• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja makieta modułowa

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
WItam w wolnej chwili starałem się nieco urozmaicić makietę w słupy energetyczne z przewodami, na razie eksperymentuję więc użyłem zwykłej czarnej nici. Udało się też dokończyć bazę PKP PLK .
 

Załączniki

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam przedstawiam kolejnych kilka zdjęć motywy oklepane lecz tym razem wieczorową porą. Zdjęcia robione telefonem więc i jakość nie najlepsza l lecz mimo to zapraszam do obejrzenia, i komentowania .
 

Załączniki

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Bardzo fajnie wygląda te perony na łuku, wszędzie są proste więc taki łuk cieszy :) Jeśli mogę coś podpowiedzieć to bym wywalił oświetlenie na klatce schodowej, zostawiłbym tylko na parterze, u góry na klatce raczej nie ma firan, ani tym bardziej mlecznych szyb, o ile w mieszkaniach nie musi nic prześwitywać (zasłony) o tyle na klatce trochę razi brak "przeźroczystości". W blokowisku chyba mecz Polski leci bo każdy szanujący się Janusz przed tv siedzi w dużym pokoju:) Tam jest jedno oświetlenie w środku na cały blok? Brak pięter? No i chyba na samej górze też nie powinno być światła, chyba, że wszystkie Grażyny poszły pranie rozwieszać? Ale brawo za kawał roboty :)

edit: zastanawiam się czy to są okna na strychu czy to po prostu nie są kratki wentylacyjne?
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam przymierzam się bardzo pomału do wybudowania niewielkiej bazy paliw . Poniżej przedstawiam bardzo poglądowy i amatorski plan
od razu zaznaczam ,że nie wiem czy w realiach taki układ może być lecz niestety miejsca jest ile jest ale przy najmniej chciałbym w miarę możliwości ustawić semafory tak jak być powinny, dla tego proszę o poradę z góry dziękuje.
 

Załączniki

void-tech

Znany użytkownik
Reakcje
634 16 1
Przejrzałem cały wątek. Podziwiam postępy i prace.
Najbardziej podoba mi się przystanek przy jednotorowej lini. Przeszedł jakiś czas temu modernizację peronu.
Poza tym nowo-posadzona trawa fajnie wygląda.
Znalazłem tu kilka inspiracji.
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
299 1 0
Witam przymierzam się bardzo pomału do wybudowania niewielkiej bazy paliw . Poniżej przedstawiam bardzo poglądowy i amatorski plan
od razu zaznaczam ,że nie wiem czy w realiach taki układ może być lecz niestety miejsca jest ile jest ale przy najmniej chciałbym w miarę możliwości ustawić semafory tak jak być powinny, dla tego proszę o poradę z góry dziękuje.
Jak dla mnie możesz zrezygnować z semaforów w samej bazie paliw - wystarczy jeden w miejscu, gdzie bocznica (czerwona linia) łączy się z linią kolejową (czarna linia). W tym miejscu można by pomyśleć nad żeberkiem ochronnym.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
bardzo poglądowy i amatorski plan
No faktycznie, plan bardzo poglądowy. ;) Co tu jest co i jak to ma być połączone ze szlakiem? Czy czarną linią jest narysowany szlak z mijanką? Czy to ma iść gdzieś dalej? Gdzie: na lewo, czy na prawo, czy w obie strony? Jak to wszystko ma się do (niewidocznej) reszty?
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Czarne linie to szlak obecny z mijanką linia czerwona ma się łączyć z linia czarną we wskazanym miejscu natomiast ruch pociągów z bazy paliw ma odbywać się tylko na prawo patrząc na zdjęcie, gdyż na lewo szlak kończy się na następnej stacji zakończonej kozłami oporowymi.
Poniżej zdjęci mijanki przed ,która ma odbiegać linia do bazy paliw. Rozjazd planuję wstawić przed przejazdem kolejowo drogowym (rozjazd łukowy)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Zupełnie mi się to zdjęcie nie zgadza z rysunkiem. Na zdjęciu ta mijanka wygląda inaczej, niż na rysunku. Może kolega @Krystian na zdjęciu zaznaczyć, gdzie ma być ta bocznica?
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.279 41 5
Fajny klimacik na tej stacyjce. Robiąc tą bocznicę utrzymaj go. ;)
Te tory bocznicowe tylko skróć o ten kawałek, ale ich też całkowicie nie likwiduj - też robią klimat.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Postaram się utrzymać klimat , co do torów bocznych jeszcze to przemyślę tory zostały po poprzednim układzie makiety sprzed ok 8 lat.
Mimo wszystko może któryś z Kolegów pomógł by naszkicować plan, układ semaforów pomijając obecną stację gdyż tu będą semafory takie jak pisałem. Chodzi mi o semafory na samej bocznicy .
 

Podobne wątki