• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1 (1:32) Modele w skali 1:32 by Meggido

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
589 1 0
Paweł R napisał(a):
Meggido napisał(a):
Zaczekam na prezentację Twoich modeli z mniej smętną muzyką...
Nikt tak długo nie żyje żeby tego doczekać.
Moje modele - z wyjątkiem takich niedzielnych - buduję w trybie 7/24 czyli 7 godzin modelarstwa i 24 tygodnie wolnego więc jakieś niezerowe szanse na to jednak są :cool:

A pisząc o muzyce że jest "smętna" miałem na myśli znaczenie tego wyrazu opisane w pierwszym punkcie definicji znajdującej się w słowniku PWN.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Powtórzę się zachwalając twoje prace, ale przyznam też, że warsztat masz nieziemski do tego aby tworzyć takie modele i to jeszcze niemal w całości z metalu... Powycinać to wszystko z blachy, uformować, polutować, wytoczyć. Podejrzewam, że chodzą tam jakieś wiertarki, obrabiarki, zaginarki... do tego masa metalowch drobiazgów, rurek, kółek zębatych, drucików, nakrętek, mini śrubek.... itp, itd... masakra. Efekt też (y) Ciekawe.... takie wózki do wagonów (ten odlew widoczny jako bok wózka) albo te imitacje węży ciśnieniowych z zaworkami widoczne też na zdjęciu z wózkami (ich odlewy) także sam wykonujesz? ....
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Zerknij na FB tam gość robi modele jeżdżące w jedynce z kartonu jedyną metalową częścią są koła, to nie umniejsza zdolności Jacka, są bardzo duże, ale w końcu to inżynier z PŁ z lat gdy ci**k w rurkach jeszcze nie przyjmowali na studia a PKM był postrachem.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Ciekawe.... takie wózki do wagonów (ten odlew widoczny jako bok wózka) albo te imitacje węży ciśnieniowych z zaworkami widoczne też na zdjęciu z wózkami (ich odlewy) także sam wykonujesz? ....
Odlewy wózków, to nabyte kiedyś resztki od zaprzyjaźnionego modelarza z Niemiec. A węże odlewa mi Adam Borysiak @spur 1 To on zrobił kiedyś formy i teraz także ja z nich korzystam.
 
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.288 61 2
Zapowiada się kolejny świetny model. Tak z ciekawości, widzę w projekcie cięgła przeniesienia siły pociągowej czy planujesz w modelu odtworzyć ich działanie? Czy pozostaniesz na ich "kosmetycznej" funkcji.
 
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Próbny wydruk 3D i próbne malowanie. Niestety konieczne było użycie elastycznej taśmy Tamiya, która według mnie jest o kant d..y roztłuc albo nie potrafię się nią posługiwać i nie znam jej możliwości. Trzeba będzie opracować zestaw szablonów z folii wylewanej takiej jak szablon "bąbli" na Dragonie.
Tak czy owak, to tylko próba, a na właściwy model przyjdzie czas... Oceńcie sami...

20220129_162720_copy_1200x1200.jpg
20220129_162621_copy_1200x1200.jpg
20220129_162638_copy_1200x1200.jpg
20220129_162702_copy_1200x1200.jpg
20220128_161227_copy_1600x1200.jpg
20220128_200327_copy_1200x1600.jpg
20220126_170054_copy_1200x1600.jpg
20220125_195024_copy_1200x1600.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Jacku malowanie nie wyszło źle a wręcz powiedziałbym dobrze. Tylko właśnie te podcieknięcia czarnego koloru ( na dolnej części i przy reflektorze ) bo chyba to miałeś na myśli. Ta kabina to bryła dość złożona w pojęciu zagłębień, zaokrągleń i chyba szablony będą bardziej odpowiednie przy finalnym malowaniu . Zresztą masz już w tym pewne doświadczenie ;) więc sięgaj po to co sprawdzone. Życzę kolejnego fajnego modelu.
Pozdrawiam
 
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Jacku malowanie nie wyszło źle a wręcz powiedziałbym dobrze. Tylko właśnie te podcieknięcia czarnego koloru ( na dolnej części i przy reflektorze ) bo chyba to miałeś na myśli. Ta kabina to bryła dość złożona w pojęciu zagłębień, zaokrągleń i chyba szablony będą bardziej odpowiednie przy finalnym malowaniu . Zresztą masz już w tym pewne doświadczenie ;) więc sięgaj po to co sprawdzone. Życzę kolejnego fajnego modelu.
Pozdrawiam
Tak, wlasnie po to ta probka. Teraz juz wiem, ze szablony, to jest klucz do sukcesu.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
589 1 0
Meggido napisał(a):
Niestety konieczne było użycie elastycznej taśmy Tamiya, która według mnie jest o kant d..y roztłuc albo nie potrafię się nią posługiwać i nie znam jej możliwości.
Ja też z tą białą tamijowską taśmą miałem problemy. Po jakimś czasie (pół godziny może dłużej) na ostrych łukach się odklejała. Być może przyczyną było to, że przyklejałem ją na zadrukowany ale przemalowany caponem karton a nie plastik ale zwykła żółta taśma trzyma się wszystkiego bez problemów.

Taśma zaraz po przyklejeniu

mnn_137_600.jpg


i po niecałej godzinie

mnn_138_600.jpg


Na KSF Miniatures była recenzja taśm firmy HOBBY 2000 niebieskiego koloru, które są taśmami do krzywizn i wyglądało że można je spokojnie pod różnymi kątami wyginać. Chyba dla próby jakąś kupię. Cena jest prawie czterokrotnie niższa od ceny taśmy firmy Tamiya.
 

Podobne wątki