• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Drzewka z drutu

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#61
Super, wszystkie drzewka bardzo ładne i aż trudno powiedzieć, które najładniejsze. Bardzo fajny poradnik i chyba sam też spróbuje, ale zacznę od poszukania drutu florystycznego ;). Potrzebuję kilka sosenek i pozwolę sobie skorzystać z podanej instrukcji, a może dodatkowo jest jeszcze jakiś filmik?
Jak szukać będziesz drutu 0.3mm to najlepiej udaj się do Castoramy lub Liroy, szpulka 50m ok 10.5zł. Hurtownie przynajmniej w Wawie nie mają takiego cienkiego
 
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#62
Czołem :)
Dzisiaj kilka fotek od kuchni, z fazy "produkcyjnej";) Ok. 70% prac zrobionych, poza jednym, które praktycznie czeka tylko na "ugałązkowanie i ulistowienie". Są to dęby, buk, świerk (kolejne podejście ;)) i wiąz. Przynajmniej taki był zamysł :niepewny:....
Serdeczności dla wszystkich
Paweł
5.JPG
 

Załączniki

  • 394,6 KB Wyświetleń: 75
  • 340,8 KB Wyświetleń: 82
  • 302,9 KB Wyświetleń: 92
  • 383,6 KB Wyświetleń: 95
  • 413,2 KB Wyświetleń: 90
  • 344,7 KB Wyświetleń: 74

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
#66
Czołem :)
Dzisiaj kilka fotek od kuchni, z fazy "produkcyjnej";) Ok. 70% prac zrobionych, poza jednym, które praktycznie czeka tylko na "ugałązkowanie i ulistowienie". Są to dęby, buk, świerk (kolejne podejście ;)) i wiąz. Przynajmniej taki był zamysł :niepewny:....
Serdeczności dla wszystkich
Paweł
Zobacz załącznik 884766
Baardzo ładne. Ja właśnie zakupiłem rekomendowany drucik - co nie było takie łatwe - cofam się do początku wątku i zaczynam próbować.
 
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#68
Cześć serdeczne Koleżeństwu :)
Coś ostatnio chyba się "psuję" (PESEL:niepewny:), ale w miarę możliwości coś tam coś tam ;). Jak to bywa, nie zawsze wszystko wyjdzie za pierwszym razem, niemniej jednak próbować trzeba. Tu próba polegała na zastosowaniu wyrobu Woodlanda o nazwie "poly fiber". Bardzo fajny materiał, ale mimo, że wcześniej przeprowadziłem/zrobiłem próbkę, to już na drzewku położyłem tę "materię" chyba zbyt gęsto. W konsekwencji zbyt gęste obsypanie wyszło. Dobrą stroną jest nauka na przyszłość. Kilka zdjęć poniżej ;)
1.JPG


Pozdrawiam :)
 

Załączniki

  • 214,8 KB Wyświetleń: 32
  • 208,8 KB Wyświetleń: 40
  • 391,7 KB Wyświetleń: 41
  • 378,3 KB Wyświetleń: 39

rafald

Aktywny użytkownik
Reakcje
369 0 0
#69
Jeżeli mogę coś doradzić w kwestii używania Polyfiber to faktycznie trzeba go dawać bardzo mało, żeby efekt był dobry. Ja osobiście rozrywam na drobne kawałki (po kilka włókien) i kileję takie fragmenty do gałęzi tak aby ułożone były jak bardzo drobne gałązki.

A brzoza mimo, że gęsta to bardzo ładna :)
 
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#72
Cześć :)
Po miesięcznych działaniach w moim OBR z pewną nieśmiałością stwierdzam, że próby nad brzozą dobiegły końca :) Wydaje mi się, że osiągnąłem coś do czego dążyłem. Zostały jeszcze do dopracowania pewne szczegóły takie np. jak ogólny kształt drzewa czy sama "technologia" wykonania. No i oczywiście zdjęcia, z których nie jestem do końca zadowolony. Ale "siem" dopracuje ;) I muszę w końcu zmusić się do wykonania jakiejś sensownej podstawki do prezentowania.....:oops:
Drzewko ma 14,5 cm. Drut, wikol, piasek itd....

1.JPG
 

Załączniki

  • 306,9 KB Wyświetleń: 75
  • 281,9 KB Wyświetleń: 77
  • 279,5 KB Wyświetleń: 73
  • 373,8 KB Wyświetleń: 73
  • 416,4 KB Wyświetleń: 72
  • 361,6 KB Wyświetleń: 90
  • 443,2 KB Wyświetleń: 86
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#80
Był dąb bliźniak, to może brzoza też niech będzie ;) Wysokość 14,5 cm.

1.JPG
 

Załączniki

  • 410,8 KB Wyświetleń: 33
  • 396,2 KB Wyświetleń: 35
  • 408,2 KB Wyświetleń: 29
  • 402,3 KB Wyświetleń: 28
  • 430,9 KB Wyświetleń: 26
  • 455,8 KB Wyświetleń: 24
  • 469,6 KB Wyświetleń: 20
  • 419,1 KB Wyświetleń: 26
  • 443,3 KB Wyświetleń: 26
  • 469,2 KB Wyświetleń: 26
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42
Techniki modelarskie 15
Techniki modelarskie 1041

Podobne wątki