• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii ET41

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.358 144 0
Analoga. Dekodery w większości dokładam sam.
Jedyne modele jakie chcę kupić od razu z dekoderem dźwiękowym to zamówiona już przeze mnie MTB EP05-28 (w dcc24, od razu mi zmapują funkcje wg mojej kolejności) oraz oczekiwana ST43 z wiadrami od Albert Modell (tu Elvis odpowiada za dekodery). :)
Rzeczywiście modele z dekoderami mają opóźnienia. :)
 

Prażma

Aktywny użytkownik
Reakcje
135 9 0
Analoga. Dekodery w większości dokładam sam.
Jedyne modele jakie chcę kupić od razu z dekoderem dźwiękowym to zamówiona już przeze mnie MTB EP05-28 (w dcc24, od razu mi zmapują funkcje wg mojej kolejności) oraz oczekiwana ST43 z wiadrami od Albert Modell (tu Elvis odpowiada za dekodery). :)
Rzeczywiście modele z dekoderami mają opóźnienia. :)
A jak z malowanie czoła, można prosić jakieś zdjęcia tego „trójkąta”?
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.390 442 99
Rzeczywiście modele z dekoderami mają opóźnienia. :)
Dostałem info od modelmanii, że modele z dekoderami nie dotrą na koniec marca /jak było planowane/. Wogole nie wiedzą, kiedy będą. Nie twierdzę, ze nie bedzie wogole, ale profilaktycznie wziąłem analoga bo potem się jeszcze okaże, że wogole nie będzie ET41 z dekoderem dźwięku.... wykupią analogi i zostanie się z niczym....
 

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.393 0 0
Jako, że również wszedłem w posiadanie tego pięknego (i wielkiego) modelu w wersji analogowej mam
pytanie o dekoder jazdy i oświetlenia. Jaki dostępny na rynku dekoder, inny niż Piko 56500 (którego aktualnie nie jestem wstanie
nigdzie kupić) można włożyć do tej lokomotywy?

Aby nadać pytaniu odpowiedni kontekst fotka ze stacji na której stoi nasza bohaterka :)
20230413_203702.jpg
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.390 442 99
Miałem zadać podobne pytanie co kolega @marekm . Od siebie więc dziękuję kolegom za te informacje:
Myślę że najlepszy to ESU Lok Pilot 5.
Ja zaś używam w moich lokach Zimo mx645p22
Przy okazji w dobie problemów z dostępnością elektroniki /dekoderów/.... ciekawi mnie kiedy (i czy w ogóle) pojawią się w ofercie PIKO te modele z dekoderem dźwiękowym bo miały być w tym samym terminie co model analogowy, a mamy już połowę kwietnia i nic...
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.235 25 2
To jak o wyższości jednych świąt nad drugimi.
Posiadając LokProgrammer łatwiej konfiguruje się dekodery ESU. Mając MXULF Zimo można wiele więcej i prościej pokonfigurować w Zimo - chociaż interfejs jest moim zdaniem dużo gorszy niż w ESU LokProgrammer. A jak się nie ma nic to dekoder Zimo na ustawieniach jak z fabryki lepiej współpracuje z siódemkami i ET41 Piko. Lepiej znaczy jeżdżą ciszej itd. Ale ESU też da się tak skonfigurować więc każdy wybór będzie dobry.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.958 495 33
A jak się nie ma nic to dekoder Zimo na ustawieniach jak z fabryki lepiej współpracuje z siódemkami i ET41 Piko. Lepiej znaczy jeżdżą ciszej itd. Ale ESU też da się tak skonfigurować więc każdy wybór będzie dobry.
W dodatku ESU mają funkcję autokalibracji, dzięki której w większości wypadków dekoder, po włączeniu tej funkcji, sam znajduje i ustawia najlepsze ustawienia do danego modelu. Nie trzeba do tego żadnych programatorów czy innych urządzeń, wystarczy wpisać odpowiednią wartość do odpowiedniej CV i wszystko się ustawia automatycznie - opis w instrukcji dekodera.
 

barman_2000

Aktywny użytkownik
Reakcje
184 6 0
W większości to dobre słowo. Mój jeden dekoder ESU nie chciał się sam zaprogramować przez autokalibrację, ani manualne zmiany CV nic nie dawały. Działał źle, model szarpał itd. Musiał kolega z forum go programować na programatorze, a z kilkoma Zimo nie mam i nie miałem nigdy żadnych problemów.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.958 495 33
W większości to dobre słowo. Mój jeden dekoder ESU nie chciał się sam zaprogramować przez autokalibrację, ani manualne zmiany CV nic nie dawały. Działał źle, model szarpał itd. Musiał kolega z forum go programować na programatorze
Rzeczywiście, czasami zdarza się, że dekoder ESU nie potrafi sam się ustawić. Zależy to od parametrów konkretnego silnika, czasami taki silnik wymaga szczególnych ustawień. Teoretycznie powinno się to zawsze dać zrobić przez zmianę CV, ale trzeba wiedzieć, jakie wartości jakich CV należy wpisać, a ustawianie metodą prób o błędów jest faktycznie dość uciążliwe, gdy robi się to zwykłym sterownikiem (np. multiMAUS), a nie programatorem. Jednak takie sytuacje są bardzo rzadkie, ja nie miałem takich problemów.
 

Podobne wątki