• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Makieta H0e - rozbudowa

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
Jak rozumiem, w założeniu Arturowi chodzi o osiągnięcie maksymalnie interesującego efektu, z możliwie maksymalną wiernością historyczną! Dziś wykonanie w realu fotografii Lxd2 w dowolnym malowaniu ( żółte, bordowe, czarne... ) nie nastręcza większych problemów, ale maksymalnie interesująco i historycznie wygląda właśnie skład w podwójnej trakcji! Zasłona milczenia opada jedynie na transportery, reszta jest na wypasie i "piotrkowska"! ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Z ciekawości,-co to za most i kanał?
Jest to most nad sztucznie utworzonym przesmykiem jeziora Drwęckiego w Iławie, na nieczynnej, rozebranej linii kolejowa 257 Ostróda – Morąg. Przesmyk zapewnia połączenie obu części jeziora, rozdzielonych groblą z torem kolejowym i jest częścią szlaku wodnego Kanału Elbląskiego (Elbląg - Ostróda). O tej linii, a raczej o jej pozostałościach, opowiadałem w sąsiednim wątku.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
Jest to most nad sztucznie utworzonym przesmykiem jeziora Drwęckiego w Iławie, na nieczynnej, rozebranej linii kolejowa 257 Ostróda – Morąg. Przesmyk zapewnia połączenie obu części jeziora, rozdzielonych groblą z torem kolejowym i jest częścią szlaku wodnego Kanału Elbląskiego (Elbląg - Ostróda). O tej linii, a raczej o jej pozostałościach, opowiadałem w sąsiednim wątku.
Dzięki za informację. Tu akurat bardziej mnie zainteresowała droga wodna od drogi żelaznej, o której relację czytałem z podziwem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Droga wodna Kanału Elbląskiego jest ogólnie biorąc, dość dobrze znana, jest o niej trochę literatury, znacznie mniej jest na temat linii kolejowej, a w końcu to jest forum kolejowe. ;)
 
Reakcje
2.464 79 2
Witam szanownych kolegów.
Wrzucam ostatnie już zdjęcia ze skończonej budowy skrzynek. Co prawda pewnie jeszcze będę poprawiać to i owo, ale całkowity projekt czyli 20 skrzynek z wąskim szlakiem uważam za zamknięty ;) Niestety, tak jak deklarowałem nie będę mieć okazji wyeksponować wszystkie w ogrodzie ( wygrał basen ). Całość będzie można zobaczyć na wystawie w Sulejowie, bądź po niej na forum.
Niemniej w zasadzie watek dobiegł końca. Uwieńczą go zdjęcia z wystawy.
Pozdrawiam serdecznie.
20210719_162729.jpeg
20210719_163147.jpeg
20210719_162844.jpeg
20210719_162858.jpeg
 
Ostatnio edytowane:

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
@Arti2811

20 skrzynek? Szacunek!! Teraz to hop do basenu koktajlem w ręku a po paru dniach odpoczynku zaczynaj z nowym tematem.

A te 20 skrzynek to zostaw w Sulejowie jako ekspozycja stała. Dla potomnych!!

A co nie stać go? Na basen go stać, a na edukację potomków już nie?;)
 
Reakcje
2.464 79 2
Teraz to hop do basenu koktajlem w ręku a po paru dniach odpoczynku zaczynaj z nowym tematem.
Co wieczór siedzę w basenie choć nie zawsze z koktajlem ;) Co do nowego tematu to raczej już go nie będzie bo chce spróbować sił w innej dziedzinie.

A te 20 skrzynek to zostaw w Sulejowie jako ekspozycja stała. Dla potomnych!!
Gdyby realnie szlak na skrzynkach odzwierciedlał piotrkowską KD warto byłoby się zastanowić nad takim pomysłem. Mój szlak to fikcja, choć wiele scenek można spotkać w realu.

Cieszę się że trafiłem na tzw. podatny grunt i taka wystawa dojdzie do skutku dzięki uprzejmości Gminy Sulejów, bo w ten sposób wróci trochę historii, wspomnień związanych z kolejką wąskotorowa, która była wpisana prawie 100 lat w pejzaż Sulejowa.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Co do nowego tematu to raczej już go nie będzie bo chce spróbować sił w innej dziedzinie.
Na szydełkowanie jeszcze masz czas

Gdyby realnie szlak na skrzynkach odzwierciedlał piotrkowską KD warto byłoby się zastanowić nad takim pomysłem. Mój szlak to fikcja, choć wiele scenek można spotkać w realu.
Mimo wszystko wydaje mi się ze samo ukazanie jak kolej wąskotorowa wyglądała i funkcjonowała jest warte zastanowienia. Moze nie być tym jak piotrkowska KD wyglądała, ale dla mnie same wystawianie na widok publiczny czegoś czego może już nie ma i nie wroci ale było jakby nie patrzeć częścią historii regionu jest warte przemyślenia!
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Zje kapustę smażoną i będą gazy.
Mnie odrobinę razi ten czołg, na takich parkingach wojskowych jak mniemam, broń pancerna stała osobno, a ciężarówki osobno, przynajmniej tak było tam gdzie wczasy spędzałem.
Ale to moje subiektywne odczucia.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki