• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Makieta H0e - rozbudowa

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Reakcje
2.460 79 2
Dawno nic w wątku się nie działo :p to trzeba by się przypomnieć. Dalej cierpliwie czekam na napędy i inne zamówione akcesoria to żeby czasu nie marnować ułożyłem już tory na skrzynce. No i powolutku do przodu zaczynam nierówną walkę :cool:
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Skąd Ty Arturze bierzesz na to czas? Podziwiam i po cichutku zazdroszczę... Mnie się nie udaje ostatnio wygospodarować nawet chwilki na modelowanie... :(
 
Reakcje
2.460 79 2
Skąd Ty Arturze bierzesz na to czas? Podziwiam i po cichutku zazdroszczę... Mnie się nie udaje ostatnio wygospodarować nawet chwilki na modelowanie...
Odpowiedź jest bardzo prosta. Przedłużyłem sobie urlop wakacyjny. Obecnie modernizuję przydomową kotłownię stąd pojawił się czas na poważniejsze dłubanie przy skrzynkach. Z drukiem o wiele łatwiej i szybciej. Ale żeby nie było tak kolorowo że tylko leżę i pachnę fiołkami :ROFL: to od rana do późnego popołudnia zajmuję się 3,5letnim maluchem. Czasami z człowieka tyle potrafi wycisnąć że potem już nic nie chce się więcej robić :p Dziś postaram się ogarnąć elektrykę no i nadal czekam na zamówione napędy. A jak już przy tym jesteśmy to czy ktoś z szanownego grona zainstalował taki dekoder : https://www.makieciarz.pl/peli-trd1a2-dekoder-napedow-mtb-id-106513.html
Cały czas się gryzę czy sterowanie rozjazdu zrobić z dekoderem czy analogowe ( guzikowe ). Co prawda Wiara na wąskich spotkaniach ogarnęła u mnie sterowanie rozjazdami przez MM niemniej cały czas to rozkminiam.
 
Reakcje
2.460 79 2
Hmmm... Dziwna ta stacja trafo. :niepewny: Z budynku wychodzą aż 3 linie SN, za to brak linii NN. Drzwi są za wąskie, żeby wtoczyć do środka transformator.
Na czym wzorowałeś się, budując ten budynek?
Tym razem kupiłem produkt : https://allegro.pl/oferta/faller-12...5OTkxOTgwNDg4Y2YyMmVkZjhkMzhmNzNjOTFlOWMzOWE=
Wiem że można kupić u Kotebi realną taką stację, niemniej ta mi się podoba bardziej, a że nie wzoruję się na poprawności modelarskiej ( moje skrzynki to czysta fikcja ) nabyłem taką. Możliwe że jeszcze coś przy niej pokombinuję.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Nic nie musi, to będą wirtualne linie SN i jakie tam jeszcze są, na makietach nie ma sieci trakcyjnej i jeżdżą lokomotywy elektryczne, wszyscy mają pełne gacie to i tu może być tak na niby.
Co innego gdyby zbudował warsztat mechaniczny, i na niby, wtedy to bym mu ..... .
 
Reakcje
2.460 79 2
Witam wszystkich. Czas pokazać swoje wypociny. Tym razem na skrzynce będzie raczej skromnie. Może w przyszłości jakieś krzaczki tu i ówdzie jeszcze zawitają. Stacja trafo do rozbiórki jak by kto pytał ;) Pozdrawiam słonecznie szanowne grono.
 

Załączniki

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Ja to bym Artur na Twoim miejscu zajął się tym co Ci przynosi radość, piciem wódki, spotykaniem się ze mną, budową makiety, dzieckiem i żoną bo są super, a tu raczej już bym niczego nie pokazał, bo choćbyś zjeżdżał gołą dupą po nieheblowanej desce i tak znajdzie się ktoś mądrzejszy, szkoda pary.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
No nie wiem. U mnie w Błoniu taka wieża trafo była za płotem betonowym. Tym bardziej że tutaj jest na krawędzi skrzynki i nie wiadomo co jest dalej. Ale może być coś co uzasadnia płot.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Powiem, że świetnie to wymyśliłeś, a płot otaczający trafostację jest genialnym posunięciem. Wywołał dyskusję... Jak to mnie pouczał jeden z kolegów w wiadomości PW, forum jest od dyskutowania i wyrażania swoich poglądów.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki