• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej na Mazowszu

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Kiedyś była inna kolej i różne rzeczy dało się robić. Jako przykład to jak się dawniej zaprowadzało ezety do Mińska to obrót był na Kędzieraku, a teraz trzeba latać do Grzebowilka.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
120 3 0
Wiesz, tu mamy do czynienia z EZT, to jeszcze fizycznie jest to wykonalne w takich miejscach. Ale skład wagonowy? Na posterunku odgałęźnym? To nie brzmi poważnie.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.589 73 0
Brzmi jak najbardziej poważnie, informacja jest od maszynisty MD Praga, który kiedyś zamieszkiwał w tamtych stronach. Dodał jeszcze bardzo poważnie co myśli ..... w temacie obrotu w Sadownem - "szkoda k...., że nie w Tłuszczu...."
Tak, że zamiast snuć niepotrzebne teorie, wystarczy zerknąć do rozkładu jazdu, gdzie czarno na białym widać, że w przypadku oblotu w Sadownem po prostu zabrakłoby rozkładowego czasu.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
Aktualnie mamy na posterunku "Prostyń Bug" zwykły trapez, ale kiedyś mogło to wszystko inaczej wyglądać....
Tak samo jak przed moderną na linii nr 6 kiedyś posterunek bocznicowy, a teraz zwykły p.o. - Ostrówek...

A z innej parafii:
IMG_20160304_085105.jpg
Bolimek wracający z Siedlec

IMG_20160307_131602.jpg

Z pozdrowieniami dla mańka... ;););) towarowy zbliżający się do stacji Mińsk Mazowiecki (posterunek MMz)...

IMG_20160309_101241.jpg
Stadlerek jadący do Wwy Zachodniej... ( gdzie, to widać:D)

IMG_20160309_102358.jpg

... i Stadlerek w drugą stronę...( tzn do Siedlec)

Pozdrawiam z MMz:):):)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
o_O...:eek:...:)...:D...,no księżycu...zajefajnie to musiało wyglądać w tych czasach...

Pozdrawiam z MMz:):):)

ps. ktoś się orientuje, jak wyglądał ten posterunek (podg./ st??)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
Preki, ten schemat, znamy. Sęk w tym, że spójrz na datę- 1963 rok. Od tego czasu jak kasowali łącznice/ linie pomiędzy Treblinką a Prostyniem mogli skasować coś więcej - jakieś tory dodatkowe i potencjalną drugą głowicę stacyjną... Dlatego napisałem "jak wyglądał??"
Księżyc..., to nie był fragment rozkładu pociągu zwanego " włóczęgą północy" czy jakoś tak??? Bo coś mi się kojarzy, ale pewien nie jestem...

Pozdrawiam z MMZ:)
 
K

KNG

Gość
To jest posterunek odgałęźny
A teraz proszę, przeczytaj uważnie co jest napisane po prawej stronie nazwy posterunku ruchu Prostyń Bug.
Uważnie.
Jak widać jest tam litera m.
Co zaś oznacza litera m przy nazwie posterunku ruchu Prostyń Bug?
Popatrz niżej.
czytanie ze zrozumieniem.jpg

Jak widać w Prostyniu nie było posterunku odgałęźnego była mijanka.
Powtórzę, mijanka.
Jeszcze raz powtórzę, mijanka.
Być może była to specyficzna mijanka albo nawet wyjątkowo specyficzna mijanka ale nie takie cuda zdarzały się na ówczesnej kolei.
Czy na mijance, nawet wyjątkowo specyficznej możliwy jest oblot składu?
Ależ oczywiście, że jest możliwy.
Możliwe, że pociąg popychano do Małkini, gdyż nie jest możliwym dokonać tam oblotu składu.
Nic z tego. Na końcu składu był drugi parowóz Ok1, doczepiony tendrem na przód i od Prostynia prowadził skład kominem na przód do Małkini.
Parowóz ciągnący skład do Prostynia wracał luzem do Siedlec.
A teraz spróbuj udowodnić, że to niemożliwe ... hehehe
Księżyc..., to nie był fragment rozkładu pociągu zwanego " włóczęgą północy" czy jakoś tak??? Bo coś mi się kojarzy, ale pewien nie jestem...
Owszem to jest fragment rozkładu jazdy słynnego Włóczęgi Północy.
Ów fragment otrzymałem od Andrzeja Massela, o czym radośnie zapomniałem napisać w poprzednim poście.

Pozdrawiam serdecznie i północnie.

ksiezyc_nad_gieesem ...
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.589 73 0
Nic z tego. Na końcu składu był drugi parowóz Ok1, doczepiony tendrem na przód i od Prostynia prowadził skład kominem na przód do Małkini.
Parowóz ciągnący skład do Prostynia wracał luzem do Siedlec.
A teraz spróbuj udowodnić, że to niemożliwe ... hehehe
Niestety, ale to tylko somnambuliczna beletrystyka..... a zdaje się, że nie o to tu chodzi. :(

Napiszę po raz kolejny - po przyjeździe do Prostyni parowóz był odczepiany i po oblocie był przyczepiany z drugiej strony składu. Nie było żadnego drugiego Ok1.

PS - 1. W tym temacie rozmawiałem z dwoma starymi maszynistami i jednym bardzo starym.
PS - 2. Taka sama sytuacja była w Jedlinie Zdrój przy pociągach z i do Wałbrzycha zmieniających kierunek do i ze Świdnicy - par. TKt48 oblatywał skład.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
Korzystając z korzystnej pogody ruszyłem swoje szacowne cztery litery na spacerek wszerz stacji Mińsk Mazowiecki
(wzdłuż linii 13)...
IMG_2312.JPG
górą linia 13, dołem ul Sosnowskiego...

IMG_2318.JPG

...ten sam wiadukt z drugiej strony i 222M-002 jadący w stronę st. Grzebowilk...

IMG_2323.JPG
... kibel w krzakach...w ZNTK MM oczekuje jakiejś P5...
(wczoraj został przyciągnięty TRAXXem z drugim EZT jako push pull http://forum.modelarstwo.info/threads/kult-jednostki.21721/page-19 )

IMG_2326.JPG
... podążając dalej pomiędzy drzewami i przez płot ZNTK MM zobaczyłem tą parę... co odwróciło moją uwagę od zasadniczego celu udania się w to miejsce, a wykorzystał to ten gagatek...

IMG_2325.JPG
... więc nie pozostało mi nic innego jak wrócić do "sesji foto "przez płot...

IMG_2328.JPG
... no to odliczamy:EN 77,EN 76,...

IMG_2329.JPG
... i pewien szczegół wzrok mój przykuł, niby nic nadzwyczajnego - betonowy wysięgnik na którym wisiała oryginalnie lampa oświetlająca teren ( chyba z lat 50 - ZNTK ruszył z tego co pamiętam w 1954r. więc tak się domyślam...). Potem w ramach modernizacji musiano założyć to co widać...

IMG_2337.JPG
...było ich trzech...

IMG_2347.JPG
...przepust pod linią 13 na przedłużeniu ulicy Zachodniej w Mińsku Mazowieckim (widok od drugiej strony toru). Kolejny węglarz...


Pozdrawiam z MMz:)

ps. tym razem starsza latorośl poratowała ojca aparatem:D:D:D
 

Podobne wątki