiście żółty blok który widać zostanie wyrzucony i zmieniony na inny wraz z otoczeniem oraz w bloku na wprost powstaną nowe schody.
 

Załączniki

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam wstawiam fotki z poprawionego odcinka torów, poprawiony przejazd oraz drogi.
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Wiem wiem na innych polach tak jest zrobione, lecz w kombajnie jest element do robienia sieczki a w tedy rżyska tak nie widać.
To jak zmierzać do lepszego oddania rzeczywistości to z tego co pamiętam sieczka powinna:
- być drobniejsza
- leżeć w pasku o szerokości takiej jak dziura z tyłu kombajnu przez którą wylatuje na rżysko, które jest szersze - na szerokość koszenia - czyli na szerokość wirnika koszącego.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
Wiem wiem na innych polach tak jest zrobione, lecz w kombajnie jest element do robienia sieczki a w tedy rżyska tak nie widać.
Owszem, ale u Ciebie to wygląda jakby kombajn stratował pole i to do tego jeżdżąc w różnych kierunkach. Tak jak napisał @Zdrada69 za kombajnem powinna być "ścieżka" ze słomy połamanej w procesie młócenia. Słoma może również być pocięta drobno i rozrzucona po rżysku jeśli się jej nie zbiera. W tym przypadku musiałbyś przepuścić "słomę" przez młynek do kawy i równomiernie rozsypać. Rżysko czy tak, czy tak powinno być widoczne.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Cegła za duża pisałem wiele razy makieta była budowana kilkanaście lat temu ,teraz wszystko poprawiam a póki co dyskusja była na temat rżyska a nie wielkości cegieł. Budynki będą poprawiane w ostatniej fazie.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam w końcu ruszyły prace przy budowie portu a w zasadzie namiastce portu . Zamiar jest taki ,że po przyjeździe pociągu i oblocie składu skład będzie wpychany na nabrzeże portowe po załadunku /wyładunku skład będzie odstawiony na tor dodatkowy stacji skąd odjedzie dalej. Co mi z tego wyjdzie się zobaczy, towary w porcie to węgiel i nawozy import i drewno eksport czasem pojawią się jakieś ładunki stali.Na chwilę obecną prace przygotowawcze.
 

Załączniki

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
pole 1.JPG

Mam kawałek włókniny typu "misiu", nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale to jak na razie wg mnie najlepszy materiał na "zboże" w skali H0, wykosiłem kawałek zwykłymi ale(!) b.ostrymi nożyczkami, więc jest i rżysko i jest zboże, w idealnym żniw kolorze .
Rewers tego materiału wygląda tak
DSCN3859.JPG

Trzeba się pytać o "to" w hurtowniach z materiałami.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam w chwili wolnej powstało małe gospodarstwo brakuje jeszcze kilku detali jak komin na dachu kury itd. Prace przy porcie prawie ukończone czekam na betonowe ogrodzenie kilka detali oraz dosiać trawę.
 

Załączniki

Podobne wątki