• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Drzewka na makietę - poradnik ASTRO

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#1
Aby w gąszczu wątków nie zginął, zamieszczę i tutaj linki do trzech części filmu pokazującego jak można w łatwy sposób wykonać realistyczne drzewko na makietę. Zapraszam do oglądania.



 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#6
Super materiał. Twoja metoda jest naprawdę prosta - a efekt finalny genialny (y)
Dziękuje za podzielenie się doświadczeniem w budowie. Zapewne sam teraz spróbuję zbudować swoje pierwsze drzewko tą metodą ;)
Oby więcej tego typu poradników na tym forum.
Pozdrawiam serdecznie
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#9
"Czołgiem" Kolegom Sympatycznym! :)
Być może uznacie, że nie chciało mi się szukać, ale mam pytanko:
w "poradnikach" i przedstawianych fotkach zrobionych drzewek (w podobnych wątkach), w odpowiedziach często pada stwierdzenie "pomaluj klejem" lub też "oklej papierem do...:) toaletowym lub chusteczką higieniczną (chodzi oczywiście o zamaskowanie skrętek drucianych). Ale: czy najpierw pomalować klejem i później dopiero kłaść papier, czy też tylko wystarczy klej i - jak coś będzie "nie halo" - później papier. Bardzo przepraszam za trywialne pytanie, ale jestem bardziej niż seledynowy w tym temacie i już się wstydzę ...:oops::oops::oops:
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#10
"Czołgiem" Kolegom Sympatycznym! :)
Być może uznacie, że nie chciało mi się szukać, ale mam pytanko:
w "poradnikach" i przedstawianych fotkach zrobionych drzewek (w podobnych wątkach), w odpowiedziach często pada stwierdzenie "pomaluj klejem" lub też "oklej papierem do...:) toaletowym lub chusteczką higieniczną (chodzi oczywiście o zamaskowanie skrętek drucianych). Ale: czy najpierw pomalować klejem i później dopiero kłaść papier, czy też tylko wystarczy klej i - jak coś będzie "nie halo" - później papier. Bardzo przepraszam za trywialne pytanie, ale jestem bardziej niż seledynowy w tym temacie i już się wstydzę ...:oops::oops::oops:
Pawle drogi, a może byś spróbował i ocenił co daje lepszy efekt?
Ale skoro pytasz - owszem, papier przesiąknie klejem, ale czy na tyle by trzymać się drutu? Moim skromnym zdaniem najpierw klej, potem papier (jedna warstwa husteczki wystarczy, trzeba ją sobie rozwarstwić) i ów papier mokrym od wikolu klejem przyklepujemy i formujemy korę na pniu. Kombinuj.
Niebawem będę testował kit okienny, bo podobno jest świetny do rzeźbienia kory.
 

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#16
Dodam od siebie materiał na pień i gałęzie. W ubiegłym roku niedaleko swojego domu znalazłem dziwną suchą gałązkę jakieś traw (może ktoś rozpozna) rośnie raczej na nie użytkach w małych kępkach wysokość do kolana. Potraktowałem liście i kwiatostan obcążkami. Ku mojemu zdziwieniu wyszedł ładny kształtem materiał na pnie drzew. gałązki są cienkie, sztywne, jak wysychają nie zmieniają swojego kształtu i nie są kruche jak np komosa. Można robić naprawdę duże drzewa nawet 25cm. Moim zdaniem idealny materiał do drzewek wykonanych techniką astro.
6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 5.jpg 11.jpg 12.jpg 10.jpg
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
231 17 0
#17
Panie Astro mam pewien problem, wykonywałem drzewka Twoją metodą i końcowy klej/fiksatywa Renesans nie chce wyschnąć, a już minęło dwa lata a drzewka się dalej lepią. Czy tak ma być? ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#18
Panie Astro mam pewien problem, wykonywałem drzewka Twoją metodą i końcowy klej/fiksatywa Renesans nie chce wyschnąć, a już minęło dwa lata a drzewka się dalej lepią. Czy tak ma być? ;)
Ło madko... nie. U mnie wyschło po ok 1-2 dniach. Może za dużo kleju?
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
231 17 0
#19
Ło madko... nie. U mnie wyschło po ok 1-2 dniach. Może za dużo kleju?
Nie żałowałem :) też używałem go do makiety do utrwalenia prac i psiknąłem troszkę (czerwony Renesans) i dalej się lepi. Czytałem kiedyś że trzeba się nauczyć pracy tym specyfikiem, lecz czego bym nie zrobił to skubaniec nie chce wyschnąć. Jest jakaś alternatywa?
 

Podobne wątki