• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1 (1:32) Modele w skali 1:32 by Meggido

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
A mnie ciekawi jaki promień mają łuki na modułach Adama. Wydawało mi się, że jakieś 1800mm może trochę więcej a kiedyś pisałeś, że Twoje modele mają pracujące zawieszenia jak w oryginale i wymagają łuków ponad dwumetrowych. Czy zacząłeś projektować pod mniejsze łuki czy jednak na takich trochę mniejszych te zawieszenia też się sprawdzają ?
 
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
A mnie ciekawi jaki promień mają łuki na modułach Adama. Wydawało mi się, że jakieś 1800mm może trochę więcej a kiedyś pisałeś, że Twoje modele mają pracujące zawieszenia jak w oryginale i wymagają łuków ponad dwumetrowych. Czy zacząłeś projektować pod mniejsze łuki czy jednak na takich trochę mniejszych te zawieszenia też się sprawdzają ?
Kombinuj... ;)
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
Meggido napisał(a):
Nieee chce mi się :cool: Poczekam aż Tobie się zachce udzielić wyczerpującej odpowiedzi. ;)

Ale coś mi się wydaje, że ortodoksja została pokonana przez skrzeczącą rzeczywistość :eek:, choć mogę się mylić.
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Mnie ciekawi jedno, czemu forum jest tak dwoiste, glut ulepiony z mrożonego gówna z dodatkiem trocin, a wiele takich tu koledzy pokazali, wzbudza falę zachwytu, euforia, tu Prawdziwe modelarstwo, warsztat na nieosiągalnym poziomie dla 99% i tylko dwóch trzech komentujących, w tym kolega z problemami luźnych zawiasów w szczęce. i nie chodzi tu o oceny pies je srał jak mawiała moja Babcia, ale o ogólne podejście, posty Adama podobnie są słabo dostrzegane, moim zdaniem to dowód na degenerację forum z modelarskiego na quasi kolekcjonerskie i forum fachowców po "zgierskiej fabryce fachowców". A może to bojkot dużych skal, wiem że Jacek oceny lajki itp. ma to głęboko wiecie gdzie, ale to ciekawe zjawisko, glutek w Ho ło matko sto stron, prawdziwy model w jedynce, cisza tylko stukot opadającej jednej szczęki.
To ździebko dziwne i frustrujące na stronie modelarzy kolejowych co nie.
A może Was to po prostu przerasta i jak statystyczny mieszkaniec tego kraju myślicie że jak zamkniecie oczy to Was nikt nie zobaczy.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Pawle, ja uważam że żeby komentować prace kolegi Adama oraz Meggido to trzeba najpierw samemu umieć coś wykonać samodzielnie, ja im nie dorównuję umiejętnościami, pomimo że sam coś tam wykonuję z prac modelarskich, o umiejętnościach innych kolegów z forum się nie wypowiadam. Sam napisałeś że jest to prawdziwe modelarstwo, warsztat na 99% nieosiągalny dla osób z tego forum. To jest tak jak z piłkarzami, są ich tysiące, lecz wirtuozów typu Ronaldo, Messi, Lewandowski, Salah jest niewielu. Pozdrawiam Cię serdecznie.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Milcząc niczego nikt się nie nauczy, pytaniem może rozbudzić w sobie ciekawość.
Ja na miejscu Jacka zamknąłbym ten wątek i nie produkował się więcej.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Milcząc niczego nikt się nie nauczy, pytaniem może rozbudzić w sobie ciekawość.
Ja na miejscu Jacka zamknąłbym ten wątek i nie produkował się więcej.
+poprzedni wpis Pawła...


Pawle,...
1)w wielu wypadkach, tak jak w moim, jest to technologia kosmiczna (chociażby z powodów posiadanego zaplecza umiejętnisci itp itd...)
2) czasem przeglądanie takiego wątku poprostu kosztuje trochę zdrowia ( psychicznego szczególnie ), ponieważ zdążają się sytuacje nazwijmy to niesprzyjające - kazdy niech przykład sam sobie dopasuje...
3)czasem lepiej nie robić z siebie idoty wpisując jednosłowny wyraz podziwu...

Pozdr,..

ps. coś źle mi się klikło i nie zaznaczyłem jednego wpisu...
 
Ostatnio edytowane:

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Myślę że jedną z odpowiedzi jest skala. To samo jest jak się pokazuje coś w TT.
Ludzie tutaj zasiadający do głównie H0.

Drugi problem jest taki, że niestety fora straciły na popularności. Ludzie wolą FB, chwalenie się, i zbieranie/dawanie latków natomiast nie chcą dzielić się wiedzą, warsztatem itd. Strzegą tego jak alchemicznej wiedzy tajemnej. Nie daj Bóg ktoś to podpatrzy i zrobi tak samo a o zgrozo jeszcze lepiej.
Ja bardzo lubię wątki gdzie pokazywany jest totalny :henmejd". Wszystko od zera.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Nie daj Bóg ktoś to podpatrzy i zrobi tak samo a o zgrozo jeszcze lepiej.
Widzę że podzielasz pogląd mojego "szwagra i teścia" że wystarczy popatrzeć żeby umieć, jakie to szczęście że ich zdaniem ja nic nie potrafię, jaka ulga. A pytał kto kiedy Jacka jak to robi, chyba nie, to jak może poznać tajemną wiedzę.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Widzę że podzielasz pogląd mojego "szwagra i teścia" że wystarczy popatrzeć żeby umieć, jakie to szczęście że ich zdaniem ja nic nie potrafię, jaka ulga. A pytał kto kiedy Jacka jak to robi, chyba nie, to jak może poznać tajemną wiedzę.
Pawle, kto śledził poczynania Jacka przez w sumie... 53 strony i jest ogarnięty mniej więcej co z czym to się skuma... Wpisy były robione w sposob bardzo wiele mówiący...
I może skończmy tę dyskusje z "życi", bo tylko wątek zaśmiecamy...

Pozdr,...
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Widzę że podzielasz pogląd mojego "szwagra i teścia" że wystarczy popatrzeć żeby umieć, jakie to szczęście że ich zdaniem ja nic nie potrafię, jaka ulga. A pytał kto kiedy Jacka jak to robi, chyba nie, to jak może poznać tajemną wiedzę.
Źle zrozumiałeś moje słowa.
Ja mówię o ogóle forum i w ogóle modelarskiego świata.
Jak sobie prześledzisz wszystkie strony zawsze pozytywnie wypowiadam się na temat prac Jacka. Zachwyca mnie poziom tej pracy. Nie pytam jak pewne rzeczy robi ponieważ nie tworzę w tej technologii.
Pytałem natomiast w innych wątkach o np techniki patynowania. I odpowiedzi nie było a to tylko dlatego że ktoś czerpie z tego PLNy. Potwierdzam też Twój pogląd że mało ludzie technik przedstawiają bo forum stało się bardziej kolekcjonerskie niż modelarskie.
Nie oceniaj mnie i innych ludzi tak szybko bo możesz się pomylić.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Masz rację zbyt gwałtownie i szybko odpowiedziałem, przepraszam, mnie nie chodzi o uznanie jego prac, obu nam to wisi, w prywatnych rozmowach, dyskutujemy o tym jak fachowcy bo nimi jesteśmy czy się to komuś podoba czy nie, mnie chodzi o porażający brak jakiegokolwiek zainteresowania modelem kolejowym na forum kolejowym, choć zdaję sobie sprawę że wrogo przejęte przez grupę majętnych oszołomów nazywających siebie górnolotnie kolekcjonerami, modelarskim jest w takim stopniu w jakim w moim siurki występują kości.
 

Podobne wątki