• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej na Mazowszu

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#1
Witam wszystkich miłośników prawdziwej kolei.

Założyłem nowy wątek, abyśmy mogli prezentować kolej Mazowsza nie zaśmiecając wątku warszawskiego. Zapraszam wszystkich chętnych do dzielenia się fotkami z Mazowsza.



Do kolegi Irokez46 i do Corwina
Proponuję przenieść tutaj wątek „ Wycieczka do Sierpca” jeśli będzie taka wola autora.



Na początek wrzucam fotki z mojej wiosennej wyprawy do Tłuszcza.
Ku mojemu zdziwieniu w Tłuszczu jeszcze pachnie koleją. Jeszcze czuć zapach podkładów kolejowych stojąc na „ szubienicy”
 

Załączniki

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
O widzę stację przez którą co dzień przejeżdżam będąc pracy, w takim wyglądzie Tłuszcz już długo nie pozostanie bowiem na jesieni rusza remont z projektu Rail Baltica.
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#5
O widzę stację przez którą co dzień przejeżdżam będąc pracy, w takim wyglądzie Tłuszcz już długo nie pozostanie bowiem na jesieni rusza remont z projektu Rail Baltica.
TYM BARDZIEJ wrzucajcie tu więcej fotek
Na fotce IMG_8140.JPG skład prawdopodobnie wracający z pustymi węglarkami z Ostrołęki;)
Marcinie czekamy na relacje dzisiejsze i dawniejsze z węzła i lokomotywowni Ostrołęka
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#6
No to kilka zdjęć z Tłuszcza ze stycznia 2010. Niestety, samej stacji nie mam.

IMG_2205a.jpg
IMG_2206a.jpg
IMG_2209a.jpg
IMG_2214a.jpg
IMG_2215a.jpg
IMG_2216a.jpg
IMG_2224a.jpg
IMG_2230a.jpg
IMG_2231a.jpg
IMG_2232a.jpg
 
Ostatnio edytowane:

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#7

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
Tarcz rozrządowych już nie ma (leżą w krzakach przy nastawni Os), a rozrząd odbywa się z toru przy górce mający lekki pochył. Do Szczytna pociągi nie kursują od czerwca 2001, ale za to można jeszcze dziś zobaczyć gagariny, np. dziś pojechały 2x + 3200t przez Ostrów Maz. do Ostrołęki. A z dawnego "Kurpia" do Warszawy pozostał tylko ogryzek w postaci pociągu KM2904 70370 odjeżdżający z O-ki o 16:14.
 
OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#14
Widzę, że wątek się rozwija. :)
Dorzucam fotki z Kozienic. Z linii 76 Bąkowiec - Świerże Górne (elektrownia Kozienice).
Ruch na tej trasie to wahadła węglowe i silosy z cementowni Ożarów.
Oto fotki z fragmentu linii przebiegającej przez Kozienice.
Najpierw zlikwidowane odejście do Kozienickich zakładów meblowych.
Tory całkowicie zarośnięte pozostały tylko urządzenia SRK i betonowe słupy.
Dalej nieczynny posterunek w Janikowie.
 

Załączniki

Reakcje
1.731 13 0
#15
A to ostatnie fotki z trasy z jesiennej Wa-wy Wileńskiej do Tłuszcza i deszczowej Ostrołęki...
 

Załączniki

OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#16
Jak już jedziemy w stronę Ostrołęki to jeszcze kilka fotek z Wyszkowa.
 

Załączniki

OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#17
Fotki z Emilianowa na linii nr 10 Legionowo - Tłuszcz.
Jest tam odejście do bazy paliwowej grupy Lotos.
 

Załączniki

OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#19
Mały spacerek po Zielonce podczas oczekiwania na zamontowanie haka. Dawno nie byłem i trochę się zmieniło.
Rozumiem kryzys itp, ale nawet na żarówki nie ma kasy.(n) A tak przy okazji to słyszałem w telewizorze, że "kryzys w Polsce się już skończył"
Natomiast godna pochwały kreatywność zarządcy tego odcinka. Oraz pierwsza nagroda za działania proekologiczne i wykorzystanie surowców wtórnych. (y)
Są też próby zwiększenia prędkości i dano ładne dziesiąteczki, ale dalej..... sierżant na sierżancie. Nie tylko w tym miejscu.
 

Załączniki

Podobne wątki