• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Stacja głównie towarowa

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
Super to wygląda i dodatkowo jest dowodem na to że zerówka jest ostatnią ze skal którą przy odrobinie chęci można pobawić się w domowych pieleszach ,
Z uwagą obserwuje działania kolegi być może po zrobieniu taboru PKP przyjdzie czas na podobne działanie .
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
Fajny nocny klimat ale wydaje mi się, że te lampy trochę zbyt mocno świecą. Chociaż to chyba lampy jarzeniowe więc może ta jasność nie jest przesadzona. Czy masz możliwość regulacji natężenia oświetlenia i czy oświetlenie jest włączane analogowo czy cyfrowo ?
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
dodatkowo jest dowodem na to że zerówka jest ostatnią ze skal którą przy odrobinie chęci można pobawić się w domowych pieleszach
Można, ale chyba już nie na zasadzie makiety...

Paweł, ale na projekcie jest krótki odcinek tej makiety 480 cm. Pokaż proszę projekt całości. Czy magazyny powinny stać na końcu toru, przy kozłach oporowych ? chyba nie...
Niestety całość będzie miała tylko 480 cm długości, bo nie mam więcej miejsca w pokoju
tylko 480cm...w H0 to całkiem dużo na makietę, a w 0 to tylko krótki odcinek do przetaczania wagonów w prawo i w lewo. Chociaż kiedyś może sobie takie małe coś w 0 wykonam?;)
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
To się zgadza ,powiedzmy że jest to diorama prezentacyjna dla taboru .
Wiadomo ,że wszechobecna HO jest dobra do pokazania współistnienia infrastruktury kolejowej z taborem ,to jednak daleko jej do finezji niektórych modeli w zerówce ,że o jedynce nie wspomnę .
Nie mniej jednak to co prezentuje Paweł , jest jednym z kroków do popularyzacji tej skali u nas .
Choć jeśli chodzi o budowę samego modelu bez makiet , to chyba jednak wolę swoje 5":)
 
OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
409 0 0
Tempest - Mam możliwość zmiany napięcia z 15 na 6 V. Oświetlenie sterowane będzie analogowo przełącznikiem 4 pozycyjnym tak, żeby móc włączać niezależenie oświetlenie w biurze lub na rampie.
DieselPower - to jest makieta, która składa się z dwóch modułów (mniejszy i większy, zerknij na poprzednie moje wpisy) połączonych łukiem, który obecnie jest rozłożony, bo taki był mój projekt, ponieważ znajduje się on przy oknie i nad moim biurkiem, przy którym często pracuję. Makiet ma formę litery U.
Kilka zdjęć z dzisiejszych prac. Na tej części większego modułu dojdą jeszcze drzewa, latarnie i inne duperele.
A propos mały budynek ma czynne oświetlenie zewnętrzne.
 

Załączniki

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Super. Choć ja bym jednak dążył do zamknięcia obwodu tak, aby jakiś pociąg mógł sobie bez przerwy pomykać po makiecie bez konieczności pilnowania go ;)
 
OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
409 0 0
Super. Choć ja bym jednak dążył do zamknięcia obwodu tak, aby jakiś pociąg mógł sobie bez przerwy pomykać po makiecie bez konieczności pilnowania go ;)
Chętnie przystanę na taką propozycję, tylko kto powiększy powierzchnię mojego mieszkania?
 

Załączniki

OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
409 0 0
Do grudnia muszę czekać na "anglika" od Walter'a, ale podłubałem w tzw. międzyczasie.
 

Załączniki

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
Nowe latarnie i figurki dodają stacji życia! Czy mógłby Kolega zdradzić rolę jaka została zaplanowana dla tego małego ceglanego budyneczku?
 
OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
409 0 0
... Czy mógłby Kolega zdradzić rolę jaka została zaplanowana dla tego małego ceglanego budyneczku?
Oryginalnie jest to budynek kompresorowni, ale zrobiłem z niego kanciapę dla obsługi wagonowej. Pasażerowie na ławce docelowo będą na stacji, którą planuję zrobić w przyszłym roku, kiedy wezmę się za ostatni moduł.
 
OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
409 0 0
Pojawiły się różne ludki
 

Załączniki

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Chętnie przystanę na taką propozycję, tylko kto powiększy powierzchnię mojego mieszkania?
Fajna makieta i pokazuje jak fajnie jest ta skala optycznie dobrana do ludzkiego oka, tak że patrzy się jak by na prawdziwą kolej. W celu połączenia dwóch końców "U", można by zbudować taki rozkładany most z kształtowników aluminiowych. Może być na zawiasach podnoszony do góry, lub po prostu zdejmowany.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 270
Makieta i moduł 0 15

Podobne wątki