• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii ET41

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.754 119 1
Pisząc "Takowe niefajne widoki" co miałeś na myśli? Bo ....szczerze.... nic niefajnego nie widzę....
Poniżej zdjęcia z zaznaczonymi "otarciami" - ET41-130 (poprzedni model) i ET41-166 (aktualny model):

ET41-130.jpg ET41-166.jpg

Otarcia te powstają najprawdopodobniej podcza transporty lub/i wkładania modelu do źle zaprojektowanej styropinanowej wytłoczki, która w zamyśle producenta ma chronić lokomotywę:(
Nadmienię tylko, że podczas zakupu poprzedniego modelu, obejrzałem w sklepie kilka egzemplarzy i we wszystkich "otarcia" obudów dolnych reflektorów w mniejszym lub większym stopniu występowały.
Warto więc, przy zakupie aktualnego modelu na ten element zwrócić uwagę.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.519 63 2
Mnie natomiast niepokoi dobór kolorów w tym modelu.
O ile we wstępnej wizualizacji kolory są zgodne z tymi jakie wtedy stosowano do malowania fabrycznie nowych ET41 i EU07.3
ooo.jpg


Tak to co obecnie pokazali nie bardzo pasuje do tego jak te lokomotywy wyglądały jako fabrycznie nowe. Dolna część nadwozia jest zbyt ciemna i za bardzo oliwkowo brązowa.
43144_96386_Detail_04.jpg


Jestem ciekawy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości bo na razie wygląda marnie na tym zdjęciu. Nie dość że na model z epoki IV trzeba było czekać wiele lat to jeszcze kolory wyglądają na spieprzone. Mam tylko nadzieję że to jest efekt jakiejś manipulacji w Photoshopie.
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.252 93 9
Zastanawiając się nad kolorami fabrycznymi ET41 :) Warto przytoczyć poniższe zdjęcie:
Lokomotywa elektryczna ET41-155 z pociągiem pocztowym z Krakowa Płaszowa do Warszawy Głównej na stacji końcowej. 18 maja 1982 r. Fot. Jerzy Szeliga. Żródło: https://cyfrowa.stacjamuzeum.pl

Moim zdaniem poprawnie odwzorowali fabryczną malaturę ET41 :love: Model pięknie wygląda i tym sposobem trafił na moją listę życzeń
1676821593288.png
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.519 63 2
Zastanawiając się nad kolorami fabrycznymi ET41 :) Warto przytoczyć poniższe zdjęcie:
Lokomotywa elektryczna ET41-155 z pociągiem pocztowym z Krakowa Płaszowa do Warszawy Głównej na stacji końcowej. 18 maja 1982 r. Fot. Jerzy Szeliga. Żródło: https://cyfrowa.stacjamuzeum.pl

Moim zdaniem poprawnie odwzorowali fabryczną malaturę ET41 :love: Model pięknie wygląda i tym sposobem trafił na moją listę życzeń
Zobacz załącznik 954572
Zakładam, że kolory będą identyczne jak w modelu EU07-348 kat. nr 96362.
Jeśli kolory będą takie jak na modelu EU07 348 to by mogło być akceptowalne. Zdjęcie ET41 155 chociaż bardzo wartościowe to z racji warunków oświetlenia i materiałów fotograficznych nie do końca dobrze oddaje rzeczywiste barwy tej lokomotywy. Gdyby na podstawie tego zdjęcia próbować doboru barw to seledynowa górna część nadwozia musiala by mieć kolor zblizony jak na modelu ET22 357. Podobny problem był szeroko dyskutowany przy modelu ET21 92. Jaki model będzie zobaczymy na własne oczy jak będzie w sprzedaży.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.961 495 33
Jestem ciekawy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości bo na razie wygląda marnie na tym zdjęciu.
To zdjęcie rzeczywiście wygląda na mocno przesycone barwami, zwłaszcza czerwienią. Dotyczy to nie tylko oliwkowej zieleni, ale także za mocno pomarańczowej czołownicy. Też mam nadzieję, że to tylko zafałszowanie kolorów na zdjęciu i że prawdziwy model będzie miał prawidłowe kolory.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.464 251 31
Wystarczy jak dołożą folię i będzie koniec otarć , to co zrobił Fleischmann w swoich pięknych plexi pudełkach po kilkumiesięcznej korespondencji ze mną ,gdzie punktowałem ich dokumentacją fotograficzną przetartych wagonów. A miałem ,,pewne,, ilości.
Tak było , serio.
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.393 442 99
Skoro -jak mniemam sklep DCC24- wrzucił to zdjęcie, rozumiem, że sklepy w Polsce już ja mają i lada moment rozpocznie się sprzedaż... (?) ...czy źle myślę?
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
2.052 141 7
Moją uwagę zwrócił za to kształt 'trójkąta' na czole. Otóż z tego co kojarzę, załamanie malowania na czole, a dokładniej punkt nad napisem ET41-166, powinno być ostre. Widać to doskonale na zdjęciu ET41-155, zamieszczonym przez Kolegę Pawelec PKP. Natomiast w modelu, korzystając ze zdjęć zamieszczonych przez Kolegów wcześniej, wyraźnie widać, że ten element jest zaokrąglony. Na wizualizacji tego samego modelu z kolei ten element jest na ostro. Istnieje zatem niekonsekwencja pomiędzy projektem a wykonaniem. Gdzieś tam jest dziura.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.754 119 1
Skoro -jak mniemam sklep DCC24- wrzucił to zdjęcie, rozumiem, że sklepy w Polsce już ja mają i lada moment rozpocznie się sprzedaż... (?) ...czy źle myślę?
Raczej trzeba traktować taki model jako przedpremierowy, prezentacyjny. A właściwa sprzedaż ruszy w momencie oficjalnej premiery, co w przypadku ET41-166 nastąpi najprawdopodobniej pod koniec marca br.
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.545 51 2
Czy ma może ktoś pod ręką kartę z częściami zamiennymi do ET41-149 Piko 96363-2 lub mógłby zrobić jej foto i ją tutaj udostępnić (lub przesłać na priv). Na stronie Piko nie mogę jej niestety znaleźć. Z góry dziękuję.
 

parvuselephantus

Aktywny użytkownik
Reakcje
150 14 1

parvuselephantus

Aktywny użytkownik
Reakcje
150 14 1
No właśnie tam wyświetla się lista dla modelu 96363. A nie drugiej edycji tego modelu: 96363-2
Faktycznie nie jest to u nich zbytnio czytelne, ale wydaje mi się da się conieco wydobyć. Przede wszystkim oba modele są wyszukiwalne i oba mają różne adresy URL:
https://www.piko-shop.de/en/artikel/ersatzteil/xref_suchtext-96363.html
vs
https://www.piko-shop.de/en/artikel/ersatzteil/xref_suchtext-96363-2.html
Lista części się mocno pokrywa (również jeśli chodzi o obudowę), ale jest za to PDF z instrukcją i listą części. PDF'y mają różne nazwy, więc może tutaj da się coś znaleźć... ("Bedienungsanleitung" to "instrukcja obsługi" - to jest skan książeczki - tam jest Język Polski. "Ersatzteilliste" to "lista części zamiennych" - tam też jest Język Polski)
1678188023160.png

Ciekawe natomiast, że w obu książeczkach (dla pierwszego i drugiego wydania) pomalowana buda ma ten sam numer części... obawiam się, że wydrukowana książeczka też tak będzie miała.
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.545 51 2
Sprawdziłem stronę Piko zanim tutaj poprosiłem o pomoc.
Niestety do wszelkich modeli ponawianych przez Piko z innymi numerami bocznymi (oznaczanych w nr katalogowym przez dodatnie myślnika i cyferki) które sprawdziłem (SU45: 96301, BR119, czy BR132) na stronie wyświetla się tylko lista do pierwszego modelu który Piko wydało z tym numerem.
 

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.358 144 0
Właśnie dostałem maila z Lokomodel, że mogę już odebrać ET41-166. :) Ponieważ mam już ET41-130, to ta 166 będzie u mnie jako tzw. "zapas długoterminowy" nabierała wartości. :)
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.393 442 99
Właśnie dostałem maila z Lokomodel, że mogę już odebrać ET41-166. :) Ponieważ mam już ET41-130, to ta 166 będzie u mnie jako tzw. "zapas długoterminowy" nabierała wartości. :)
Zamawiałeś z dekoderem dźwięku czy tzw. 'golasa'? Zmierzam do ustalenia czy mają już w PL wersje z dźwiękiem, bo z tego co słyszałem generalnie na rynku jest jakiś problem z dekoderami stąd ja zamówiłem z dekoderem, by potem nie mieć problemu z dokupieniem.
 

Podobne wątki