• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Drzewka z drutu

OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.485 17 0
Dzięki :) W sumie to ok. 5 dni. Ale samej pracy jest ok. 4 do 6 godzin. Reszta czasu to schnięcie kleju, szpachlówki, farb itp.
 
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.485 17 0
Wróciła na warsztat sosna. 19 cm. Następnym razem już wiem, co zrobię inaczej/lepiej;)
Udanych Świąt Koledzy!
2.JPG
 

Załączniki

  • 122,9 KB Wyświetleń: 39
  • 152,9 KB Wyświetleń: 42
  • 126,4 KB Wyświetleń: 37
  • 111,2 KB Wyświetleń: 37
  • 147,8 KB Wyświetleń: 35
  • 125,4 KB Wyświetleń: 40
  • 185,7 KB Wyświetleń: 41
  • 148,5 KB Wyświetleń: 43
  • 130,9 KB Wyświetleń: 31
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.485 17 0
Czołem!
Kolejny "gatunek" na warsztacie ;). Tym razem modrzew. Pierwsza próba, pierwsze doświadczenia. Jak to u mnie - materiał to drut florystyczny 1,2 mm na rdzeń, który następnie owijałem drutem (też florystycznym) 0,30mm robiąc co kilka zwojów pętle. Formowanie pnia - rozcieńczony Wikol i piasek. Gałązki to trawa 6,5 mm oraz posypka Woodland T1345. Troszkę zbyt wysokie (22 cm), więc chyba "na pierwszy plan" się nie nadaje :niepewny:. Ale zdobyte doświadczenie - bezcenne. Może trzeba pozbyć się regularności i równości? Zobaczymy ;) Następnym razem trzeba będzie zapewne to i owo poprawić.
Pozdrawiam serdecznie :)

1.JPG
 

Załączniki

  • 163,3 KB Wyświetleń: 22
  • 175,4 KB Wyświetleń: 21
  • 450,8 KB Wyświetleń: 20
  • 238,3 KB Wyświetleń: 22
  • 224,6 KB Wyświetleń: 20
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.485 17 0
Czołem Bractwu!

No muszę, inaczej się uduszę
. "Siem" pochwalić
. Po naprawdę wielu próbach wydaje mi się, że udało mi się dojść do porozumienia z samym sobą i "materią" podatną na kształtowanie w kwestii zrobienia kory w dolnej części sosny. Fotki tylko dwie, ale - przynajmniej dla mnie - bardzo ważne. Temat dotyczy skali H0. Wysokość drzewka to ok. 17cm, średnica pnia u podstawy - 4-5 mm.
Uśmiechniętego dnia dla Was!
3.jpg
 

Załączniki

  • 187,1 KB Wyświetleń: 39
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42
Techniki modelarskie 15
Techniki modelarskie 1041

Podobne wątki