• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej na Mazowszu

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
Mławska Kolej Dojazdowa, stacja "Grudusk"...
Kiedyś stacja węzłowa z której można było pojechać do: Mławy, Ciechanowa, Makowa Mazowieckiego...
IMG_2368.JPG

zrobione dziś po drodze z Mławy do Mińska... (widok w kierunku Makowa - głowica stacyjna od strony Mławy/Ciechanowa)... ten rozjazd umożliwiał wyjazd do Ciechanowa ( tak sądzę, ponieważ tor na bok był "odcięty" na nim)

IMG_2371.JPG
W krzakach takie ustrojstwo się znajdowało... Naciąg pędni do semafora wjazdowego(?)...
Koło budynku stacyjnego (teraz mieszkalnego) znajdował się stojak z dźwigniami nastawczymi z zabezpieczeniem kluczowym (uzależnieniem??)... Zdjęcia brak- może w archiwum znajdę lepsze jakościowo ( ciemno było już... za ciemno dla fotoaparatu).
Przy rozjazdach znajdowały się oczywiście zamki z ryglami...

Pozdrawiam z MMz:)

ps. Wesołych jajek i zalanego Zająca:D:D:D...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
Po odprowadzeniu dziecka do szkoły tatuś wybrał się na spacer i ...

IMG_2393.JPG
po nastu dniach się doczekał...(trochę tylko te chmury..., no ale nie wybrzydzajmy):D:D:D

EN57-xxRx.jpg

...na ZNTK'u dzień jak co dzień, ktoś / coś czeka poczekalni...:D:D:D

EN 76...EN57....jpg

...stoimy ... cisza... nic się nie dzieje...

401Da....jpg

... tylko 401 Da szaleje...:D:D:D

przeciąganie wagonika z Tygrysem....jpg

...z Tygrysem na "półsprzęgu"...

SKMT manewry na trupa.jpg
... potem jej się znudziło i zaczęła bawić się z jamnikiem z SKMT.

IMG_2407.JPG
:podstepny::podstepny::podstepny:Dziwne, wszystko "Mazowieckie"... Województwo,... Mińsk,...Koleje...;)

IMG_2408.JPG
98899 do Czeremchy...

IMG_2409.JPG
...

IMG_2411.JPG
...pojechał sobie w siną dal (szczególnie siną przy dzisiejszym zachmurzeniu)...

Stadler F04.jpg
... by minąć się ze Stadlerem jadącym jako 91870/1 do W-wy Zachodniej...

... i znowu Stadler F04.jpg
... który ino śmignął obok...:D:D:D

Pozdrawiam z MMz:)


ps. niestety część zdjęć jest lekko przekadrowana z przyczyn objektywnych,,,
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
Oj tam Pawle...szczegół...:gwizd::gwizd::gwizd:
A jako, że "Kolej na Mazowszu" to linia 521 i linia 2... ( w obrębie stacji Mińsk Maz.) :
IMG_2436.JPG
Flirt z KM jako pociąg 19877 (do Siedlec) a zanim na "odstęp" lub dwa jechała ...

IMG_2437.JPG

TLK "BYSTRZYCA" do Lublina... (tu na linii 521 ex łącznica Stojadła - Kędzierak) - wiem, Karp powinien pływać we właściwym wątku.

IMG_2440.JPG
...tu Karp od strony płetwy ogonowej...

IMG_2441.JPG
"towar" z jak się później okazało próżnymi węglarkami ( tablice przestawcze na "próżny")...

IMG_2445.JPG
...,
IMG_2446.JPG
..., część węglarek posiadała pomosty takie jak tu widoczne...( wrzucone - może komu to będzie potrzebne:))

IMG_2456.JPG

...ten mnie wziął z zaskoczenia..., pewnie jakaś TLK'a z Lublina...

IMG_2462.JPG
... która pojechała w kierunku Warszawy Wschodniej Dal
ekiej(posterunek WSD)...

IMG 2464.jpg
57AL z KM jako 91816/7 z Mińska do Wwy Zachodniej...

IMG_2480.JPG

... i kolejny Flirt z KM jako 91880/1...

W plenerze towarzyszyła mi młodsza latorośl, która pstrykała swoje "fotki" na swym telefoniku... i był On z nich bardzo dumny...(oczywiście latorośl - w wieku 6 lat, nie telefonik):D:D:D

Pozdrawiam z MMz:)
 
Ostatnio edytowane:

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Wracając do tematu istnienia mijanki na post. Prostyń Bug, to w kilometrze 82/7, przy torze nr 1 da się zauważyć fundamenty i pokruszone mury jakby, a raczej na pewno po dawnej nastawni, co potwierdza istnienie tam dwóch głowic rozjazdowych.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
W drodze na plener pomiędzy ex posterunkami Stojadła i Kędzierakiem aktualnie linia521...


IMG_2492.JPG
Tygrysy w klatce... (niestety robione pod światło..)

IMG_2509.JPG
PKP PLK się mierzyła...

SKMT.jpg
... a tego to się zupełnie nie spodziewałem... 2x EN 57 AKM z SKMT

IMG_2516.JPG

...


IMG_2518.JPG

... się towar napatoczył...

IMG_2525.JPG

...wg rozkładu ze strony IC miał to być 38106 "Gombrowicz" tu w kierunku Szczecina (dość spóźniony)

IMG_2532.JPG
... i 83107 Gombrowicz w kierunku Przemyśla ...


Ponad to dziś był jeszcze jakiś dziwny wysyp MIG'ów 29..., no ale to już inny temat:gwizd::gwizd::gwizd:
MIG29.jpg



Pozdrawiam z MMz:)
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Tak dla celów poglądowych wrzucam teraźniejsze fotki posterunku Prostyń Bug. Kolejno zdjęcia okręgu nastawczego PrB, wjazd na most i okręg nastawni wykonawczej.
20160404_174558.jpg
20160404_174735.jpg
20160404_174817.jpg
20160404_174825.jpg
Niestety fotki fundamentów po nastawni nie mam, ciężko ją wykonać przez boczne okno przy prędkości 100 km/h.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
Mateusz, czy na ostatnim zdjęciu widoczny po prawej stronie nasyp to pozostałość po torze jaki był do WW2???
Z tego co pamiętam przeprawa przez Bug była dwutorowa, w czasie wojny mosty zostały wysadzone, a po WW2 odbudowano jeden z nich i zostawiono odnogę do Treblinki...

Pozdrawiam z MMz:)
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Było chyba tak jak napisałeś, że po drugiej wojnie pozostał jeden most, widoczny nasyp to pozostałość po pierwszym torze, jest trochę rozgrzebany przy nastawni PrB.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
Dziś znów linia 521+ kawałek linii 13 ( od ex. Kędzierak do mostu na rzece...rzeczce Srebrnej)...



IMG_2538.JPG

222M z KM jako podsył na 98899 z Tłuszcza do Mińska z obrotem w Grzebowilku...

IMG_2540.JPG
Flirt z KM jako 19867 do Siedlec...


IMG_2541.JPG
... i z za krzaka wyłonił(a) się... 62106/7 "KONOPNICKA" sunąc majestatycznie ...40 km/h:D

IMG_2544.JPG
... trochę umorusana...

IMG_2547.JPG
... pojechała do Lublina...


Przemieszczając się w stronę mostu na Srebrnej (tylko z nazwy) trafił się towar z ...
EU 0 -019E + wahadło inno freight.jpg

Cargowską EU07-019E z wahadłem Innofreight...

Rzeczony most na rzeczce Srebrnej wygląda tak... -tu czekałem na "Gombrowicza"...

IMG_2561.JPG

...niestety przy okazji jakiegoś remontu spaprali go tynkiem na filarach... ( niestety brak mi teraz zdjęcia archiwalnego, nie pamiętam tylko czy przęsło główne było kratownicowe czy z blachy...)

IMG_2564.JPG
... taki widok się z niego roztacza (widok w stronę Grzebowilka) ...


rządowy śmigłowiec.jpg

także takie coś się się trafiło (później jeszcze raz go widziałem jak wracał z Janówka)...

IMG_2567.JPG
... no i doczekałem się 38106 "Gombrowicz" :D:D:D

Pozdrawiam z MMz:)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 78 8
No i jak zawsze co jakiś czas wracającemu z dzieckiem ze szkoły tatusiowi musiało coś od...;););).

Manewrujący podsył na 98899 w obrębie posterunku MMz ( stacja Mińsk)
IMG_2704.JPG


IMG_2708.JPG
...

IMG_2714.JPG
98899 odbija kontrolne...

IMG_2732.JPG
... a tu 19869 do Siedlec...

W sumie to, że tatuśkowi odbiło to jedno..., ale zdjęcia tatuśka telefonem także robiła młodsza latorośl ( w wieku 6 lat).
:D:D:D
Oto jego dzieła... Czeremszak
PHOTO_20160421_131342.jpg

oraz 19869... do Siedlec
PHOTO_20160421_132558.jpg


Pozdrawiam z MMz:)

ps. młody był dumny z tego co mu się udało uwiecznić:)
 

Podobne wątki