• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Konwersje modeli ,,Kaczajewo'' BR 52 na Ty2, BR 03 na Pm2...

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.504 252 31
witam, wyjechała pracochłonna maszyna Pt47, plecy do rehabilitacji, ślipia też.
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.504 252 31
Witajcie . I jeszcze jeden rzut na taśmę . 107- ka Grażyna ze Szczecina. Bardziej koszerna ,bez ozdóbek białych detali.
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.504 252 31
Witam , dla przypomnienia teigrek Ty2-1169. Temat klasyki konwersji. Koła umyte z chropo farby . Poza tym reszta klasyka. Oprócz typowego oświetlenia dodatkowe podświetlenie budki dwupunktowe i czteropunktowe oświetlenie podpomostowe. Na koniec piękna fotka pasująca do obrazu zza okna.
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.504 252 31
Witam , kolejna przygoda z Tr203. Podobnie jak wcześniej, podnoszona klapa do zasilania tendra wodą , otwierana cięgnami z budki oraz ruchome podczas jazdy prasy smarne. Podświetlona budka i palenisko oraz zasadnicze polskie oświetlenie latarni z opcją ,,manewrowe,, i ,, pozycyjne ,,. Oraz niezależne czerwone. Koła osi wiązanych malowane tamponem przez maszynę .
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.504 252 31
A tu kolejna przygoda na TRIX-ie.
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.504 252 31
Witajcie , z warstatu zlazł tendrzak . Wydawało się , że będzie prosto bo niby wszystko miał, z wyjątkiem usunięcia pompy wodnej Knohra. Baza TRIX. Niestety wszystko jest , ale w ciut innych miejscach . Przykładowo turobo-generator jest na dymnicy jak w polskiej wersji , ale 3mm dalej w osi komina itd. Relingi, poręcze, uchwyty wykonane z tworzywa do wymiany na mosiądz i się zaczęło ...Dodatkowe utrudnienie to przerobienie dekodera Trixa , dziwnie fabrycznie zblokowanego , pod polskie oświetlenie plus podświetlenie budki i paleniska. Tu podziękowania dla Elvisa za rozwikłanie Enigmy. Parę słów prawdy o dekoderze TRIX usłyszałem ........
 

Załączniki

ŁukaszH0

Nowy użytkownik
ŁKMK
Reakcje
7 1 0
kiedyś był konkurs na rysowanie kół na tablicy odręcznie ,wygrał nie rzucający się w oczy starszy jegomość ,narysowane koło było jak od cyrkla,może lepiej , idealny promień w wielu miejscach sprawdzono,grubość kreski,ogólnie perfekt , jak wydrukowane, na pytanie skąd takie umiejętności ,odpowiedział : ,, widzi pan ,ja tę ręką takie koła zataczam od 40 lat ,a mianowicie czyszczę deski klozetowe.
A to w temacie :
Tarcze buforów i ich bandażyki,...........przechodziłem ,przez kalki , potem epoka tamponowania tarcz, specjalny statyw w drukarni i inne szykany ,aż w końcu chwyciłem pędzel i wychodzą ,co prawda nie wszystkie ,jedna na pięć ,ale do mycia i kolejny raz .Rzeczywiste trening czyni mistrza, nie chwaląc się ,jest nie najgorzej.Może i lepiej od tych co w pudełkach.
Tak jak obiecywałem Ty5 powstała,ciężki romans ,obróbka kotła ,tendra i pokrywy dymnicy ,usuwanie nie używanych u nas rzeczy z metalu ,szlify ,polerki ..to niezłe wyzwanie , ale dla napędu z super motorkiem szwajcarskim w kotle i przeniesieniem mikrozębatkami mosiężnymi- warto było.
Ogólnie nowe produkty Trix'a są godne polecenia ,jak wspominałem zajebisty napęd ,wolny przestrzenny tender do elektroniki,ruchome wózki w tendrze ,metal koła.
Teraz mój ❤️
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.504 252 31
Cześć . Mój ulubiony typ tendra spotykanego u teigreków. Baza to Trix. Wyposażony polskie lampy K30 z oświetleniem manewrowym i postojowym, także podświetlenie paleniska synchronizowanego z dźwiękiem szuflowania oraz podświetleniem budki. Tu podziękowania dla Elvisa , który uporał się po raz kolejny z ucywilizowaniem fabrycznego dekodera TRIX do polskich lamp I innych potrzeb. Model pracochłonny chociażby na wykonanie otworów 8 szt. pod łapy wiatrownic o wymiarach 1,5 mm x 0,4mm w metalu dymnicy o grubości , uwaga, 3,5 mm........Teraz wagony z orłami i na szlak.
 

Załączniki

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
5.389 5 0
Przebudowa ładnie wykonana! Do pełni szczęścia brakuje belek zderzakowych, szczególnie przedniej na odpowiedniej wysokości. Dla mnie osobiście pomysł MaTrix-a na podnoszenie wysokości belek zderzakowych przez konstrukcję zbyt wysokich sprzęgów to nieporozumienie. To niestety mocno psuje odbiór sylwetki lokomotywy, szczególnie przedniej strony. Od najnowszej konstrukcji BR52 MaTrix chwali się już poprawną wysokością belek zgodną z normą NEM.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
12.080 499 30
Od najnowszej konstrukcji BR52 MaTrix chwali się już poprawną wysokością belek zgodną z normą NEM.
Bo MäTrix zmienił nieco konstrukcję sprzęgów, które teraz są trochę bardziej płaskie. To (1) pozwoliło na obniżenie czołownic w modelach firmy, (2) pozwoliło na stosowanie ich sprzęgów w większości modeli innych firm. Do tej pory przy montowaniu ich sprzęgów do długich wagonów, zwłaszcza osobowych, często na ciasnych łukach sprzęg nie mieścił się pod zderzakiem i powodował wykolejenie.
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.504 252 31
Cześć miłośnicy parowozów. Ty43-86 na bazie Trixa. Tym razem dodatkowo zamontowane na kotle trąbki z dołożonym dźwiękiem do dekodera , pracująca prasa smarna napędzana w trakcie jazdy modelu , czy widoczna przez wywietrznik dachowy armatura nad ołtarzem oraz wiele innych stałych już w moim katalogu smaczków typu ruchome klapy do nawadniania . I typowe dla warsztatu podświetlenie pomostów , budki i żarzenie się paleniska synchronizowane z dźwiękiem szuflowania.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 520
Tabor 216
K
Tabor 2
Tabor 1
Tabor 3

Podobne wątki