• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele amerykańskie

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#1
Witam serdecznie. Ostatnio coś mnie naszło na amerykańskie diesle. Mam zamiar kupić sobie ze 2 modele. Jaka firma z wyższej półki robi takie modele?
 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
353 1 0
#3
Ja osobiście polecam producenta: Kato, MTH. Zależy jaka konkretnie lokomotywa cię interesuję i na czym bardziej ci zależy np detale, jazda, dźwięk :)
 

Ząbiak

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Szczerze powiem że pojechałeś po bandzie ( i to po zewnętrznej ;) )
Jak to musi wyglądać i jeździć i brzmieć za taką kase.
Ja za swoją GP50 ( Athearn Genesis ) dałem $230 i jeśli chodzi o detale i płynność jazdy jestem pod wrażeniem. Fakt że jestem nowy i jeszcze pewnie mało widziałem ale co może jeszcze być lepiej odwzorowane jeśli widać każdą śrubę, każdy zawiasik, każdy wężyk itp..
To tez z Overlandmodels za $899 i więcej, co mają i robią... Brak mi wyobraźnii :eek:
 

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 8 0
#8
B.dobry stosunek ceny do jakości MTH SD70ace .full wypas można kupić za 150 USD.Detal bez porównania lepszy niż w roco Gagarin ,a jazda klasa sama w sobie.
[DOUBLEPOST=1427753420][/DOUBLEPOST]Misiek ale to chyba nie diesel.:p
 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
353 1 0
#10
Najlepiej niech zainteresowany poda jaki konkretnie typ lub seria lokomotyw go interesuje:) wtedy będzie prościej coś doradzić ;-)
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#11
Szczerze powiem że pojechałeś po bandzie ( i to po zewnętrznej ;) )
Jak to musi wyglądać i jeździć i brzmieć za taką kase.
:D fakt, do tej polki to juz nawet drabiny trzeba ale nie wiemy czego oczekuje pytajacy.

A modele OMI .... Sa klienci Micro-Feinmechanik na modele europejskie sa i klienci OMI na modele amerykanskie.

W OMI nie ma kompromisow. Wszystko jest jak w odwzorowywanym oryginale. Przyklad, modele SD70ACe i Gevo, niektore wersje roznia sie okienkami w kabinie. Nie wiem czy to zalezy od linii ktore zamawiaja z konkretnymi wymaganiami czy tez od fazy produkcji i producent sam zmienia ale raz sa prostakatne a raz z zaokraglonymi rogami. Jedne sa przyciemnione a w innych lokach biale.
Wiekszosc producentow wybiera kompromis i majac forme na model ogranicza sie do zmiany malowania, rzeczy istotnych (oswietlenie) i nie zmienia formy po to zeby jeden z modeli zrobic z okienkami zaokraglonymi.
W OMI takie rzeczy sie nie zdarzaja - 100% zgodnosci.
Ja az takim purysta nie jestem ale jak czytam na forach amerykanskich to ludki potrafia wytknac takie szczegoliki ze mozna zwatpic czy to jeszcze hobby i zabawa czy chodzi o ratowanie planety przed kataklizmem. Cos w stylu watku o EU07 i kolorze izolatorow ;)

OMI moze sobie pozwolic na takie podejscie bo tam praktycznie kazdy model to odrecznie wykonane arcydzielo.
Inny przyklad - "trabki". Kazda spolka ma swoj sygnal Horn. Jest to kwestia innego ukladu dzwiekow na tych samych trabkach albo nawet innych trabek. Z reguly model z producji wielkoseryjnej leci z najbardziej popularna trabka ale istnieje caly rynek "odlewaczy", ktorzy oferuja elementy do wymiany na wlasciwy uklad trabek.

ale co może jeszcze być lepiej odwzorowane jeśli widać każdą śrubę, każdy zawiasik, każdy wężyk itp..
Jeszcze z pol roku wstecz bylo widac bardzo duza roznice w osprzecie miedzy OMI a "plastikami". Weze to byly czarne plastikowe nitki i tyle. Gniazda byly na budzie ale niepomalowane ani nie oznaczone.
Ostatnie modele InterMountain, Athearn czy MTH maja swietne weze - z metalizowanymi koncowkami. Gniazda sa pomalowane z naniesionymi opisami ktore da sie nawet odczytac.

Ja akurat zgadzam sie z Toba i calkowicie wystarczaja mi modele z polki $200-$300. Nie ukrywam ze chcialbym miec jakis model OMI ale mysl ze w tej cenie moge miec 4-5 innych lokow odwzorowanych na bardzo dobrym poziomie z dekoderami full wypas, do jazdy ktorych nie mam zadnych uwag, skutecznie mnie hamuje przez sieganiem na polke OMI ;)
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#12
Najlepiej niech zainteresowany poda jaki konkretnie typ lub seria lokomotyw go interesuje:) wtedy będzie prościej coś doradzić ;-)
Chodzi mi o ten model. Wygląda przyzwoicie. Nie wiem jak w realu to wygląda, dźwięczy i jeździ? Czy wykonanie jest porównywalne do Brawy, Roco? Na tym modelu mi zależy.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
#13
Wygląda przyzwoicie?? On wygląda zaje...iście!
Wiem że to nie to samo, ale tak brzmi SD70ACe od MTH:


A tak brzmi Baldwin Centipede od Broadway Limited:

 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
353 1 0
#14
SD70ACe firmy Athearn serii Genesis nie masz co porownywać do roco czy brawy. Mnustwo elementów fototrawionych, wszystko w skali tak jak powinno być. Jazda też dobra (silniki takie same jak roco). Dekoder dźwięku Tsunami a glośnik z komorą rezonansową, dźwięk bardzo wyrazny i czysty. W analogu dźwięk też dziala. Jedyne co mi się nie podoba to mikro żarówki. Ja mam SD70ACe i SD70M-2 od MTH mniej detali ale jazda i dźwięk lepszy. Z Genesisa mam ES44AC i SD70MAC. Trochę w skrócie ale pytaj dalej:) ogólnie polecam Genesisa :) :) :)
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#15
SD70ACe firmy Athearn serii Genesis nie masz co porownywać do roco czy brawy. Mnustwo elementów fototrawionych, wszystko w skali tak jak powinno być. Jazda też dobra (silniki takie same jak roco). Dekoder dźwięku Tsunami a glośnik z komorą rezonansową, dźwięk bardzo wyrazny i czysty. W analogu dźwięk też dziala. Jedyne co mi się nie podoba to mikro żarówki. Ja mam SD70ACe i SD70M-2 od MTH mniej detali ale jazda i dźwięk lepszy. Z Genesisa mam ES44AC i SD70MAC. Trochę w skrócie ale pytaj dalej:) ogólnie polecam Genesisa :) :) :)
Gdzie mogę taki model kupić? W modelbahn szop lippe mogę zamówić. Sprowadzą mi ten model?
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#19
Chodzi mi o ten model. Wygląda przyzwoicie. Nie wiem jak w realu to wygląda, dźwięczy i jeździ?
Tez sie na niego czaje.
Mam slabosc do modeli w malowaniach Demo. Mimo, ze juz mam Athearna w paru malowaniach to i na tego mam chrapke.
Wyglada bardzo dobrze, jezdzi poprawnie ale sa lepsze modele, dzwieki ok - standardowe Soundtraxx Tsunami.
Bylo spore opoznienie z tym modelem ale Athearn napisal ze juz jest dostepny.

Clipboard01.jpg
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
989 23 0
#20
Arti55, ja kiedyś też myślałem, że skończy się na dwóch modelach amerykańskich... :LOL: jeśli mogę podpowiedzieć, to ja lubię i cenię Kato - choć to chyba nie tak wysoka półka jakbyś Ty chciał ;) na duży plus zaliczam przemyślane rozwiązania wnętrza modelu.
 

Podobne wątki