• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
152 1 0
Przepraszam za wstawianie zdjec w odpowiedzi, ale telefon nie chce wspolpracowac z palcami. Na pierwszym zdjeciu het po lewej stronie stoi kibel w malowaniu "niemieckim" z zoltym pasem nad oknami, na jednym czlonie. Czy to pierwsza klasa?
Tak, to pierwsza klasa. Jednostka to chyba ED72 - widać pantograf połówkowy.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
- źródło: zbiory własne autora
- autor: @Remaj12
- opis: 16 marca 2016 roku - przed 21:30 - mglista (zadymiona...) stacja Bydgoszcz Główna - jednostka EN57-1944 [Oddział Kuj.-Pom. z siedzibą w Bydgoszczy] jako pociąg REGIO nr 50462/3 relacji Bydgoszcz Główna - Toruń Wschodni, oczekuje planowego odjazdu o godzinie 20:34 z toru 5 przy peronie 3a. Według informacji podawanej w internetowym rozkładzie jazdy, obsługę tego połączenia powinien zapewniać ELF. Mi akurat jego brak pasował... przyjemnie się jechało na fotelu w dawnym przedziale klasy pierwszej... Obok jednostki spała sobie smacznie EP07-1044.

DSC_0898.JPG

DSC_0864.JPG


DSC_0875.JPG

DSC_0863.JPG

Jak widać poniżej - zdarzają się odbłyśniki matowe i z połyskiem... jakiego mieli pod ręką, takiego założyli... po wymianie. Co więcej... komory świateł sygnału końca pociągu, nie są z tyłu (za żarówką) szczelne i odbłyśnik świeci delikatnie światłem białym.

DSC_0877.JPG DSC_0878.JPG DSC_0881.JPG
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
W miarę młoda jednostka i poszła do kasacji, ciekawe co było tego powodem. U nas zapewne przeistoczyła by się w AL-kę czy innego AKMa.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Pasieki... :D:D:D, jak sobie przypomnę wakacje spędzane u znajomych i dość długie godziny spędzone w nastawniach to normalnie banan na twarzy mi się robi. Pamiętam jak jeszcze stał tam przy rampie sznur odstawionych lodówek, wszystkie tory kompletne - bocznica do (chyba) GS'u i plac przeładunkowy od strony dworca...
To se ne vrati...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
No i dwa KM-owskie Kible jako Push-Pull wciągają się do sanatorium ZNTK MM pewnie na agrotuning... ( z powodów odległości, numery taboru nieczytelne...)
IMG_20160323_121556.jpg

stacja Mińsk Mazowiecki,tor 9...

PHOTO_20160323_122000.jpg

i ten sam skład pod innym kontem...

Pozdrawiam z MMz:)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Ups... tak się spieszyłem, że spi...m:gwizd:, Dzięki Jarząbek, nie zauważyłem:). Nawet z tego pośpiechu nie wrzuciłem tego...

PHOTO_20160323_124632.jpg
...dobrze, że płot ma spore dziury:D:D:D.

Pozdrawiam z MMz:)

ps. niestety zrobione sprzętem aparatozastępczym...:(
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Adamie, niestety aktualnie dysponuje tylko fabletem o kiepskich parametrach stąd taka jakość... a grzanek niestety nie robi, tostów też:(

Pozdrawiam z MMz:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki