• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Stacja głównie towarowa

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Ten moduł z mostem bardzo pasuje przy tym oknie, przyspieszenie tego parowozu było tak duże że oglądając ten filmik bałem się że parowóz wypadnie z toru na tym zakręcie, czy można prosić o jazdę parowozu z tym oświetlonym wagonem?, tak aby pokazać tych pasażerów w wagonie.
 
OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
409 0 0
Nie, to Lenz. Anglik zrobiony na zamówienie - u Waichen Walter. Teraz czekam na drugą sztukę, dotrze do mnie w okolicy grudnia. Tak wygląda sytuacja w skali 0 jeśli chodzi o realizację zakupu.
Janie, też się bałem, że spadnie. Parowóz jechał z max prędkością. Zrobię film z parowozem i osobowym tak, byś mógł zobaczyć wnętrze.
Z uwagi na lokomotywownię musiałem przerobić układ torowy. Miał być jeden anglik i parowozownia jednostanowiskowa.
Będą dwa angliki i szopa na dwa tory.
Doszedł też jedn tor odstawczy dla pociągu osobowego i być może w przyszłości dla szynobusu.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
Zerówka to je ono jak mawiają Czesi.:)

Paweł P1 napisał(a):
Teraz czekam na drugą sztukę, dotrze do mnie w okolicy grudnia. Tak wygląda sytuacja w skali 0 jeśli chodzi o realizację zakupu.
No niestety nawet tory firmy Lenz są trudno dostępne. Flexy, rozjazdy lewy czy prawy od dłuższego czasu mają status "w produkcji". Miałem budować tylko "okrąg" do jeżdżenia w kółko choć rozważałem dwie stacje końcowe połączone łukiem i po obejrzeniu Twojego filmiku skłaniam się ku tej właśnie koncepcji. Tylko że rozjazdów brak a producent jakoś nie spieszy się aby wypełnić magazyny tym towarem.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
I tu pojawia się magiczne słowo "niemieckim". Nie znam tego języka, na portalach aukcyjnych w życiu nic nie kupowałem bo preferuję "zwykłe" sklepy internetowe i to jedynie polskie. A cena z linku, który podałeś jest identyczna jak cena producenta. Być może można znaleźć coś taniej gdy spadkobiercy po otwarciu szafy nieboszczyka znajdują tam jakieś tory i ciufcie i nieświadomi ile nieboszczyk na to wydał opylają to na ebayu nie sprawdziwszy uprzednio ile za towar można sobie zażyczyć.

No i przyjrzałem się temu sklepu firmy Lenz dokładniej i nie ma tam wszystkich produktów z katalogu tylko produkty na wyprzedaży ale najbardziej rozbawił mnie zapis, który przetłumaczyłem sobie przez google tłumacza:

Ze względu na wiele różnych przepisów dotyczących utylizacji opakowań w poszczególnych krajach UE, wysyłka może odbywać się tylko na terenie Niemiec. Koszty wysyłki: 7,00 €.
 
Ostatnio edytowane:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Była ostatnio na ebay taka właśnie wyprzedaż, 70 opakowań figurek Preisera, lokomotywy parowe i spalinowe Lenza, wagony, tory, zwrotnice, portale wjazdowe do tunelu, lampy oświetleniowe różnego rodzaju, tak jakby ktoś przygotowywał się do budowy dużej makiety. Parowóz Br 89 zarządu DRG został wylicytowany za 580 euro, a cena u producenta jest 995 euro, i już jest model wyprzedany. sam się zastanawiałem czy nie kupić tego parowozika, bo potrzebuję jakiejś lokomotywy z I epoki do moich wagonów, ale doszedłem do wniosku, że trzeba by było wykonać dużo przeróbek aby upodobnić ten parowozik do tej epoki i sobie odpuściłem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Pięknie, ale trasy pędniowe są zupełnie z sufitu. Do napędu zwrotnicowego pędnia wchodzi wzdłuż toru, a nie w poprzek toru, w dodatku w miejscu, gdzie jest suwak napędny.
 
OP
OP
Paweł P1

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
409 0 0
Dosadziłem trawę. Za skrajnym torem widocznym na 3 zdjęciu bo lewej stronie przy ścianie stanie relief magazynu od Tomka Stangla.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 270
Makieta i moduł 0 15

Podobne wątki