• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza makieta modułowa.

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#1
Ponieważ jestem nowy na forum wiec witam serdecznie wszystkich. Chciałbym zaprezentować od początku przebieg budowy mojej makiety modułowej. Wymiary 7 modułów zajmują powierzchnię 3.1x2.6 m. Skrzynki na moduły już są gotowe skręcone, a budowę torowiska zacząłem od dwóch modułów na górze zdjęcia oraz ten po prawej tak jak zaznaczony jest opis na zdjęciu.
Makieta.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#3
Ambitnie. Ktoś Ci pomagał w planowaniu ? Popieram popowe - pokaż, co tam masz :)
I napisz coś więcej o makiecie: co ma na niej być (oprócz tego, co na rysunku), jaka epoka itd :)
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Witaj na forum :) ciekawy i bardzo ładny a zarazem ambitny plan. Zastanawia mnie jednak opis w legendzie ten mapki "część torów już przykręcona" - czemu przykręcasz tory a nie przyklejasz..łebki śrubek zdecydowanie psują wygląd torów ;) radzę przykleić. I popieram kolegów: pokaż zdjęcia tego co zmajstrowałeś ;)
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#5
Rozmawiałem z paroma modelarzami i zdanie było podzielone jedni przyklejają, a drudzy przykręcają. Generalnie jakoś tak jestem bardziej za przykręcaniem torów:) chciałbym utrzymać makietę w 3-4 epoce, plan wymyśliłem sam. Przedtem miałem trochę taboru w skali N ale jednak przerzuciłem się całkowicie na H0. Planuję tylko torowisko podłączyć pod sterowanie cyfrowe. Reszta czyli oświetlenie oraz napędy zwrotnic osobno ale już nie cyfrowo;)
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#7
Załączam parę zdjęć z postępu jaki wykonałem..

P9170024.JPG
P9170025.JPG
P9170026.JPG
P9170027.JPG
P9170028.JPG
P9170029.JPG
P9170030.JPG
P9170031.JPG
[DOUBLEPOST=1379426774][/DOUBLEPOST]Na razie zająłem się pędnymi i sterowaniem zwrotnic.[DOUBLEPOST=1379426853][/DOUBLEPOST]W miejscu gdzie jeden z modułów jest niższy planuję zbudować dwa mosty.
 

ManMania

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#8
Ja przyklejałem na cyjanoakryl i jestem zadowolony nie do ruszenia w prosty sposób.Zastanów się jeszcze nad sterowaniem rozjazdami,semaforami,oświetleniem za pomocą procesorów, uderz do użytkownika paziu1000000 objaśni to dokładniej, bo w analogu wyświetlenie powyżej trzech sygnałów na semaforze to już jest kombinowanie z łączeniem przełączników itp.
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#9
Mam pytanie jak wstawiać zdjęcia żeby można je było oglądać w łatwiejszy sposób, tak żeby było widać miniatury a jak się na nie kliknie to pojawi się przeglądarka i wyświetlą się wszystkie?
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Pod ramką na wpis odpowiedzi są trzy przyciski "wyślij odpowiedź" "dodaj załącznik" "więcej opcji" używasz przycisku "dodaj załącznik" a potem jak zdjęcia się załadują to "wyślij odpowiedź"
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#11
Zamówiłem już kozioł oporowy Tilliga na końcówkę toru, ale chciałbym go podświetlić tak jak na zdjęciu i zastanawiam się czy takie puszki np. z diodą smd można gdzieś kupić? Zdaje sobie sprawę że fototrawiona blaszka byłaby bardzo ładna ale tu znowu chodzi o koszta i nie wiem czy raczej nie wykonać tego samodzielnie?
Kozioł oporowy 2.jpg Kozioł oporowy.jpg
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Marklin robi w skali H0 podświetlone kozły oporowe, bardzo podobne do tego który pokazujesz na zdjęciu. I nawet od ręki można je nabyć na alledrogo :)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#15
Wnioskując po panującym bałaganie jesteś wystarczająco zakręcony by tworzyć makietę. Z zaciekawieniem będę obserwował rozwój makiety.
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#17
Jak najbardziej wtapiam się w ten temat. Co prawda jutro trzeba iść na cały dzień do pracy ale czwartek mam nadzieję coś porobić przy modułach także postaram się dodawać zdjęcia z postępu pracy:D
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#19
Cześć :). Przygotowałeś bardzo ciekawy plan i mocno trzymam kciuki za jego realizację. Muszę Ci jednak na samym początku zwrócić uwagę na nieprawidłowe prowadzenie pędni i nie do końca prawidłowy kształt samych napędów. Napęd zwrotnicowy powinien się składać z dwóch kwadratowych przestrzeni: jedna duża, w której znajduje sie mechanizm poruszający cięgło do zwrotnicy i mniejszy (znajdujący się po przeciwnej stronie "wlotu" pędni do dużej skrzynki) w którym jest rolka dla pędni). Oczywiście te wszystkie części mają swoje nazwy i mój bełkot ma na celu obudzenie "Śpiochów" którzy się na tym znają ale coś nie reagują :). Dodatkowo pędnie jak widać poprowadziłeś tylko do rygla, a nie do napędu zwrotnicowego. No i jeszcze jedno. Osobiście dostałem kiedyś "bęcki" od PP (Paweł Piotr) za poprowadzenie wspólnych pędni do jednego załomu. A tu zdjęcia o tym o czym bełkoczę :rolleyes:

Pędnie.JPG
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#20
Czy mniej więcej tak powinno wyglądać sterowanie do zwrotnic biegnące od nastawni?

Zdjęcie 1.jpg [DOUBLEPOST=1379528129][/DOUBLEPOST]W tym miejscu gdzie zaznaczyłem chcę kupić przekładnię ręczną podświetlaną od KLUBY.

Zdjęcie 2.jpg

W sumie to czy przy nastawni wystarczy jedna skrzynka zbiorcza od wszystkich zwrotnic w którą będą wchodziły linki?
 

Podobne wątki