• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.017 23 2
- Lichnowy
- Nowy Dwór Gdański bo w przypadku tych dwóch kolejek to ważny przymiotnik
Dziękuję uprzejmie za skorygowanie informacji.
Na przyszłość postaram się zapamiętać.

Na dziś mamy wagony motorowe. Nigdy im się jakoś specjalnie nie przyglądałem, natomiast jak teraz patrzę, to mam szacunek przed takimi wehikułami. :)

W obu przypadkach źródło, to Delcampe, a autor? Być może, jak wyżej - Pan Jean-Louis Rochaix.

MBxc1-42 | Witaszyce
witaszyce.jpg


MBxc1-41 | Zagórów
zagorów.jpg
 

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.017 23 2
O! Warto wiedzieć. :)

Dziś Wrocławska Kolej Dojazdowa.
Rozpoznałem jedynie wagon MBxd1 oraz stację Milicz Wąskotorowy.

Źr. eBay | Autor mi nieznany

wroc.jpg
wroc2.jpg
wroc3.jpg
wroc4.jpg
wroc5.jpg
wroc6.jpg
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
Pierwsze zdjęcie to moim zdaniem Milicz Wąskotorowy, odgałęzienie "na górę" na część przeładunkową przy torze normalnym, drugie to Sułów, trzecie Trzebnica Gaj, czwarte to nie wiem, piąte i szóste - Milicz Wąsk.
Zastanawiam się, czy ten MBxd1 nie jest jeszcze w malowaniu kremowo-niebieskim.
 
Ostatnio edytowane:

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
To samo miejsce z innej strony 15 lat później. MBxd2-216 z pociągiem specjalnym wyjeżdża z Pleszewa Miasta w kierunku Pleszewa Wąsk. Obecnie znajduje się tu przystanek "Przy Kauflandzie". Ciekawostka: pociąg został wynajęty na wieczór kawalerski. 2.06.2012, Foto: Michał Izydorczak ;)
20120602DSC022.jpg
 

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.017 23 2
Dzień dobry. :)

Px48 | Warszawa-Targówek | rok 1974
Źr. eBay | Autor mi nieznany
Px48 Warszawa 1974.jpg


Px48-1911 | Warszawa-Targówek | rok 1974
Źr. eBay | Autor mi nieznany
Px48-1911 Warszawa 1974.jpg
 
A

AJ

Gość
Patrząc na zdjęcie tego pługa w Marezie przypomniał mi się inny, który zachował się do dzisiaj w Cisnej

Clipboard01.jpg

i dopóki nie rozpoczęto jego remontu posiadał na sobie takie ładne oznakowanie

Clipboard02.jpg



Ciekawe. Na zdjęciu 05_mikoszewo.jpg widać w składzie czteroosiowego "Ziehla". Nie myślałem, że te wagony były także na Gdańskiej KD.
Też mnie to zastanowiło Michale. Za mojej pamięci nie spotkałem się z takimi wagonami na Żuławach. Swego czasu nasz najbardziej "wąskotorowy" kolega, czyli Michał Gliniecki, opracował "z natury" wykaz całego taboru z Żuław w/g stanu na sierpień 1992 roku. Wykaz ten ukazał się później w "nieregularniku" pod magicznym tytułem "Bi". Ponieważ ja za biegły w numerkologii to nie jestem, nic tam nie wypatrzyłem, może wam się uda, albo do tego czasu te wagony z Żuław zdążyły już zniknąć. Tak czy siak, wykaz jest ciekawy i może kogoś zainteresuje.

Clipboard04.jpg Clipboard05.jpg Clipboard06.jpg Clipboard07.jpg Clipboard08.jpg
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
(...) Wykaz ten ukazał się później w "nieregularniku" pod magicznym tytułem "Bi". (...)
Hehe, "Bi" czyli "Biuletyn Informacyjny". Do dziś mam kilka numerów, m.in. ten z wykazem z Gdańskiej KD, który studiowałem wiele razy z wypiekami na twarzy. W czasach braku internetu i profesjonalnie wydanych publikacji te kserowane pisma jak "BI", "Koleje Żelazne", "Kurier Kolejowy" czy w początkowym okresie "Stalowe Szlaki" i "Parowozik" wydawały się czymś wspaniałym. Ech, Andrzeju, przywołujesz wspomnienia :).
Wracając do meritum: patrząc na numerację węglarek wg mnie w tym wpisie nie ma żadnego "Ziehla". Wagon ten musiał więc w międzyczasie gdzieś zostać przekazany lub pocięty na złom. Ja też nie pamiętam w tamtym czasie, abym widział na Gdańskiej KD taki wagon, chociaż wówczas nie zwracałem niestety aż takiej uwagi na takie rodzynki.

Tymczasem zdjęcie m.in. wagonu "Ziehla" w składzie pociągu specjalnego Turek - Zbiersk z Px48-1920 w dniu 26.09.1999.
19990926KKD019.jpg
 
Ostatnio edytowane:
A

AJ

Gość
Tymczasem zdjęcie m.in. wagonu "Ziehla" w składzie pociągu specjalnego Turek - Zbiersk z Px48-1920 w dniu 26.09.1999.
Fajna dwudniowa imprezka to była.

Ech, Andrzeju, przywołujesz wspomnienia :).
A cóż nam w większości poza wspomnieniami zostało... Na szczęście je mamy :D
Wagony Ziehla poza Górnym Śląskiem jakoś najbardziej kojarzą mi się z kolejką bydgoską i to zarówno dwu- jak i czteroosiowe

Untitled-14.jpg


Untitled-31.jpg


Oraz jeszcze dwa "klimaciki" z Żuław

Untitled-28.jpg



Untitled-33.jpg


W tej kolejce naprawdę dało się zakochać....
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Ciekawe czy znalazloby sie wystarczajaco materialu fotograficznego na nowy watek: 'Wagony Zeihla poza Górnym Śląskiem' :)
[DOUBLEPOST=1469869334,1469867992][/DOUBLEPOST]Jakby ktos, kiedys chcial zrobic
kolej_waskotorowa_022.jpg
zelektryfikowana makiete waskotorowa to tu jest przyklad sieci.
Zrodlo: http://www.gliwiczanie.pl/Reportaz/kolej_waskotorowa/reportaz/kolej_waskotorowa.htm
Super jakosci zdjeci
kolej_waskotorowa_035.jpg
a na 5 podstronach www - jest co ogladac.
Rudy, Paproc, Gliwice Trynek, Gliwice Waskotorowe
kolej_waskotorowa_038_Trynek.jpg
i inne.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki