• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Stacja głównie towarowa

OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
410 0 0
Prawie półtora roku czekałem na tego anglika. Musiałem się on niego upomnieć (miał być gotowy najpóźniej w grudniu 2021), bo nigdy by do mnie nie dotarł, pomimo wniesionej zaliczki.
Kiedy już będę go miał, to zacznę dalsze prace na makiecie.
W międzyczasie wymyśliłem rozwiązanie godne leniwca takiego, jak ja.
Zamiast mozolnego składania/rozkładania ciężkich części łącznika między obiema częściami (są one widoczne na wcześniejszych moich zdjęciach) zrobię dodatkowo torowisko na płycie MDF, bez tworzenia modułów i do tego proste podpory.
Kiedy złapie mnie chcica na jazdę i manewry na obu częściach, to wtedy szybko rozłożę taką lekką protezę.
Torowisko na ten cel już odpowiednio przygotowałem.
Poniższe zdjęcie mojego anglika otrzymałem dzisiaj w mailu od Waltera.
Widzę, że zmienił złącza iglic.
Nie wiem czy będzie to lepsze rozwiązanie, niż to, co oferował poprzednio. Okaże się.
Na pewno na plus jest to, że oba napędy do iglic mogą być po jednej stronie (tak jest w rzeczywistości na kolei), bo w poprzedniej wersji musiałem je zamontować po przeciwnej stronie.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
oba napędy do iglic mogą być po jednej stronie (tak jest w rzeczywistości na kolei)
W rzeczywistości na kolei bywa różnie, zależnie od warunków miejscowych. Napędy mogą być po jednej stronie, albo po drugiej, albo jeden po jednej, a drugi po drugiej stronie. Co więcej, rygle (jeśli są) też mogą być różnie i to niezależnie od tego, gdzie są napędy. Również położenie latarni Cauera nie jest związane z umiejscowieniem napędów. Praktycznie są możliwe wszystkie kombinacje tych elementów.
 
OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
410 0 0
Anglik już leży i jest napędzony. Wymieniłem płyty drogowe na kostkę pod suwnicą bramową i jest dużo lepiej. Stopniowo powstaje plac składu węgla. Dodałem jeden rozjazd, bo wcześniej brakowało miejsca do nawęglania parowozów. Lokomotywownia robi się u Tomka Stangla. Pojawił się peron i zacząłem też dłubać przy budynku stacji. Nastawnia i wieża ciśnień zmieniły swoje miejsce. W międzyczasie dorobiłem lekki łącznik modułów i przeprowadziłem "remont" torowiska, bo na łączeniu było makabrycznie nierówno.
 

Załączniki

OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
410 0 0
Dołożyłem relief budynku i murek, a zaplecze techniczne uzupełniłem o kilka detali.
Kolejne większe prace wstrzymane, bo bez budynku lokomotywowni nie mogę ich wykonać. W zależności od położenia bramy wjazdowej będę musiał odpowiednio ułożyć tor do miejsca nawęglania.
Niestety muszę wymienić 12 latarni, bo obecne nie oddają klimatu, na którym mi zależy.
 

Załączniki

OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
410 0 0
Kolego Pawle, a co z tymi lampami jest nie tak? bardzo ładnie pasują do otoczenia.
Janie, one zewnętrznie wyglądają dobrze, ale dają silny, bardzo jasny i szeroki snop światła. Na bardzo dużą makietę, to jest dobre rozwiązanie, ale nie na moją, choć tak mi się wydawało względem większej części.
Zorientowałem się dopiero teraz, kiedy na spokojnie mogłem porównać mały z dużym modułem.
Chodzi mi o światło delikatne, przytłumione i skupione na małym obszarze takie, jak na dodanym, starym zdjęciu.
Niestety ono nie oddaje tego, co zobaczysz na mojej makiecie na żywo, ale przybliża kwestię.
 

Załączniki

OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
410 0 0
Kilka ujęć w zbliżeniu.
 

Załączniki

OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
410 0 0
Skleiłem budynek stacji od Real Modell i kupiony w sobotę kibelek od Tomka Stangla.
Zacząłem klejenie zestawów elementów wyposażenia budynku w/w stacji, które do kompletu oferuje Real Modell.
Na początek krzesła i biurko oraz sorter.
 

Załączniki

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
589 1 0
Ładnie, bardzo ładnie.

Teraz będzie czy razy czy.

Czy rozkład jazdy sam opracowałeś i wydrukowałeś czy to jakiś gotowiec ?

Czy napisy są po niemiecku skoro makieta jest w niemieckim klimacie ?

Czy w 1:45 da się w ogóle napisy czytelnie wydrukować jeśli to nie gotowiec ?
 
OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
410 0 0
Czy rozkład jazdy sam opracowałeś i wydrukowałeś czy to jakiś gotowiec ? Czy napisy są po niemiecku skoro makieta jest w niemieckim klimacie ? Czy w 1:45 da się w ogóle napisy czytelnie wydrukować jeśli to nie gotowiec ?
To jest gotowiec, a dokładnie zestaw do samodzielnego montażu firmy Zapf Modell. Rozkład jest dla zarządu DB, ale prawie tego nie widać, bo logo i literki są malutkie.
http://www.zapf-modell.de/shop/product_info.php?cPath=4_17&products_id=633
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 270
Makieta i moduł 0 15

Podobne wątki