• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Wysoka Gorzowska

OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#86
Prace przeniosły się w rejon za rampą. W czasach świetności znajdował się tu plac do składowania cieńszej dłużycy. Na miejscu była cięta na krótsze odcinki - kopalniaki. Kopalniaki były tu ładowane na wagony i jechały do miejsca swojego przeznaczenia.
Czeka mnie w tym miejscu sianie trawy, sypanie trocin, resztek kory itp.
20220113_224925.jpg
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#87
Koledzy z mojej grupy polecili mi do szpachlowania szczelin np. między budynkiem i gruntem fajną masę szpachlową. Dobrze pracuje się nią, nie ciągnie się, jest zwarta i super lekka. Szpachlowanie szczelin klasyczną szpachlówką, czy masą klejącą do styropianu było bardzo męczące.
Ślady po wypełnieniu zamaskuję warstwą piasku.

20220123_221747.jpg
20220123_220808.jpg
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#88
Ewolucja modelarska

Na stacji w Wysokiej stała ręczna pompa. Pamiętała czasy początku stacji. Sam wielokrotnie bawiłem się nią w latach 80-tych. Wody już nie podawała. Tak się złożyło, że nie mam ani jednego zdjęcia z nią. Oryginał "zniknął" w tajemniczych okolicznościach około 2000 roku. Została mi widokówka z 1912 roku i obraz w pamięci. Wariant lutowany to moja interpretacja tej pompy z początków kariery modelarskiej
Obecna powstała z kawałków polistyrenu i drutu mosiężnego.

20220124_154802.jpg


20220124_200736.jpg


Do malowania pompę zsunąłem ze szpilek w fundamencie.
20220124_224926.jpg
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#94
Przyszła chwila, którą odwlekałem od dawna. Czas zmontować naprężacze od Andrzeja z Efc Loko. Będą zbudowane "hybrydowo". Główne węzły konstrukcyjne zostaną zlutowane. Resztę skleję.
20220204_153455.jpg
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#96
Na makiecie tak samo jak w oryginale bocznica została od jednej strony zabezpieczona wykolejnicą. Detal wykolejnicy powstał ze zlutowanych blaszek fototrawionych produkcji @WM-MODEL . Zwrotnik to produkt KLUBA. Ze swojej strony dorobiłem ucho do napędu poprzez "wykorbiony" odcinek drutu. Docelowo do napędu posłuży serwo modelarskie. Na zdjęciach widać wykolejnicę nie zamontowaną, jeszcze w stanie surowym, przed malowaniem i montażem latarni.
20220217_212332.jpg
20220217_212528.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#99
Kolego Tomku, przecież nie śmiałbym krytykować takiego dzieła. O latarni zrozumiałem, że jeszcze będzie, ale z tego zdania
Na zdjęciach widać wykolejnicę nie zamontowaną, jeszcze w stanie surowym, przed malowaniem i montażem latarni.
zrozumiałem, że reszta już jest, tylko nie przymocowana, dlatego zwróciłem uwagę na brak elementu płyty, którego zadaniem jest wykolejeni taboru.