• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele amerykańskie

Reakcje
10 1 0
Witam forumowiczów.
Czy któryś z kolegów posiada może w swojej kolekcji model diesela SD70ACe od firmy Walthers? Jeżeli tak to interesuje mnie opinia co do tego jak model się prezentuje i czy warto zainwestować?
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
Czytalem i ogladalem recenzje. Model chwalony za dobre wlasciwosci jezdne. Bardzo plynnie rusza i jezdzi. Zreszta Walthers zawsze mial dobre napedy w swojej serii Proto. Tu jest seria Mainline taka budzetowa ale wiekszosc oszczednosci najwidoczniej zrobili na formie, a nie na napedzie. Niestety widac bardzo mocno te oszczednosci. Jezeli wiec chodzi o prezencje to jest to najslabszy punkt. Bardzo prosto odwzorowana maszyna. Zero detali typu drabinki, wycieraczki, pusty dach bez zadnych anten, zabraklo nawet najprostszych plastikowych wezy na czolach.
Model mozna na wyprzedazach znalezc juz za $150, a to czasami cena samego dekodera dzwiekowego. Jak ktos chce pojsc na ilosc albo miec cos dla dzieci do zabawy to pewnie mozna pomyslec o zakupie. Dobra baza do nauki weathering'u.
Jak dla mnie uproszczenia sa za duze i wolalbym miec jeden ale lepszy model niz kilka tych Walthers'ow.
 
Reakcje
10 1 0
Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Model na zdjęciach wydaje się być bardzo ubogi w detale, malowanie ok jazda nie wiem, ale z tego co mówisz dobra. Zastanawiam się, czy są do kupienia osobne detale do tego modelu, aby uzupełnić te pustki...
[DOUBLEPOST=1495480806,1495479716][/DOUBLEPOST]Czyli wychodzi na to, że w kwestii tego modelu najlepszą ofertę maja firmy athearn i MTH, ewentualnie Intermountain.
 
Reakcje
10 1 0
Jakoś ciężko jest mi uwierzyć w to, że można taki model kupić przez sieć i sprowadzic do Polski za 200USD. Sory,ale bywam dość często w różnych częściach USA i zdążyłem odwiedzić już kilka sklepów modelarskich i w żadnym nie było modelu poniżej 150 dolcow w standardzie DC- cały czas mówimy oczywiście o modelach firm typu athearn czy MTH oraz ich flagowych seriach.
[DOUBLEPOST=1495504372][/DOUBLEPOST]No chyba , że super promocja o której wiedzą oczywiście tylko miejscowi i ma się tam kolegę, który taki model zaklepie i przywiezie ci do kraju;)
 
Ostatnio edytowane:

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
Witaj
A proszę bardzo MTH... https://www.trainworld.com/manufact...o-sound-30-electro-motive-division-80-2018-1/

Ale tak jak napisałeś, ktoś w USA musi kupić z przesyłką na terytorium Stanów a później przywieźć Tobie w bagażu. I masz.
[DOUBLEPOST=1495510794][/DOUBLEPOST]O, nawet Athearn'a Genesis mają w promocji w kilku malowaniach... https://www.trainworld.com/manufact...-G68815-HO-SD70ACe-w-DCC-Sound-EMD-Blue-1202/
[DOUBLEPOST=1495510839,1495510515][/DOUBLEPOST]Ja już u nich kupowałem rękami znajomego. Na terenie Stanów przesyłka kosztowała parę dolców, do przyjęcia.
 
Reakcje
10 1 0
No ok można zminimalizować koszty, ale trzeba się nakombinować, a niestety nie każdy ma takie możliwości...
[DOUBLEPOST=1495517434][/DOUBLEPOST]Ale trochę od tematu odjechalismy;)
Chciałbym się wciąż dowiedzieć, czy jakaś firma, niekoniecznie Walthers produkuje elementy dodatkowe do SD70ACe ( coś w stylu blaszek foto.) , gdyby ktos chciał np. Zwaloryzować swój model? No chyba, że w USA nawet by nie pomysleli, że fabryczny model jeszcze trzeba poprawiac?...
No ok można zminimalizować koszty, ale trzeba się nakombinować, a niestety nie każdy ma takie możliwości...
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
989 23 0
Akurat amerykany są całkiem mocni w poprawianiu modeli fabrycznych. Niech Kolega najpierw powie, co by chciał podmienić "blaszkami"? Części dodatkowe produkuje np. Details-West. Brakujące, w omawianym teraz modelu SDD70Ace Walthersa, poręcze i uchwyty można też z powodzeniem dorobić samemu. Niezłą kopalnią wiedzy są filmy na YT, gdzie można podpatrzeć wiele rzeczy, od dorabiania części dodatkowych, po postarzanie modelu.
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
Problem z poprawianiem gotowymi czesciami jest taki, ze nawet sie nie zorientujesz kiedy koszty przewyzsza zakup innego modelu. Porecze, wycieraczki, weze itp itd. Raz $5, raz $3 za chwile $4 za jakas *******ke. Do tego wysylki bo zwykle w jednym miejscu takich elementow nie kupisz tylko trzeba osobno od manufaktur.
Zanim pomyslisz masz utopione $40-60 i sie okazuje, to cena np wypasionego w detale modelu Genesis od Athearn'a.

Oczywiscie jezeli robi sie to dla wlasnej satysfakcji, doskonalenia warsztatu modelarskiego lub na modelach unikatowych to nikt tego nie bedzie tak liczyl ale Walthersa raczej bym do bialych krukow nie zaliczyl :)

Jeszcze raz wstawie moja fotke ze strony 10 tego watku. Chyba widac roznice miedzy tymi modelami. Poprawienie produktu od Walthersa wymaga duzo czasu.....

DSC04843.JPG
www.jpg
 
Reakcje
10 1 0
Zdaje się, że wszyscy macie rację, nie ma sensu topic kasy w modelu, który po poprawkach i tak bedzie nieco odstawał od serii Genesis...
Dziękuję wszystkim za pomoc:)
 
Reakcje
10 1 0
Aczkolwiek przyglądając się baczniej dobrej jakości zdjęciom i porównując SD70ACe Walthers'a do GP38-2 gesnesis'a , którą już posiadam mogę stwierdzić, że model Walthers'a poza brakiem wymienionych detali nie różni się znacznie od modelu athearn'a. Wszystkie kratki wentylacyjne na identycznym poziomie, górne wentylatory przyzwoite, zawiasy i uchwyty oraz elementy , ktore są częścią budy sa odzwierciedlone jak w GP38-2. Maskownice wózków również przestrzenne składające się z osobnych elementów. Myślę, że po poprawkach raczej ten model nie odstawałby od stawki. No chyba, że są zmiany w konstrukcji... No i wiem też, że nie powinno się porównywać dwóch różnych typów loków...
 
Ostatnio edytowane:

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
989 23 0
Ten model Walthers to niestety typowa niskobudżetówka. Ja takie modele omijam szerokim łukiem. Cena, jak to zwykle bywa, idzie w parze z jakością. Na zdjęciach Athearn Genesis i Walthers.

porównanie_athg_ATHG68525.jpg porównanie_walthers_910-19807-2.jpg
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
Dekoder to Tsunami w wersji OEM. Nie ma wszystkich funkcji i mozliwosci konfiguracji.
Za $90 kupisz dekoder nowej generacji Tsunami 2.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.082 140 0
Za podobną cenę, zdecydowanie bym wybrał ESU Loksounda.

No chyba, że w H0 jest inna różnica między nimi, niż w N.
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
Jasne, kazdemu wg potrzeb i sympatii ;)
Chodzilo mi o to, ze w podobnej cenie $90 mozna kupic pelnowartosciowy dekoder z dowolnymi dzwiekami, a nie szarpac sie do przeszczepu z dedykowanym do jednego modelu dekoderem OEM.
 

Podobne wątki