• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta modułowa H0e wg. własnych norm.

Lxd2-240

Aktywny użytkownik
Reakcje
210 18 4
#1
Witam,

Jakiś czas temu zainteresowałem się koleją wąskotorową w Polsce i nawet udało mi się zakupić kilka ciekawych modeli H0e. Jeśli jest tabor to dobrze jak by miał po czym się poruszać ale miejsca brak. Wpadłem na pomysł podjęcia się próby budowy kilku modułów wg. własnej normy. Jestem na etapie projektowania pierwszych skrzynek.
makieta 3.jpg
Tak będzie wyglądał moduł jednotorowy z torem prostym. Wymiary to: 300x 920mm.
makieta 4.jpg
Początki elektryki pierwszego modułu.
makieta.jpg
Przytwierdzanie toru.
makieta 2.jpg
Przymiarka z dłuższym modułem stacyjnym.


stacja projekt.png
Taki układ torów mniej więcej zaplanowałem na stacji, jak go oceniacie? Bo już widzę, że ciężko będzie z miejscem bo moduł stacyjny ma 300x1600mm.

Ogólnie jeśli chodzi o stolarkę jestem kompletnym amatorem. Wiem, że można kupić gotowe ale wole zrobić gorzej ale samemu. Przepraszam za jakość zdjęć.

Pozdrawiam Cezary. ;)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#3
Nawet "własne" normy powinny odzwierciedlać to co jest w rzeczywistości, widziałeś prostokątny "nasyp" pod torami, zresztą na skrzynkach stacyjnych zbędny.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#5
Na moje oko, już zmętniałe odrobinę i nie tak błękitne jak niegdyś, ale rozpoznające oszołomów ze stuprocentową pewnością niczego nie wypełnisz i nie zbudujesz, wynika to z historii dotychczasowych Twoich wpisów, przykro mi ale chyba nie masz talentu, może w zamian warcaby lub ringo.
 

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
#6
Na moje oko, już zmętniałe odrobinę i nie tak błękitne jak niegdyś, ale rozpoznające oszołomów ze stuprocentową pewnością niczego nie wypełnisz i nie zbudujesz, wynika to z historii dotychczasowych Twoich wpisów, przykro mi ale chyba nie masz talentu, może w zamian warcaby lub ringo.
Właśnie robię drugą skrzynkę.
 
OP
OP
Lxd2-240

Lxd2-240

Aktywny użytkownik
Reakcje
210 18 4
#7

Podobne wątki