• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Amerykańskie ciężarówki 1:43 - mafo

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
5.604 37 4
Mi się podoba to, że w 2 modelu jest widoczne wnętrze, w pierwszym plastiki na oknach chyba są całkowicie nieprzeźroczyste? Malowanie 1 bardziej klasyczne, ale te szyby daliby na 70-80%, a teraz wyglądają jak 100%. Niemniej oba modele prezentują się super(y)
 

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
2.256 1 0
Napatrzyłem się na amerykańskie autobusy Tomasza @Tomek M. i jak ten model pojawił się większej skali to nie mogłem sobie odmówić.

Pozostając w Californii przemieścimy się do San Francisco. Tym razem ciutkę starszy autobus 37-osobowy, także wyprodukowany przez Generał Motors. Produkcję rozpoczęto w połowie lat 30 ubiegłego wieku, przede wszystkim dla przewoźnika Greyhound Lines. Autobus charakteryzował się wysoką podłogą, lukami bagażowymi pod podłogą i wykorzystaniem falistego aluminium oraz tworzyw sztucznych. Model produkcji IXO przedstawia autobus z San Francisco.

GMC GM PD-3751

Zobacz załącznik 1045618 Zobacz załącznik 1045619 Zobacz załącznik 1045620 Zobacz załącznik 1045621 Zobacz załącznik 1045622 Zobacz załącznik 1045623 Zobacz załącznik 1045624
Piękna bryła. Coraz bardziej rozumiem Twoją fascynację.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.313 387 20
Pojawiła się u mnie nowość z modeli IXO - Mack R w barwach flagi USA. Jak dla mnie to taki typowy charakter amerykańskiego tuningu i przemalowywania ciężarówek. Lubię te ich przeróbkowe zabawy, więc nie mogło takiej miniatury zabraknąć i u mnie tym bardziej, że mam już jeden taki, tylko w mniejszej skali…


Na początek oryginał:

mack-flaga-usa-oryginal-02.jpg



A teraz już model - Mack R (1966 r.)

Mack R flaga USA 001.jpeg
Mack R flaga USA 002.jpeg
Mack R flaga USA 003.jpeg
Mack R flaga USA 004.jpeg
Mack R flaga USA 005.jpeg




Pozostało nam jeszcze porównanie dwóch miniaturek: skala 1:43 (IXO) i skala 1:87 (Athearn).

Mack R flaga USA porównanie skal 001.jpeg
Mack R flaga USA porównanie skal 002.jpeg
Mack R flaga USA porównanie skal 003.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.313 387 20
ale Athern odrobił lepiej lekcję jeśli chodzi o kolor kabiny :)
Trudno to tak na prawdę określić, bo to wszystko fotki, a jak wiadomo na zdjęciach kolory i ich porównanie to totalna fikcja. Trzebaby mieć możliwość podejścia do takiego oryginału z modelem i porównania w tym samym oświetleniu.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.313 387 20
Ostatnio znów było trochę dobrej pogody to zrobiłem fotki jeszcze jednego modelu z amerykańskich dróg. Model zrobiony przez IXO w skali 1:43.

Mack Superliner Magnum z 1985 r.

Mack Superliner Magnum 001.jpeg
Mack Superliner Magnum 002.jpeg
Mack Superliner Magnum 003.jpeg
Mack Superliner Magnum 004.jpeg
Mack Superliner Magnum 005.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.313 387 20
Tego Cabover'a miałem nie kupować, ale jak zobaczyłem go zaprezentowanego przez Marcina @Brodagaz, to stwierdziłem, że jest naprawdę wart posiadania. No i właśnie dotarł do mnie...

Kenworth K100 Aerodyne - zestaw do przewozu samochodów.

Kenworth K100 Aerodyne Horseless Carriage 001.jpeg
Kenworth K100 Aerodyne Horseless Carriage 002.jpeg
Kenworth K100 Aerodyne Horseless Carriage 003.jpeg
Kenworth K100 Aerodyne Horseless Carriage 004.jpeg
Kenworth K100 Aerodyne Horseless Carriage 005.jpeg
Kenworth K100 Aerodyne Horseless Carriage 006.jpeg
 

Podobne wątki