• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki i inne z lat PRL-u

OP
OP
kuba007

kuba007

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 1 0
Robiłem regały, żonie mówię zrobię dwa duże i starczą na całą kolekcje, nie brałem prenumeraty bo za dużo modeli będzie, a tutaj 1/3 kolekcji i z miejscem bida. Na drugim zdjęciu od pół roku przygotowania do makiety, ale brak czasu i tzw burdel modelarski i przestawiane z miejsca na miejsce. Powiem tak ten nałóg gorszy od alkoholu
20220413_202932.jpg
20220413_203131.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Modele z Daffi szczegółowością i detalami nie grzeszą... Ale dobrze, że taki Jelcz powstał, bo to chyba pierwsza miniatura tej ciężarówki robiona w masowym nakładzie.
 
OP
OP
kuba007

kuba007

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 1 0
Modele z Daffi szczegółowością i detalami nie grzeszą... Ale dobrze, że taki Jelcz powstał, bo to chyba pierwsza miniatura tej ciężarówki robiona w masowym nakładzie.
I jest wybór koloru kabin, DEA mogłaby wypuszczać Stary, Jelcze w różnej kolorystyce byłoby ciekawiej i chętnych by nie brakowało na kupno.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
DeA ma inną filozofię. Wydaje serie, a nie pojedyncze modele. Dobrze, że jakość DeA jest sporo lepsza. A podejrzewam, że inne kolory Starów w innych zabudowach też się pojawią.
 

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 0 1
Pokój marzeń. Ja to się rozłożyłem w czterech pokojach w mieszkaniu. Czekam aż żona zagrozi rozwodem. Wtedy już będę mógł nawet kuchnie wykorzystać :) Jelczyk z Daffi nie grzeszy jakością, ale trochę nad nim popracowałem. Zeszlifowałem wycieraczki i dałem od śmieciarki, spiłowałem kierunki i dałem z żywicy+ boczne, lusterka od nowa z druciku i hipsu. Koła od RL, teraz nad kiprem popracuje. No i tylne światła. Coś tam z niego da się wyciągnąć.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Świetne modele w gablotce. Widzę, że masz sporo przerobionych miniatur. Przydałoby się jeszcze przerobić Stara z żurawiem i dać mu choćby bardziej realistyczne olinowanie.
 
OP
OP
kuba007

kuba007

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 1 0
Świetne modele w gablotce. Widzę, że masz sporo przerobionych miniatur. Przydałoby się jeszcze przerobić Stara z żurawiem i dać mu choćby bardziej realistyczne olinowanie.
Kiedyś widziałem szary cenki sznurek linkę w pasmanterii tylko nie mają, muszę poszukać na allegro, mam srebny stary łańcuszek tzw żmijkę tylko jest za sztywna i nie układ się pod mocnym łamaniem.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Kiedyś widziałem szary cenki sznurek linkę w pasmanterii tylko nie mają, muszę poszukać na allegro, mam srebny stary łańcuszek tzw żmijkę tylko jest za sztywna i nie układ się pod mocnym łamaniem.
Ja robię z plecionki wędkarskiej. Ta na Starach jest średnicy 0,3mm. Może troszkę za cienka, ale daje radę. Plecionki wędkarskie mają bardzo ważną zaletę, nie mechacą się i nie wystają z nich drobne niteczki. Poszukaj w sklepach wędkarskich.
 

Podobne wątki