• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Mała stacja

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#82
Ja robiłem torowisko na sklejce 10mm położonej jako T-eownik... coś w ten deseń.
Ja robię torowisko na sklejce 12 mm położonej jako ceownik z bocznymi ściankami ze sklejki 4 mm, tak jak na rysunku poniżej (przepraszam
za lenistwo i przerobienie nie mojego rysunku). Może trochę więcej roboty ale wytrzymałość podobna a łatwiej dokleić styrodur i zrobić "kabelkologię".
przeróbka.jpg
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#84
Tyle, że stacje są płaskie, nie ma wialu stacji nie płaskich... Przykład? Jelenia Góra, stacja w górach, z jednej i z drugiej strony spore podjazdy, spadki, sama stacja płaska. Nie można dać się zwariować, jest od groma makiet ze zbyt pofalowanymi powierzchniami. Co do samej makiety, zapowiada się bardzo dobrze, powodzenia :cool:
 
OP
OP
DziDzia

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
854 3 0
#86
Temat troszkę zarasta, ale zaczął się sezon domowego dłubania, więc lecimy do przodu. Od końca, żeby było weselej, czyli od ostatniej skrzynki.
Wspominałem, że to górska stacja?
44.jpeg 45.jpeg
Generalnie mam całą koncepcję na ten moduł i wstępną na sąsiadujący. Ale.. Po kolei..
Trwa zbieranie materiałów.
 
OP
OP
DziDzia

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
854 3 0
#87
Pracowita sobota, a i tak za krótka.
Uterenawiam kolejny moduł, przy okazji nieco planując, co na nim będzie.
Ech, szkoda że na samym początku nie zorganizowałem wyższej deski, żeby tylko wyciąć teren..
50.jpeg
Legendy nie będzie - co będzie to będzie ;)
49.jpeg
 
OP
OP
DziDzia

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
854 3 0
#88
Dziś skończyłem kształtować zewnętrzną część drugiej skrzynki.
51.jpeg 52(1).jpeg 53.jpeg
Z wypełnieniem będzie fajniej.

Zastanawiam się nad systemem łączenia skrzynek. W tej chwili sa one skręcane, z jednej strony śruba, z drugiej gwint. Samo mocowanie jest skuteczne i wystarczające, jednak obarczone możliwością manewru. Zastanawiam się nad jakimiś kołkami pozycjonującymi, czy coś takiego. Jak to się rozwiązuje w makietach modułowych? Ważne jest, aby jednak nic nie wystawało poza obrys skrzynki na czas transportu/składowania.

I taka mała zajawka - już nie mogę się doczekać układania tych płytek ;) (już w tej chwili widzę, że będzie warto...
55.jpeg
 
OP
OP
DziDzia

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
854 3 0
#92
Miałem tak jak na rysunku, ale stwierdziłem, że jest to strasznie nie wygodne i zwykłą nakrętkę zamieniłem na nakrętkę pazurkową (tak się to nazywa) - jest o wiele wygodniej i też jest sporo możliwości manewru.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#96
Tylko czy jest opcja, żeby to nie wystawało poza obrys skrzynki?
Raczej nie. Jednak to mi nie przeszkadza.
Chociaż, w klubowych skrzynkach zastosowałem kołki i gniazda toczone ze stali. Jeśli nic nie miałoby wystawać poza obrys skrzynki, można się pokusić o wykonanie samych gniazd (zagłębionych w ścianie skrzynki) a "pasować" dodatkowym, demontowanym sworzniem. Tylko czy to nie jest już przerost formy nad treścią ? ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
DziDzia

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
854 3 0
#97
Pewnie jest przerost formy nad treścią.. A wszystko się rozchodzi o to, że chcę zrobić boxy ochronne na moduły nakładane od góry, pewnie z profili drewnianych i płyty HDF (na tył mebli).
 
OP
OP
DziDzia

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
854 3 0
#99
Póki co nie będę majstrował z łączeniem skrzynek. Zostaje, jak jest. Ale dziękuje za podpowiedzi.
A tymczasem druga skrzynka dostała górki pagórki, teraz schnie natomiast pierwsza została wstępnie pomalowana.
59.jpeg 62.jpeg 60.jpeg
63.jpeg 65.jpeg
W miarę rozwoju skrzynek i kolejnych elementów architektonicznych kształt będzie troszkę skorygowany, w zasadzie tylko na sameym dole
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 94
Buduję makietę 36
Buduję makietę 51
Buduję makietę 5
Buduję makietę 18

Podobne wątki