• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

A

AJ

Gość
A wagony Ziehla spotykałem także na jędrzejowskiej.
Były też na Nałęczowskiej KD i pewnie na kilku innych, ale jak pisałem mnie w pamięci utkwiły najbardziej z kolejek bydgoskich, być może dlatego że na torze 600 mm robiły "większe" wrażenie, a być może było ich tam relatywnie więcej - nie wiem i nie potrafię tego uzasadnić - taka pamięć - selektywna ;).
 

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.452 27 2
Jeżeli chodzi o klimaty górnośląskie, to znalazłoby się takie coś. ;)

Tw29-2484 | Bytom | 1974
Żr. eBay | Autor mi nieznany
Parowóz został skasowany 13.10.1976 r.
2484  BYTOM.jpg


Px48-2701
Źr. eBay | Autor mi nieznany..., a może to Helmut Griebl?
Jak w poniższych przypadkach.
Px48-2701 Gliwice Trynek - Rudy-Markowice.jpg


Pxu-2658| Rudy |1962
Źr. eBay | Autor Helmut Griebl
Pxu 2658.JPG


Pxu-2658.JPG
 
Z

Zv

Gość
Piękna GKW! a ja szukam foty z Rud z wieżą wodną nad lokomotywownią. Wiem tylko że tam była... może ktoś coś? Zlokalizowałem nawet schody do niej..
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.514 119 86
Kurcze. Tylu milosnikow kolei waskotorowych tu jest a nikt nie pomyslal o zbieraniu kwitow wymiarowych na 'historyczne' obiekty. Co z tego, ze sa wpisane do rejestru zabytkow jak juz praktycznie nie istnieja. Wlasnie ogladam zdjecia z dworcem Gliwice Trynek (miasto Gliwiece jest mi szczegolnie bliskie).
Gliwice_Trynek_rudy01.jpg
Gliwice_Trynek_rudy02.jpg
W tej chwili to prawdopodobnie nie ma juz czesci magazynowej tego dworca. Ogladalem zdjecia z 2011 roku i to juz fatalnie wygladalo. Moze Kos z Gliwic lub okolicy zrobil by aktualne zdjecia. Bo my tu na razie posilkujemy sie zdjeciami prawie z lat swietnosci zapominajac o dniu dzisiejszym.

Jakie piekne dworce tam mieliscie
Zrodlo: http://www.gkw.pl/pl-rudy-galeria-szlak.htm
[DOUBLEPOST=1469945033,1469943645][/DOUBLEPOST]Na stacji Gliwice Trynek magazynu nie ma co najmniej od 2013 roku (takie znalazlem zdjecia) a tu stan na 2015 rok.
Zrodlo: https://rocketfuel.flog.pl/wpis/10604130/gliwice-trynek#w

Gliwice-Trynek_002.jpg


Podobno ma byc rewitalizacja lini...
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.015 508 29
Kurcze. Tylu milosnikow kolei waskotorowych tu jest a nikt nie pomyslal o zbieraniu kwitow wymiarowych na 'historyczne' obiekty.
A Ty co zrobiłeś w tym celu, ganić jest łatwo, trudniej ruszyć d*** i coś zrobić.
W tamtych czasach większość z nas była przekonana o niezmienności naszej rzeczywistości, po co fotografować i zdobywać plany czegoś co miało być po wsze czasy.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.514 119 86
...ganić jest łatwo, trudniej ruszyć d*** i coś zrobić.
Tak to prawda - trudno jest ruszyc 4 litery. Ale ja ma kilka kwitow wymiarowych i zdjecia obiektow. A w przyszy wikend tez ide zbierac wymiary i robic zdjecia.


W tamtych czasach większość z nas była przekonana o niezmienności naszej rzeczywistości, po co fotografować i zdobywać plany czegoś co miało być po wsze czasy.
No widzisz a niemcy i anglicy zbierali, fotografowali (nawet w czasch gdy byl zakaz fotografowania!) i teraz te piekne zdjecia tu wklejamy :)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.015 508 29
No widzisz a niemcy i anglicy zbierali, fotografowali (nawet w czasch gdy byl zakaz fotografowania!) i teraz te piekne zdjecia tu wklejamy :)
Zakaz był dla "tubylców" przed dewizami kłaniały się wszelkie zakazy, ja wklejam tylko zdjęcia swoje lub kolegów, co nie znaczy że deprecjonuję ich zasługi w zachowaniu tego co bezpowrotnie odeszło w niebyt.
Widocznie widzieli to czego my nie potrafiliśmy dostrzec, nieuchronności zmian,a może po prostu gdy u nich to wszystko zaczęło ginąć, przyjeżdżali na egzotyczne kolejowe safari do biednego komunistycznego kraju.
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Podczas ostatniej wizyty w Rudach,chyba to był najlepszy wyjazd rodzinny z dziadkami i dzieciakiem.Ale pod względem informacyjnym co jest i będzie w Rudach.Między innymi spełniło się moje marzenie-jazda w kabinie Lxd-2 :love::love::love:.Pierwsza sprawa to jest że linia Rudy-Paproć będzie przedłużona do Stodół w rejony ośrodka jeździeckiego.I druga optymistyczna wiadomość to że jeszcze planowana jest przedłużana druga linia Rudy-Stanica-Pilchowice.Parowóz Borsig z 1926 lub 1929r będzie zakupiony i odremontowany do stanu eksploatowania.Na zakończenie wycieczki był obchód do parowozowni,w ogóle jestem po tej wizycie podbudowany optymistycznie po rozmowach z dyrektorem i pracownikami to są ludzie z prawdziwą pasją i dzięki Im za to i tak trzymać (y)(y)(y)
DSCF5337.JPG
DSCF5340.JPG
DSCF5430.JPG
DSCF5362.JPG
DSCF5363.JPG
DSCF5363.JPG
DSCF5369.JPG
DSCF5370.JPG
DSCF5377.JPG DSCF5378.JPG DSCF5391.JPG DSCF5392.JPG DSCF5398.JPG DSCF5388.JPG DSCF5413.JPG DSCF5268.JPG
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.512 19 0
Skoro bawimy się w publikowanie czyiś zdjęć z internetu to znalazłem dziś taki ciekawy reportaż z Opalenickiej KD z 1994 roku:
http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,4016869

Nasielsk - Pułtusk z 1978:
http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,4202413

Witaszyce 1978:
http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,4215793

Krośniewice 1995:
http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,4214598

Bydgosko-wyrzyska 1976:
http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,6682412,page=all

i wiele wiele innych po wpisaniu "Schmalspurbahn Polen" , "MBxd1 Polen", "Lxd2 Polen", "cokolwiek wąskotorowego Polen" w googla. Pozwólcie, że nie będę każdego zdjęcia tu wklejał, mam nadzieję że same linki wystarczą.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
842 77 5
W 2006 roku odbyłem fajną podróż do Czech na stulecie kolei wąskotorowej w Jindřichův hradec. Chciałbym przedstawić kilka zdjęć taboru pochodzącego z Polski, a obecnie? jeżdżącego w Czechach. Lyd1 z cukrowni Kruszwica na kolejce Osoblaha-Tremesna.
Lxd2 pochodząca z ???- nie pamiętam(n) i MBxd2-213 z kolejki śmigielskiej. Ten wagon motorowy został poddany modernizacji i otrzymał dosyć futurystyczny wygląd.
Sama impreza była naprawdę super, aż pozazdrościć.
Obraz 076.jpg Obraz 129.jpg Obraz 202.jpg
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
842 77 5
A nie Lyd2?
[DOUBLEPOST=1470046892,1470046564][/DOUBLEPOST]
Ostatnio pracowała w Cukr. Tuczno.
Oczywiście, że tak.:(, napisałem z rozpędu, zupełnie bezmyślnie. Jeszcze na marginesie rzeki Tiny, która została tu wspomniana, to świetny przewodnik kajakowy ''Od Wisły do Wisły'' wymienia jeszcze nazwy Tyna i Tejna jako używane.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
842 77 5
By nie rozmydlać tematu, to Żuławy są moją ulubioną krainą. Wracając z urlopu nad morzem, jechaliśmy właśnie przez ten most zwodzony, następnie jest obrotowy most drogowy na rzece Dzierzgonce, by w końcu przepłynąć/przejechać się statkiem z Buczyńca do Elbląga. Jezioro Druzno jak z filmu przyrodniczego.:)
Teraz zauważyłem, że stronę prowadzi kolega @Salsa (y)
 
Reakcje
0 0 0
Dawniej...
Px48-1911 | Warszawa-Targówek | rok 1974
Źr. eBay | Autor mi nieznany
Px48-1911 Warszawa 1974.jpg


i dziś...
DSC_0016.JPG

wyszło tak sobie, bo niestety żeby stanąć tam gdzie fotograf w 74 musiałbym przejść bardziej na lewo, co jak widać jest obecnie niezbyt możliwe. Jedyne niezmienione obiekty od tamtego czasu to nastawnia (obsługiwała kiedyś także wąski tor) oraz słup linii wn za nastawnią.
 

Podobne wątki